Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Automatyzacja procesu dociskania elementów za pomocą siłowników pneumatycznych

Case Study – jak zautomatyzować proces produkcji dachów strunowych?

Automatyzacja procesu dociskania elementów zachodzącego w hali produkcyjnej jednego z naszych Klientów przyczyniła się do zwiększenia wydajności, poprawy bezpieczeństwa pracy oraz obniżenia kosztów. Przeczytaj mój Case Study i dowiedz się, jakie rozwiązanie przyniosło wymienione korzyści.

Optymalizacja procesu produkcji dachów strunowych

Wiele procesów realizowanych ręcznie przez pracowników można zautomatyzować, dzięki czemu praca staje się bardziej wydajna, bezpieczna i oszczędna. Jednym z takich procesów jest realizowany w zakładzie naszego klienta docisk prasy, w której znajdują się betonowe bloczki służące do budowy dachu strunowego. Dotychczas docisk ten odbywał się za pomocą korby i śruby i musiał być nadzorowany przez pracowników. Wdrożyliśmy całkowicie zautomatyzowany układ składający się z siłowników, zaworów i innych elementów pneumatyki. Przeczytaj, jak przebiegała optymalizacja procesu i jakie korzyści przyniosła w zakładzie.

Automatyzacja procesu produkcji za pomocą układu pneumatycznego wykorzystywanego do docisku prasy

Klient prowadzący zakład produkujący dachy strunowe zgłosił się do nas z prośbą o automatyzację procesu dociskania prasy do wyciskania bloczków betonowych.

Zastany proces:

  • W zakładzie produkuje się betonowe bloczki do budowy dachów strunowych.

  • Bloczki po wylaniu do formy muszą zostać wyciśnięte za pomocą prasy.

  • Prasa dociskana jest za pomocą korby i śruby.

  • Proces realizują i nadzorują pracownicy.

  • Proces jest mało wydajny, czasochłonny, a przez to kosztowny.


Usprawniony proces:

Postanowiliśmy zautomatyzować proces, który dotychczas realizowany był ręcznie przez pracowników. Zamiast korby i śruby do docisku prasy zaprojektowaliśmy układ pneumatyczny składający się z siłowników NWT, zaworu rozdzielającego, zaworów dławiąco-zwrotnych, tłumików hałasu, przewodu i złączy. Po wprowadzeniu zmian docisk elementów realizowany jest nieprzerwanie, powtarzalnie i w stałym tempie. Nie wymaga także nadzoru pracowników, którzy mogą w tym czasie zajmować się innymi zadaniami.

Automatyzacja procesu dociskania za pomocą siłowników NWT

Automatyzacja procesu docisku prasy do betonowych bloczków zwiększyła wydajność produkcyjną, skróciła czas realizacji procesu, obniżyła koszty i zwiększyła poziom bezpieczeństwa dzięki większej niezawodności rozwiązania i ograniczeniu kontaktu operatorów z układem.

Zwiększona
wydajnosć

Bezpieczne
warunki pracy

Niestandardowe
rozwiązanie

Krótszy czas
realizacji procesu

Obniżenie
kosztów

Automatyzacja
procesu


Gdzie jeszcze sprawdzi się to rozwiązanie?

Zautomatyzowany układ pneumatyczny składający się z siłowników oraz zaworów sprawdzi się podczas docisku elementów oraz innych procesów zachodzących w wielu branżach przemysłu, na różnego rodzaju liniach produkcyjnych, w branży budowlanej, a także w warsztatach.


Ikona linii produkcyjnej

Linie
produkcyjne

Ikona przemysłu budowlanego

Przemysł
budowlany

Ikona przemysłu motoryzacyjnego

Warsztaty



Automatyzacja procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych jest w stanie znacząco podnieść wydajność, a także zwiększyć oszczędności. Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi doradcami i dowiedz się jakie korzyści może przynieść w Twoim zakładzie.

2024-04-02

Pneumat.

Ekspert Pneumat

Autor:
Ekspert Pneumat.

Ekspert Pneumat

Autor:
Ekspert Pneumat.