Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Wykrywanie nieszczelności połączeń w metalowych puszkach

Case Study – Jak sprawdzić, czy produkowane puszki metalowe są szczelne?

Zajmujesz się produkcją puszek lub innych opakowań metalowych i chcesz mieć pewność, że wszystkie połączenia są szczelne? Poszukujesz sposobu, aby przekonać swoich Klientów o profesjonalizmie i niezawodności swoich rozwiązań? Zapoznaj się z opisem jednej z naszych realizacji dotyczących testowania szczelności produktów.


Szczelność jest istotnym elementem w produkcji różnych opakowań

Producenci opakowań takich jak metalowe puszki do napojów, konserw rybnych, przetworów owocowych i warzywnych, farb, kosmetyków oraz innych substancji chemicznych muszą szczególnie dbać o szczelność swoich produktów i wytrzymałość opakowań . Żywność chemia i kosmetyki powinny być bezpiecznie przechowywane - tak, aby ich właściwości nie uległy zmianie pod wpływem czynników zewnętrznych, a także by uniknąć ich negatywnego wpływu na środowisko. Aby upenić się, że puszka jest całkowicie szczelna, można wykorzystać sprężone powietrze oraz elementy pneumatyki.

Dowiedz się, w jaki sposób można efektywnie sprawdzać szczelność i wtrzymałość puszek np. do farby

Zakład produkujący puszki (pod farby-emulsje) wykonane ze stali dla branży chemicznej, zgłosił się do nas z potrzebą wykonywania pomiarów szczelności swoich produktów.

Zastany proces:

  • zakład produkuje różne serie puszek stalowych,

  • puszki wykonane są z kilku elementów, między którymi występują połączenia metalowe,

  • poziom szczelności połączeń badany jest mechanicznie,

  • wykonywane pomiary nie są w pełni rzetelne,

  • konieczność poświadczenia Klientom szczelności, niezawodności rozwiązań i wytrzymałości na odkształcenia.


Usprawniony proces:

Po zapoznaniu się z charakterystyką produkowanych przez zakład Klienta produktów oraz obowiązującymi normami dla danej branży, postanowiliśmy zaprojektować i wykonać kompletne stanowisko do testowania szczelności puszek. Jego sposób działania opiera się na umieszczeniu testowanej stalowej puszki w zbiorniku z wodą znajdującym się w dolnej części testera. Następnie w puszce wytwarzane jest nadciśnienie, aby zapewnić wypływ z potencjalnej nieszczelności. Maszyna testowa sprawdza w ten sposób szczelność wszystkich połączeń. Dzięki uniwersalności opracowanego przez nas rozwiązania Klient ma możliwość testowania większego asortymentu produkowanych przez siebie puszek, elektronicznego, zautomatyzowanego zapisywania wyników pomiarów oraz przeprowadzania testów w różnych zakresach ciśnień. Przygotowane urządzenie gwarantuje bezpieczeństwo operatora podczas wykonywania prób ciśnieniowych.

Testowanie szczelności opakowań do tej pory mechaniczne zostało zastąpione w pełni zautomatyzowanym urządzeniem. Dzięki elektronicznemu zapisowi wyników testów, producent może przedstawić próby szczelności swoim Klientom praz Kontrahentom jako potwierdzenie swojego profesjonalizmu i wysokiej jakości wyrobów.

Wprowadzanie danych technicznych niezbędnych do wykonania testów szczelności i wytrzymałości
Po wprowadzeniu danych, przedmiot zostaje zanużony w wodze w celu sprawdzecznia szczelności
Część urządzenia sterowana pneumatycznie do weryfikacji wytrzymałości puszki do farb
Określanie parametrów w panelu urządzenia do testowa szczelności i wytrzymałości
Testowanie wytrzymałości i szczelności po zanużeniu opakowania w wodzie

Bezpieczne
warunki pracy

Niestandardowe
rozwiązanie

Automatyzacja
procesu


Gdzie jeszcze sprawdzi się to rozwiązanie?

Urządzenie pomiarowe tego typu sprawdzi się w przemyśle opakowaniowym, spożywczym, chemicznym oraz kosmetycznym. Takie próby można przeprowadzać wszędzie tam, gdzie występuje konieczność potwierdzenia szczelności i niezawodności połączeń pomiędzy komponentami produktu.

Ikona przemysłu opakowaniowego

Przemysł opakowaniowy

Ikona przemysłu kosmetycznego

Przemysł kosmetyczny

Jeśli poszukujesz podobnego rozwiązania dla swojego zakładu, skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu zdobywanym przez 45 lat działalności na polskim rynku.

2023-01-30

Pneumat.

Autor:
Jacek Bieżański
Regionalny doradca
ds. Techniczno – Handlowych

Regionalny doradca ds. Techniczno - Handlowych

Autor:
Jacek Bieżański
Regionalny doradca
ds. Techniczno – Handlowych