Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4

Sprężyny gazowe

Produkcja sprężyn gazowych

Katalog Pneumat System - Sprężyny gazowe


Pneumat System - producent sprężyn gazowych

Jesteśmy producentem sprężyn gazowych a naszym głównym profilem produkcji są sprężyny pchające w zakresach średnic 6/15, 8/18, 10/21 oraz 14/28.

Produkcja sprężyn gazowych dotyczy modeli o skokach od 20 do prawie 500 mm przy największej średnicy. W naszych magazynach dostępne jest prawie 80% pozycji prezentowanych w naszym katalogu. Na amortyzatory gazowe, których komponenty dostępne są z magazynu, nasz klient czeka niecałe 24 h. Jesteśmy w stanie nabić sprężyny na dowolną, wybraną siłę w zakresach podanych dla odpowiednich średnic.

Sprężyny pchające produkowane są w dwóch opcjach: z dospawanymi uszami stalowymi lub zakończone gwintem, odpowiednio do średnicy M6 lub M8. Do amortyzatorów  zakończonych gwintami oferujemy różnego rodzaju mocowania od dokręcanych uszu poprzez przeguby kulowe z tworzywa lub stalowe do końcówek widełkowych.

Dostarczamy również sprężyny ciągnące oraz sprężyny ze stali nierdzewnej, jednak sprężyny te nie są dostępne z magazynu, a terminy realizacji to od 1 tygodnia do 5, w zależności od modelu i stanów magazynowych producenta.Standardowe typy sprężyn gazowychNiestandardowe typy sprężyn gazowych


Przejdź do formularza zapytania dla sprężyn gazowychSprężyny gazowe - charakterystyka


Sprężyny gazowe

Montażu amortyzatora gazowego najkorzystniej jest dokonywać z tłoczyskiem skierowanym w dół, co umożliwia efektywne tłumienie hydrauliczne. 

D1 [mm]D2  [mm] Siła tłumienia F1 [N]
min - max 
Skok [mm]XFmax. [N]
61550 - 4001501,3050
819100 - 8002501,3560
1022150 -11504001,4080
1428500 - 21005001,5080
20422400 - 52005001,45150Sprężyny gazowe - Informacje ogólne


Sprężyny gazowe wypełnione są gazem neutralnym na zadaną przez klienta siłę. Amortyzatory gazowe stosowane są wszędzie tam gdzie należy coś podnieść, przytrzymać, nacisnąć lub ciągnąć bez wykorzystania siły zewnętrznej. Sprężyny inaczej nazywane jako siłowniki, teleskopy, amortyzatory.

Uwaga: Nie należy otwierać sprężyny, ciśnienie wewnątrz sprężyny może osiągnąć nawet do 300Bar.Sprężyny gazowe pchające z tłumieniem hydraulicznym


Sprężyny gazowe pchające z tłumieniem hydraulicznymAmortyzatory gazowe - charakterystyka:
Sprężyny gazowe z tłumieniem hydraulicznym posiadają dodatkowe wypełnienie olejem. Olej redukuje prędkość posuwu tłoczyska w położeniu krańcowym. Dodatkową zaletą sprężyn jest możliwość zamontowania ich w dwóch położeniach, w każdym z położeń uzyskujemy inną funkcję. Amortyzator gazowy posiada: tłoczysko skierowane w dół (tłumienie na rozciąganiu) lub tłoczysko skierowane ku górze (tłumienie na ściskaniu).

Dodatkowe zalety teleskopów gazowych:
- prosta konstrukcja - konkurencyjna cena przy bardzo dobrej jakości - możliwość tłumienia przy ściskaniu lub rozciąganiu 

Temperatura pracy amortyzatorów gazowych:
- 20˚C do +80˚C (siła nominalna sprężyny gazowej podawana jest przy temperaturze 20˚C) Wyższe temperatury pracy dostępne na zapytanie – dział techniczny Pneumat System.

Montaż amortyzatora gazowego:
Najkorzystniej zamontować sprężynę tłoczyskiem do dołu, umożliwia to uzyskanie amortyzacji ruchu w skrajnym położeniu oraz łagodne wyhamowanie przy końcu skoku. W trakcie montażu należy zwrócić uwagę aby sprężyna gazowa była w położeniu neutralnym(sprężyna pchająca max wysunięta). Tłoczysko sprężyny gazowej nie może być zamalowywane, jak również nie należy go smarować.

Wytrzymałość sprężyn:
Każda sprężyna gazowa zaprojektowana jest na 30 tys cykli. Testy wskazują możliwy spadek siły do 10%. Podczas pierwszych dwóch lat użytkowania teleskopu gazowego max. może to być 8%. Bardzo dużo zależy również od warunków użytkowania tj. pył, zabrudzenia, temperatura itp.

Zastosowanie teleskopu gazowego:
przemysł samochodowy, meblowy, budowlany, technika medyczna, budowa pojazdów
Spręzyny gazowe
Spręzyny gazowe
Spręzyny gazowe

 Spręzyny gazoweFAQ - Najczęściej zadawane pytaniaNa pytania odpowiada

Aleksandra Pachura
Doradca techniczny ds. techniki próżniowej
e-mail: aleksandra.pachura@pneumat.com.pl

Jeśli odpowiedź na Państwa pytanie nie znalazła się poniżej,
prosimy o kontakt z naszym doradcą.
Aleksandra Pachura


 

Jak należy zamontować sprężynę gazową?

Amortyzator gazowy, w odróżnieniu do siłownika pneumatycznego, najlepiej zamontować tłoczyskiem do dołu. W takiej pozycji sprężyna gazowa najlepiej tłumi, gdyż zostaje wykorzystana amortyzacja hydrauliczna.


Jak określić siłę nabicia sprężyny ?

W wielu przypadkach siła sprężyny określona jest przez konstruktora całej maszyny, w której sprężyna gazowa pracuje. Konstruktor podczas projektowania urządzenia z góry zakłada jak sprężyna ma być zamocowana i jaką ma mieć siłę, podczas wymiany dobieramy sprężyny o parametrach takich samych, ewentualnie najbardziej zbliżonych.
Jeśli jednak na sprężynie gazowej nie widnieje żaden opis, siłę sprężyny należy określić „od nowa”.
 W celu określenia siły najlepiej rozrysować jak sprężyna ma działać, tzn. pozycje kiedy sprężyna jest wysunięta i schowana. Koniecznie należy również określić punkty zamocowania sprężyny oraz kąt o jaki ma się unosić dany element. Ważne jest także  określenie środka ciężkości podnoszonego elementu. Znając te wszystkie informacje staramy się dobrać optymalna siłę potrzebną do podniesienia elementu. Prawidłowy dobór siły warunkuje prawidłową pracę sprężyny, jeśli siła jest zbyt mała, sprężyna nie utrzyma podnoszonego obiektu, jeśli jest za duża, mogą wystąpić problemy z zamknięciem podnoszonego elementu.

Jaka jest żywotność sprężyny?
 

Długość życia sprężyny zależy od bardzo wielu czynników. Pamiętać trzeba że sprężyna jest elementem zużywającym się, który po pewnym czasie należy wymienić. Bardzo ważnym czynnikiem warunkującym żywotność sprężyny jest jej montaż: musimy zadbać aby sprężyna  była prawidłowo zamocowana, tzn. miała drobne luzy podczas pracy. Jeśli siłownik  zamocujemy „na sztywno” to uszczelnienia wewnątrz sprężyny szybko ulegną uszkodzeniu, co w konsekwencji spowoduje szybsze rozszczelnienie i gaz z wnętrza szybciej „ucieknie”. Kolejnym aspektem prawidłowego użytkowania sprężyny jest ilość cykli w danym okresie czasu (im więcej sprężyna pracuje, tym szybciej się „zużyje”) oraz warunki atmosferyczne, (sprężyna będzie dłużej pracowała w warunkach gdzie temperatura przez cały czas jest taka sama - przy częstych skokach temperatur charakterystyka pracy sprężyny może się zmieniać).
Sprężyny obliczone są na 30 tys cykli bez spadku siły, lecz po takiej ilości cykli można obserwować nieznaczny spadek siły, wszystko jednak jest zależne od czynników opisanych powyżej. Pod koniec żywotności sprężyny obserwowany jest znaczny spadek siły, nie mniej jednak spadek siły jest zauważalny, nie występuje sytuacja nagłego uszkodzenia, daje to możliwość bezpiecznej wymiany sprężyny na nową.


Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM