Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4

Przewody pneumatyczne: węże pneumatyczne, węże przemysłowe, zwijacze

 

Węże pneumatyczne Węże przemysłoweZwijacze


Węże pneumatyczne

Węże przemysłowe


Zwijacze 

Akcesoria do węży


Akcesoria

Katalog Pneumat System - Węże przemysłowe


Formularz doboru węży pneumatycznych i przemysłowych

Wypełnij interaktywny formularz, a następnie odeślij go do specjalisty Macieja Sowińskiego na adres e-mail: maciej.sowinski@pneumat.com.pl. Pomoże to w przygotowaniu dla Państwa precyzyjnej oferty.

Formularz doboru węży pneumatycznych i przemysłowychWęże pneumatyczne

Węże pneumatyczne dostarczane przez Pneumat System to produkty wysokiej jakości, konkurencyjne cenowo, wyłącznie renomowanych światowych producentów. Oferujemy duży wybór przewodów pneumatycznych. Świadczymy fachowe doradztwo i pomoc w przewodach pneumatycznych.

Techniczne zbrojone węże pneumatyczne, wykonane z PVC, charakteryzuje duża elastyczność, gładka warstwa wewnętrzna i mocne sploty. Ta seria jest odporna na działanie roztworów soli, rozcieńczonych kwasów ługów i olejów mineralnych. Główną zaletą tych węży jest możliwość pracy przy bardzo wysokich ciśnieniach.

W ofercie także węże spiralne z końcówkami oraz węże kalibrowane wykonane z poliamidu, poliuretanu oraz z polietylenu o średnicach od Ø 2/4 mm do 12/14 mm.

Dodatkowym, bardzo ważnym atutem oferty są bardzo praktyczne opakowania.
Węże w 100 i 200 metrowych zwojach pakowane są do specjalnych płaskich kartonów z okrągłym otworem, który to umożliwia rozwijanie węża na pożądaną długość. Nie bez znaczenia jest również fakt, że płaskie opakowania ułatwiają magazynowanie.
Węże przemysłowe

Oferujemy specjalistyczne węże przemysłowe do przesyłu pyłów włókien, zanieczyszczonego powietrza, odprowadzania oparów i trocin, do wody i ścieków (opróżniania szamb); dla przemysłu petrochemicznego (do produktów ropopodobnych), dla przemysłu spożywczego (do substancji spożywczych) oraz do innych dziedzin przemysłu, m.in. farmaceutycznego, chemicznego, elektronicznego.

Typowymi wężami przemysłowymi dedykowanymi dla branży spożywczej, a także ogrodniczej i rolnej, są serie Transmetal, Transliquid i Mallatrans.
Służą one głównie do przesyłu wody i płynnych produktów o małej zawartości tłuszczów; są lekkie, bardzo elastyczne, miękkie i gładkie – wykonane z przeźroczystego PCV.
Wszystkie spełniają wymogi dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej materiałów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Usługi - doradztwo techniczne

Bogaty wybór produktów z oferty Pneumat System w zakresie węży pneumatycznych oraz węży przemysłowych wyróżnia się kompleksowością.

Produkty z oferty mają szeroki zakres zastosowań, m.in.:

  • przesył sprężonego powietrza,
  • oleju,
  • tłuszczu,
  • paliw,
  • substancji organicznych i nieorganicznych,

Przy zakupie dowolnego węża z oferty gwarantujemy bardzo fachowe i rzetelne doradztwo techniczne, zarówno przy doborze jak i poprawnej eksploatacji czy montażu.
FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Na pytania odpowiada

Maciej Sowiński
Doradca techniczny ds. węży pneumatycznych, węży przemysłowych
e-mail:
maciej.sowinski@pneumat.com.pl

Jeśli odpowiedź na Państwa pytanie nie znalazła się poniżej,
prosimy o kontakt z naszym doradcą.

       

Który wąż pneumatyczny lub przemysłowy jest najbardziej elastyczny?

Najbardziej elastyczny jest przewód pneumatyczny poliuretanowy. Charakteryzuje się on tzw. "brakiem efektu pamięci” co oznacza, że nie odkształca się w wyniku zginania. Na drugim miejscu pod względem elastyczności jest wąż pneumatyczny poliamidowy - różni się on jednak nieznacznie od przewodu polietylenowego.Dlaczego węże pneumatyczne z PVC są mniej elastyczne w niskich temperaturach?

Polichlorek winylu (PVC) w niższych temperaturach robi się mniej plastyczny. W procesie produkcji można zastosować polichlorek winylu z większą ilością plastyfikatora, ale przydatność tak miękkiego węża pneumatycznego wysokich temperaturach (np. latem) będzie ograniczona. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takim wypadku zastosowanie przewodu pneumatycznego z dodatkiem naturalnego kauczuku (jak Espiropress 20 bar Blue), który znacznie poprawia elastyczność w niskich temperaturach.
 

Czy węże przemysłowe do substancji spożywczych i farmacji posiadają odpowiednie certyfikaty?

Tak, niektóre z nich spełniają wymogi Unii Europejskiej. Inne są wyprodukowane zgodnie z uznawalnymi na całym świecie normami FDA (Food and Drug Administration) a jeszcze inne z wymogami BfR
(Niemiecki Instytut Oceny Ryzyka).Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM