Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4


Siłowniki pneumatyczne - produkcja oparta na standardach ISO 15552, ISO 6431, ISO 6432

Specjalizujemy się w produkcji siłowników pneumatycznych, profil produkcji obejmuje siłowniki pneumatyczne następujących serii: ISOline, NWT, ACM/DVM, SKDM, XJ oraz SKSM o średnicach tłoka od 12mm do 200mm (skok do 1000 mm).
Produkcja oparta na podstawowych standardach ISO 15552, ISO 6431, ISO 6432 - co gwarantuje pełną zamienność naszych siłowników z siłownikami innych producentów.
W standardowym wykonaniu oferujemy tłoczyska z wysokiej klasy stali nierdzewnej dzięki czemu nasze siłowniki mogą być stosowane również w bardzo wymagających gałęziach przemysłu.

To co wyróżnia nasza ofertę na rynku polskim to elastyczność w podejściu do indywidualnych potrzeb klienta oraz 24 godzinny termin realizacji zamówienia na standardowe siłowniki. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, jako producent, zaprojektujemy i wyprodukujemy każdy siłownik tłokowy pneumatyczny - dedykowany, o parametrach dostosowanych do Państwa preferencji i wymagań!
Potwierdzeniem niezawodności i wysokiej jakości wykonania siłowników pneumatycznych Pneumat System jest liczne grono stałych odbiorców, jak również nagrody i wyróżnienie przyznawane naszym produktom przez niezależne instytucje.
Siłownik pneumatyczny serii TTM znalazł się w gronie 25 najbardziej innowacyjnych produktów w rankingu Krakowskiego Centrum Transferu Technologii, a nowa seria NWT nagrodzona została przez kapitułę Quality International srebrnym medalem w kategorii produkt najwyższej jakości.Siłowniki pneumatyczne (napędy pneumatyczne) - profil produkcyjny

Oferta siłowników pneumatycznych znormalizowanych dotyczy 2 typów ze średnicą tłoka 32 ÷ 125 (modele ISOline i NWT) oraz typu XJ o średnicy 160 ÷ 200.

Wszystkie produkowane przez nas siłowniki dostępne z pełnym asortymentem akcesoriów. Z uwagi na to że jesteśmy producentem poniższych rozwiązań, istnieje możliwość dostosowania parametrów poszczególnych siłowników do Państwa indywidualnych potrzeb.Siłowniki pneumatyczne serii ISOline (D32 ÷ 125)

Siłowniki pneumatyczne serii ISOline (D32 ÷ 125) z jednostronnym i dwustronnym tłoczyskiemSiłowniki ISOline produkujemy zgodnie ze standardami : DIN/ISO 6431, VDMA 24562 i AFNOR NFE49-003. Jest to gwarantem pełnej zamienności z siłownikami pozostałych producentów, które wykonane zostały zgodnie z powyższymi normami. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów pierwotnych przy procesie produkcji siłowników ISOline (w tym poliuretanowych uszczelnień) gwarantują długookresową i niezawodną pracę również w warunkach bezsmarowych. Standardowe wykonanie siłowników ISOline wyposażone zostało w komponent magnetyczny umożliwiający na zastosowanie kontraktonowych czujników położenia tłoka. Siłowniki pneumatyczne z jednostronnym tłoczyskiem oraz z dwustronnym. Siłowniki charakteryzują się ciśnieniem roboczym mieszczącym się w zakresie od 1 do 10 bar. Standardowy zakres średnic wynosi  32 – 125 mm, lecz w przypadku siłowników z tłoczyskiem dwustronnym istnieje możliwość dostosowania siłownika do 160 lub 200 mm. Medium dedykowanym pod siłowniki pneumatyczne ISOline jest smarowane lub nie przefiltrowane sprężone powietrze. Standardowa temperatura pracy siłownika tłokowego mieści się w przedziale od 00 C do + 800 C. W przypadku osuszenia powietrza zakres ten zwiększa się do - 200 C. Siłowniki pneumatyczne ISOline zbudowane zostały z solidnych prefabrykatów wykonanych ze stali, stali ocynkowanej, poliuretanu, aluminium, brązu czy nawet plastoferytu. Zastosowanie różnorodnych materiałów wynika z doskonale zoptymalizowanego układu pracy siłownika tłokowego, co wpływa na jego ergonomię i wysoką kulturę pracy. Oferujemy duży wybór akcesoriów zróżnicowanych pod względem odpowiadającym im parametrom technicznym (średnica, typ węża itp.) m.in. : łapy XP, kołnierze XFL, widełki XCF, uszy proste XCM, jarzma XPCIR, NWCIR, nakrętki, sprzęgła, końcówki, czujniki położenia itd.Siłowniki pneumatyczne XJ

Grupa siłowników pneumatycznych projektowanych o zakresie średnic 160 i 200mm. Wymiarowo dostosowane do normy ISO6431. Proponujemy siłownik XJ z tłokiem magnetycznym lub bez magnesu. Modele z magnesem umożliwiają bezdotykową sygnalizację położenia siłownika dzięki czujnikom kontaktronowym. Siłowniki tłokowe XJ nie wymagają smarowania i obsługują medium typu sprężone i przefiltrowane powietrze. Standardowo dostępne z uszczelnieniem NBR, jednak istnieje możliwość dedykowanego rozwiązania vitonowego. Siłowniki pneumatyczne XJSiłowniki pneumatyczne których tłoczysko wykonane zostało z wysokiej jakości chromowanej stali.
Do zalet siłowników XJ niewątpliwie możemy zaliczyć :
• skuteczność i powtarzalność cyklu hamowania tłoka tzw. regulacja mikrometryczna
• lekkość siłownika, dzięki wykorzystaniu odpowiedniego stopu aluminium i aluminium anodyzowanego
• wysoka jakość komponentów i uszczelnienia
• precyzyjny montaż
• bardzo szybkie wyrównanie ciśnienia

Specjalną typem siłowników XJ  są siłowniki XJSS używane w warunkach zagrożonych wybuchem. Siłowniki pneumatyczne XJSS należą do grupy "bezpiecznej pneumatyki". Siłowniki tłokowe zgodne z ATEX bazują na elektrozaworach serii E oraz siłownikach serii TTX. Ofertę uzupełnia kompleksowa oferta akcesoriów, na którą składają się : uszy, końcówki, widełki, sworzenia i nakrętki czy czujniki położenia.Siłowniki pneumatyczne Newton (NWT 32 ÷ 125 ISO 15552)

Siłowniki pneumatyczne Newton (NWT 32 ÷ 125 ISO 15552)Doskonale znany w branży siłownik pneumatyczny serii Newton, doceniony przez specjalistów i konsumentów. Siłownik tłokowy otrzymał nagrodę srebrnego godła Quality International 2008 jako produkt spełniający najwyższe wymogi jakościowe. Siłowniki NWT dostępne z jednostronnym i dwustronnym tłoczyskiem. Designerskie wykonanie, innowacyjna technologia oraz doskonale zoptymalizowane parametry pracy stawiają siłowniki NWT w czołówce siłowników europejskich. Nasze siłowniki pneumatyczne nie tylko są zgodne ze światowymi trendami, ale i wyznaczają nowe ich kierunki. Siłownik Newton nie wymaga smarowania, na wejściu wystarczy niewielkie ciśnienie zadziałania. Dzięki zaawansowanemu zapleczu technicznemu zaprojektowaliśmy pneumatyczny siłownik o unikalnie dużej prędkości przesuwu tłoczyska m.in. przez zredukowanie jego masy. Dedykowanym medium dla siłownika NWT jest sprężone powietrze. Siłownik pneumatyczny o standardowym zakresie średnic 32 – 125 i niestandardowo długiej żywotności – do 5 mega metrów !  Temperatura medium powinna wynosić od  00 C do + 400 C. Na budowę siłownika składają się elementy wykonane ze stali szlachetnej, aluminium czy poliuretanu. Zapewniamy także profesjonalny osprzęt do siłowników typu NEWTON. Na ofertę akcesoriów składają się : uszy, widełki, jarzma, wsporniki, końcówki itd.Siłowniki pneumatyczne kompaktowe QF

Siłowniki pneumatyczne kompaktowe QFOferujemy siłowniki tłokowe nowej serii QF w wersji standardowej oraz antyobrotowej (QF-AR). Siłownik kompaktowy QF 2 - stronnego działania jest w pełni kompatybilny z siłownikami innych producentów. Tłoczysko siłowników kompaktowych QF wykonane zostało ze stali chromowanej a wykorzystanym uszczelnieniem było uszczelnienie poliuretanowe. QF-y nie wymagają smarowania a ciśnienie pracy mieści się w zakresie od 1 do 10 bar. Dostępne średnice dla siłowników kompaktowych QF zawierają się w zakresie 12 – 100 mm. Pneumatyczne siłowniki QF produkowane są zgodnie normą UNITOP. Standardowo zawierają wbudowany magnes do bezstykowej sygnalizacji położenia tłoka. Ze względu na swój uniwersalizm i ekonomiczny charakter plasują się w ścisłej czołówce siłowników kompaktowych dostępnych na rynku polskim.Siłowniki pneumatyczne liniowe – beztłoczyskowe SLN

Innowacyjny siłownik doceniony w branży. Laureat nagrody Produkt Roku 2010 przyznanej przez redakcję Inżynierii i Utrzymania Ruchu Zakładów Przemysłowych. Nasze siłowniki SLN osiągają skok nawet do 600 cm ! Nowoczesne siłowniki liniowe SLN doskonale sprawdzają się do przemieszczania ładunków o dużej masie. Siłowniki SLN należą do elity siłowników liniowych przez co wymagają właściwego przechowywania i konserwacji. Uszczelnienie siłownika SLN może być wykonane z NBR lub Viton. Siłowniki zabezpieczone są dodatkowo taśmą uszczelniającą i maskująca wykonaną ze stali nierdzewnej. Reszta uszczelnień wykonanych z tworzywa sztucznego.
Siłowniki pneumatyczne liniowe – beztłoczyskowe SLN
Dostępne modele siłownika liniowego – beztłoczyskowgo SLN :
• SLN z wąskim wózkiem
• SLN-G – przeznaczony do dużych obciążeń i masywnych ładunków
• SLN – TN2 TandemSiłowniki pneumatyczne okrągłe

Siłowniki pneumatyczne okrągłe Siłowniki okrągłe zagniatane lub skręcane dostępne w różnych seriach o zróżnicowanych parametrach technicznych. Dostępne serie siłowników okrągłych : ANM, DNM, ANM T/DNM T, ACM, DVM, ACM T/DVM T, ACM T/DVM T, DRM. Szczegółowej analizy i odpowiedzi na Państwa pytania dotyczącej tej grupy podejmą się nasi product menagerzy, którzy o siłownikach okrągłych wiedzą wszystko ! Szczególnie polecamy :
• Siłowniki pneumatyczne z regulowanym hamowaniem dobiegu tłoka ACM(T) - oferowane przez Pneumat System w następujących przedziałach średnic: 16, 20, 25, 32, 40 i 50mm, w szerokim zakresie oferowanych skoków.
• Siłowniki tłokowe DVM(T) - z mechanicznym hamowaniem dobiegu tłoka - dostępna jest w średnicach 12, 16, 20, 25, 32, 40 i 50. Obie serie siłowników okrągłych wykonywane są w wersjach "z" lub bez magnesu do bezstykowej sygnalizacji położenia tłoka.
Siłownik pneumatyczny okrągły projektowany jest zgodnie z normą ISO 6432. W przeciwieństwie do większości producentów siłowników ISO6432 oferujących "produkty jednorazowe" o bardzo niskiej jakości (siłowniki zagniatane) - oferujemy Państwu siłownik z opcją wymiany uszczelnień.

Dwustronny siłownik DVPR sterowany pneumatycznie charakteryzuje się stabilnym profilem konstrukcyjnym i wykorzystywany jest komponent wykonawczy w układzie pneumatycznym. Przy budowie siłownika wykorzystano uszczelnienie NBR, które gwarantuje bezawaryjną pracę przez długi czas użytkowania. Siłownik DVPR został zaprojektowany z myślą o pracy w różnych warunkach – szeroki przedział temperatury medium i otoczenia jest na to dowodem. Smarowanie siłownika okrągłego odbywa się za pomocą mgły olejowej. Napędy dwustronnego działania są produkowane o średnicy 32 mm.Siłowniki pneumatyczne kompaktowe NSK

Produkowane są w kilku wersjach: jedno i dwustronnego działania. Siłownik pneumatyczny kompaktowy NSK z jedno i dwustronnym tłoczyskiem oraz w wersji z zabezpieczeniem przed obrotem. Wszystkie wymienione typy siłowników można zamawiać w wersji "z" lub bez magnesu do bezstykowej sygnalizacji położenia tłoka. Siłownik tłokowy NSK zwany także siłownikiem dociskowym wyróżnia opatentowane rozwiązanie techniczne wdrożone przez Pneumat System. Siłowniki pneumatyczne kompaktowe NSKPolega ono na łatwym dostosowaniu siłownika kompaktowego do standardów UNITOP lub ISO 21287. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko niewłaściwego doboru siłownika, gdyż sami mogą Państwo określić np. parametr skoku. Siłowniki pneumatyczne NSK to połączenie solidności wykonania wraz z lekkością całego siłownika, który jest przystosowany do pracy nawet w wymagających warunkach. Dla poprawnego doboru siłownika prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wymiary: H oraz H2.Siłowniki pneumatyczne Flowmatik

Siłownik pneumatyczny Flowmatik to nowość w ofercie Pneumat System. Seria ta dostępna jest z jednostronnym i dwustronnym tłoczyskiem. Znormalizowane siłowniki pneumatyczne Flowmatik o średnicy tłoka  od 32 do 125 mm. Skoki o długości nawet do 1000mm ! Dedykowanym medium jest sprężone przefiltrowane powietrze. Siłowniki pneumatyczne FlowmatikSiłowniki zbudowane z m.in. stalowego tłoczyska, uszczelek NBR, magnesu z plastoferytu, wykonanych z aluminium pokrywy, tłoka itd. Istnieje możliwość smarowania siłowników, lecz nie jest to wymogiem.Siłowniki pneumatyczne PCM CNOMO

Najnowszą grupę produktów tworzą Siłowniki PCM CNOMO z magnesem, spełniające standard AFNOR NF E 49-001. Szczególną cechą tego produktu jest wysokiej klasy regulowana amortyzacja. Oferta bogata jest w siłowniki o tulei ze stali chromowanej i o średnicy od 25 do 200 mm. Większe pole do manewru istnieje przy wyborze modelu, gdyż nasza oferta prezentuje następujące typy: z jednostronnym tłoczyskiem, dwustronnym tłoczyskiem, tandem, siłownik dwupołożeniowy, model połączony tyłami oraz ze wspólnym tłoczyskiem. Siłowniki Cnomo są uszczelniane poliuretanem, co eliminuje występowanie awarii podczas przepływu smarowanego bądź nie sprężonego powietrza. Równocześnie umożliwia to pracę w temperaturze o szerokiej rozpiętości.Siłownik PCM CNOMOProwadniki serii GLC i GLH

Prowadniki serii GLC i GLHSą to grupy prowadników przeznaczonych do siłowników wykonanych zgodnie z normami ISO6432 i ISO 6431.
Antyrotacyjność zapewniają 2 stalowe pręty, które wparte są czterema tulejami z brązu (dla wersji GLC... i GLH...BS) l bądź też 4 łożyskami ślizgowymi (dla wersji GLH...BB).
Prowadniki pneumatyczne montujemy przy pomocy klasycznych akcesoriów lub za pomocą otworów montażowych zlokalizowanych na korpusie prowadników pneumatycznych. Prowadniki GLH...BS są dostarczane wraz z opakowaniem smaru.Pozostała oferta siłowników pneumatycznych dostępnych w Pneumat System

Poniżej przedstawiamy pozostałe rodzaje siłowników pneumatycznych będących w naszej ofercie. Bogatą ofertę siłowników pneumatycznych Pneumat System dopełnia kompleksowa oferta osprzętu do siłowników pneumatycznych: ISO 6431 , ISO 6432, ISO 15551, UNITOP.

 Siłowniki pneumatyczne z prowadnikiem HCG/HNG

Siłowniki pneumatyczne z prowadnikiem HCG/HNGNaszym klientom proponujemy cylindry pneumatyczne z prowadnikiem HNG o średnicy 16-63 oraz siłowniki z prowadnikiem HCG o 2 zakresach średnic : 16 – 25 i 32 – 100. Korpus siłowników tej grupy wykonany został z anodyzowanego aluminium przy wykorzystaniu uszczelnienia NBR. Tłoczysko natomiast wytworzone zostało ze stali chromowanej i chromowanej hartowanej. Maksymalne ciśnienie pracy nie przekracza 10 bar a smarowanie nie jest wymagane.Siłowniki pneumatyczne obrotowe

Siłowniki pneumatyczne obrotoweZnane w branży też jako siłowniki wahadłowe oferowane przez Pneumat System w serii CRW. Jest to charakterystyczna grupa siłowników odznaczająca się zmianą ruchu liniowego tłoka siłownika na ruch obrotowy wałka. Siłowniki okrągłe to także dokładność i dopracowana powtarzalność obrotów dzięki zastosowaniu systemu likwidacji luzów. Siłowniki obrotowe projektowane są dla następujących kątów : 90 , 180 i 360 stopni dla zakresu średnic od 25 do 100 mm. Jesteśmy w stanie w niewielkim stopniu skonfigurować regulację kąta dzięki specjalnej wersji siłowników obrotowych z regulacją obrotu kąta od -8 do 5 stopni. Siłowniki pneumatyczne wahadłowe dostępne z kołem zębatym zwieńczonym wałkiem lub otworem.Siłowniki pneumatyczne płaskie NCV

Dostępne w 3 wersjach : standardowej, z dwustronnym tłoczyskiem oraz w wersji TN2 typu Tandem. Siłownik pneumatyczny płaski NCV wyróżnia zgrabna, nie zajmująca dużo miejsca konstrukcja. Siłowniki pneumatyczne płaskie NCVNiewątpliwie również na plus tych siłowników należy zaliczyć tłoczysko które zostało wytworzone ze stali nierdzewnej, dwustronne działanie czy mechaniczną amortyzację na obu końcach siłownika płaskiego NCV. Jest to gwarantem długoletniej i bezawaryjnej pracy siłownika. Siłowniki pneumatyczne NCV płaskie dostępne w standardowej średnicy dla tego modelu równiej 63 mm.Jednostki liniowe PS

Wykonane z solidnych prefabrykatów jednostki liniowe PS spełniające wszystkie wymagania dotyczące jakości produktowej są liderem w swojej kategorii. Zakres ciśnienia roboczego : 2-9 bar. Jednostki liniowe PSJednostki liniowe o średnicy 16 i 25 mm i skoku od 25 do 200 mm.Siłowniki pneumatyczne ze stali nierdzewnej

Siłowniki pneumatyczne ze stali nierdzewnejSiłowniki ze stali nierdzewnej dostępne są w ofercie firmy w wersjach DSM (ISO 6432) i XJSS (ISO 15552).
1. Siłowniki stalowe DSM (ISO 6432) – grupa siłowników okrągłych z jednostronnym i dwustronnym tłoczyskiem o średnicach 12, 16, 20 i 25 mm. Siłownik okrągły DSM cechuje system mechanicznego hamowania dobiegu tłoka, elitarne uszczelnienie VITON oraz nowoczesna regulowana amortyzacja mikrometryczna. Stalowe siłowniki pneumatyczne DSM nie wymagają smarowania. Temperatura medium powinna zawierać się w przedziale 0 – 40 0 C.
2. Siłowniki stalowe XJSS (ISO 15552) – siłowniki z tłoczyskiem jedno i dwustronnym. Siłowniki tłokowe ze stali nierdzewnej XJSS wyróżniają się niskim ciśnieniem zadziałania, stosunkowo wysoką prędkością przesuwu tłoczyska oraz bardzo dużą żywotnością wynoszącą 5 mega metrów ! Siłownik tłokowy ze stali nierdzewnej XJSS dostępny o średnicach 32, 40, 50, 63, 80 i 100 mm.Mini siłowniki pneumatyczne

Mini siłowniki pneumatyczneUnikalna grupa mini siłowników do specjalistycznych zastosowań w procesach produkcyjnych. Mini siłowniki napędzane pneumatycznie cechuje ciśnienie pracy między 2 a 7 bar, temperatura pracy uzależniona od jakości powietrza. Mini siłowniki o średnicy 6, 10 i 16 mm.Pneumatyczne wzmacniacze ciśnienia

Oferta Pneumat System dotyczy pneumatycznych wzmacniaczy ciśnienia z reduktorem lub bez. Wykorzystywane są wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba zmaksymalizowania ciśnienia na wyjściu. Ciśnienie na wejściu mieści się przedziale od 2 do 10 bar, natomiast ciśnienie wyjściowe maksymalne może wynieść nawet 20 bar ! Nasze pneumatyczne wzmacniacze ciśnienia wyróżniają się łatwym montażem (mogą być instalowane w każdej pozycji w pionie i poziomie). Medium wymaganym jest przefiltrowane sprężone powietrze. Pneumatyczne wzmacniacze ciśnieniaObudowa wykonana została z anodowanego aluminium, natomiast zakres temperatur jest uzależniony od średnicy tłoka. Wzmacniacz ciśnienia pneumatyczny dostępny o średnicach 40 (przy gwincie G/18) i 60 (G3/8) mm. Istnieje możliwość instalacji zbiornika wyrównawczego wraz ze wzmacniaczem, co zapewnia niwelowanie gwałtownych skoków ciśnienia na wyjściu urządzenia.Siłowniki pneumatyczne dwutłoczyskowe HPSK

Siłowniki pneumatyczne HPSK cechują się solidną konstrukcją wytrzymałą na występowanie siły skrętnej. Wykorzystując dwa sprzężone tłoki uzyskano zdwojoną siłę nacisku wymiarowo zbliżoną dla siłownika jednotłoczyskowego. Siłowniki pneumatyczne dwutłoczyskowe HPSKPrzedział ciśnienia roboczego wynosi od 2 do 8 bar a prędkość tłoka wynosi od 30 do 300 mm na sekundę. Proponowane przez nas siłowniki dwutłoczyskowe HPSK dostępne w seriach HPSK 16 (skok 10 -75) , HPSK 20, HPSK 25 oraz siłownik dwutłoczyskowy HPSK 32 (skok 10-100). Sygnalizacja położenia tłoka typu "Reed".Chwytaki pneumatyczne serii MH/MHM

Chwytaki pneumatyczne serii MH/MHMProjektujemy chwytaki w wersjach jedno i dwustronnego działania, o przedziałach średnic 16-20-32-50 (wersja 20mm również w opcji z BSPT). Siła chwytu uzależniona jest od średnicy chwytaka i wynosi pomiędzy 4 a 60 kg (przy ciśnieniu 6 bar).Siłowniki pneumatyczne ATEX

Siłowniki pneumatyczne ATEX spełniają wszystkie wymogi dyrektywy 94/9/EC dotyczącej mechanicznego ryzyka zapłonu w atmosferze wybuchowej. Zoptymalizowana konstrukcja, użyte komponenty oraz nowatorskie rozwiązania techniczne zapobiegają powstawaniu iskier, gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych oraz nagrzewaniu powierzchni siłowników z powodu tarcia. Siłowniki pneumatyczne ATEXDzięki odpowiedniej obróbce pokryw siłownika gwarantowane jest pełne uziemienie wszystkich jego elementów składowych. Tłoczysko siłowników Atex wykonane zostało ze stali nierdzewnej, natomiast uszczelnienie z poliuretanu i NBR.Uszczelnienia tłoków i tłoczysk stosowanych w pneumatyce

Uszczelnienia poliuretanowe zarówno te symetryczne jak i asymetryczne są wykorzystywane przy uszczelnianiu tłoków, gdyż odznaczają się dużą wytrzymałością eksploatacyjną. Czasami wykorzystuje się dodatkowo krawędzie uszczelniające. Zintegrowany magnes zapewnia wysoki poziom precyzji pozycjonowania. Uszczelki w pneumatyce mają charakterystycznie zaokrąglony profil uszczelniający oraz elastyczną część ośrodkową. Uszczelnienie tłoczysk pneumatycznych odbywa się poprzez wykorzystanie uszczelek w tym także wzmocnionych np. komponentem metalowym, zgarniającym itp. oraz uszczelnień wyciszających, tzw. tłumiących drgania.

O-ring – często wykorzystywane uszczelki kołowe w konstrukcjach profilowych siłowników. Materiał z jakiego wykonano uszczelnienie jest zazwyczaj elastomerowy w tym najpopularniejsze to NBR, SBR, ACM czy IIR. Produkując siłowniki przy doborze o-ringów szczególną uwagę zwracamy na twardość materiału oraz zakres temperatury pracy. O-ringi działają samoczynnie oraz dwustronnie, zapewniając dużą siłę uszczelniającą. Instalacja tego typu uszczelnień ma miejsce w tłoczyskach siłowników narażonych na kontakt z olejami, cieczami hydraulicznymi, niekiedy również z mediami wymagającymi, agresywnymi chemicznie.O siłownikach słów parę...

Siłowniki pneumatyczne są elementami wykonawczymi w różnego typu aplikacjach. Jako podzespoły są powszechnie wykorzystywane w automatyce oraz różnorodnych maszynach. Napędy pneumatyczne umożliwiają wykonywanie ruchów i wybieranie siły. Główną domeną siłowników oraz rozwiązań wykorzystujących sprężone powietrze są głównie wszelkiego typu maszyny i urządzenia z zakresu automatyki przemysłowej, gdzie sprzęt ten  wykorzystywany jest do przemieszczania elementów, ich pozycjonowania, przesuwu oraz wykonywania zróżnicowanych ruchów. Cylindry pneumatyczne znajdują szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, pakującym, w maszynach przetwarzających produkty, sortujących i wielu innych.Tabela sił siłowników pneumatycznych

 

Orientacyjna siła uzyskana na siłowniku pneumatycznym w zależności od zadanego ciśnienia.

 

Średnica tłokaŚrednica tłoczyskaPowierzchnia 
pracy mm2
Ciśnienie robocze (bar)
12345678910
ø84wys=50,25101520253035404550
pow=37,736912151821242730
ø104wys=787,815,62331394754627078
pow=666,513,21926334048535966
ø126wys=2011123344556687990102113
pow=1738,5172534425159687685
ø166wys=20120406080100121141161181201
pow=1731735526986104121138156173
ø208wys=314316394126157188220251283314
pow=264265379106132158185211238264
ø2510wys=4914998147196245295344393442491
pow=4124182124165206247288330371412
ø3212wys=80480161241322402482563643724804
pow=69169138207276345414484553622691
ø4016wys=1256125251376502628754879100511301256
pow=10561052113164225286337398449501055
ø5020wys=196219639358878598111781373157017651963
pow=16491653304946608249901154132014841650
ø6320wys=31163116239341246155818692181249328043116
pow=28022805608401120140116801961224025212800
ø8025wys=5024502100515072010251230143516401945215024
pow=453345390713601814226627223173362940794536
ø10025wys=7850785157023553140392547105495628070657850
pow=7143714142921432857351742865000571564287143
ø12532wys=12266122624533679490661337359858698121103914719
pow=11599116023193479463957996956811992791043911559
ø16040wys=200962009401960288038100481205714067160761808620096
pow=18840188437685652753694201130413188131881695618840
ø20040wys=3140031406280942012560157001884021980219802826031400
pow=3014430146028904312057150721808621100211002712930144
ø25050
wys=24532-
-
1473
1963
245429453436392744184909
pow=23198-
-
-
-
------
ø32063
wys=40192-
-
2492
3322
415349845814664574768306
pow=37680-
-
-
-
-
-
--
-
-

wys - wysuw
pow - powrót


Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM