Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Automatyzacja procesu tłoczenia elementów aluminiowych do filtrów gazu LPG

Case Study – Jak zautomatyzowaliśmy proces tłoczenia filtrów LPG za pomocą siłowników pneumatycznych?

Jeden z naszych Klientów zajmujący się produkcją filtrów gazu LPG postanowił zastąpić mozolną i mało wydajną pracę ludzkich rąk zautomatyzowanym rozwiązaniem. Po wdrożeniu naszego projektu, w zakładzie wytłacza się niemal trzy razy więcej elementów aluminiowych, których dotyczyła modernizacja.


Zobacz rozwiązanie, które usprawniło proces produkcji w firmie zajmującej się tworzeniem filtrów do gazu

Procesy zachodzące w zakładach przemysłowych takie jak przenoszenie, natryskiwanie, wytłaczanie itp. mogą być wykonywane ręcznie przez operatorów. Hale wyposażone w instalacje sprężonego powietrza pozwalają jednak na zastąpienie pracy ludzkich rąk zautomatyzowanymi rozwiązaniami z zakresu pneumatyki. Automatyzacja procesów może przynieść wiele korzyści:

  • zwiększenie wydajności produkcji,

  • standaryzacja jakości wykonywanej pracy,

  • poprawa poziomu bezpieczeństwa operatorów,

  • obniżenie kosztów.

Jak zautomatyzowanie prosesu wytłaczania i prasowania elementów aluminiowych do filtrów gazu LPG pozwoliło trzykrotnie zwiększyć wydajność produkcji w zakładzie naszego Klienta? O tym przekonasz się z mojego artykułu.

Dowiedz się, jak produkty usprawniły proces w przedsiebiorstwie

Klient z branży automotive zgłosił się do nas z pytaniem, czy jesteśmy w stanie wdrożyć w jego zakładzie rozwiązanie, które zwiększy wydajność produkcji. Chciał on usprawnić proces wytłaczania detali filtrów gazu LPG.

Zastany proces:

  • W zakładzie wytłacza się zbiorniczki aluminiowe i dekielki do filtrów LPG.

  • Obydwa elementy są następnie ze sobą prasowane.

  • Czynności te wykonywane są ręcznie.

  • Pracownicy wytłaczają detale przy użyciu siły własnych mięśni, naciskając na element.

  • Jeden pracownik w trakcie zmiany trwającej 8 h jest w stanie wytłoczyć i sprasować ok. 500 szt. komponentów do filtrów.


Usprawniony proces:

Przeanalizowaliśmy, jak dotychczas przebiegał proces wytwarzania elementów filtrów LPG w zakładzie, a następnie rozpatrzyliśmy możliwości usprawnienia go. Szybko okazało się, że powodem niskiej wydajności produkcji były w tym przypadku ograniczone moce przerobowe pracowników. Nie byli oni w stanie wykonywać pracy szybciej, zachowując jej wysoką jakość.

Zaprojektowaliśmy stanowisko, przy którym to siłownik wytłacza zbiorniki i dekielki aluminiowe w sposób zautomatyzowany. Przygotowaliśmy również maszynę, która te dwa elementy prasuje ze sobą. Do ich skonstruowania wykorzystaliśmy siłowniki ANM, siłowniki DNM, zawory ręczne, złączki i węże pneumatyczne. Dzięki zmodernizowaniu procesu w zakładzie wytwarza się obecnie ok. 1500 filtrów w ciągu ośmiogodzinnej zmiany. Oznacza to trzykrotny wzrost wydajności produkcji!

Napęd pneumatyczny ANM
Siłownik pneumatyczny DNM

Poza znaczącą poprawą wydajności, zaobserwowano mniej odstępstw od obowiązującej normy jakości wytłaczanych elementów. Nastawiona raz maszyna wykonuje dokładnie taką samą pracę, a wychodzące spod niej produkty są niemal identyczne.

Automatyzacja
procesu

Kontrola
jakości

Optymalizacja
procesu

Zwiększona
wydajność


Gdzie jeszcze sprawdzi się to rozwiązanie?

Zautomatyzowana maszyna do wytłaczania i prasowania elementów metalowych zbudowana z siłowników, zaworów oraz potrzebnego osprzętu sprawdzi się na liniach produkcyjnych wielu branż przemysłu. Takie rozwiązania wdrażaliśmy w przemyśle automotive, opakowań, lotniczym, morskim i stoczniowym.

Ikona linii produkcyjnej

Linie
produkcyjne

Ikona przemysłu motoryzacyjnego

Przemysł
automotive

Ikona przemysłu opakowań

Przemysł
opakowań

Ikona przemysłu morskiego oraz stoczniowego

Przemysł
morski i stoczniowy


Jeśli w Twoim zakładzie zachodzą procesy, które nie są wystarczająco wydajne i myślisz nad ich automatyzacją, skontaktuj się z nami. Zaprojektujemy zautomatyzowany układ, który usprawni pracę i zwiększy zyski w Twojej firmie!



2023-03-10

Pneumat

Regionalny Inżynier Sprzedaży

Autor:
Dawid Urban
Regionalny
Inżynier Sprzedaży

Regionalny Inżynier Sprzedaży

Autor:
Dawid Urban
Regionalny
Inżynier Sprzedaży