Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Manometry radialne

  • Info
  • Bestsellery

Oferowane manometry radialne dzielimy ze względu na budowę, przeznaczenie oraz klasę dokładności. W swoim katalogu posiadamy kilka typów manometrów dolnych min:

  • Radialny manometr plastikowy z podwójną skalą – jest wykonany standardowo ze sprężyną rurkową (Bourdona). Klasa dokładności tego modelu wynosi 2,5, natomiast stop miedzi tworzy przyłącze dolne manometru. Czarne tworzywo sztuczne tworzy materiał obudowy, natomiast szybę przeźroczyste tworzywo sztuczne. Producent zatwierdził wartość temperatury medium max +60°C. Temperaturę otoczenia szacuję się w granicach od -20°C do +60°C. Tego typu manometr stosuje się do pomiaru ciśnienia gazów i cieczy, które są obojętne na stopy miedzi oraz nie powodują zatorów w układach ciśnienia.

  • Manometr radialny metalowy z pojedynczą skalą – jest wykonany standardowo ze sprężyną rurkową (Bourdona). Klasa dokładności tego modelu wynosi 1,6, natomiast stop miedzi tworzy przyłącze dolne manometru. Stop jest również elementem pomiarowym. Stal malowana na czarno tworzy materiał obudowy, natomiast szybę przeźroczyste tworzywo sztuczne. Producent sugeruje maksymalną wartość temperatury medium na pozimie +60°C. Temperaturę otoczenia szacuję się w granicach od -20°C do +60°C. Tego typu manometr stosuje się do pomiaru ciśnienia gazów i cieczy, które są obojętne na stopy miedzi oraz nie powodują zatorów w układach ciśnienia.

  • Manometr radialny standardowy fi80, 100, 160mm – jest wykonany klasycznie z rurką Bourdona. Klasa dokładności tego modelu wynosi 1,6, natomiast stop miedzi tworzy przyłącze dolne manometru. Stop jest również elementem pomiarowym. Tworzywo lub blacha stalowa ze skalą w barach tworzy materiał obudowy, natomiast szybę przeźroczyste tworzywo sztuczne. Producent zatwierdził wartość temperatury medium max +60°C. Temperaturę otoczenia szacuję się w granicach od -20°C do +60°C. Tego typu urządzenie pomiarowe stosuje się do pomiaru ciśnieniowego gazów i cieczy, które są obojętne na stopy miedzi oraz nie powodują zatorów w układach ciśnienia.

  • Manometr grzewczy co-wysokociśnieniowy – jest wykonany w standardowy sposób ze sprężyną rurkową (Bourdona). Klasa dokładności tego produktu wynosi 1,6, natomiast mosiądz tworzy przyłącze dolne manometru oraz jest również elementem pomiarowym. Stal malowana na czarno tworzy materiał obudowy, natomiast szybę szkło. Producent zatwierdził wartość temperatury medium max +200°C. Temperaturę otoczenia szacuję się w granicach od -20°C do +60°C. Tego typu manometr stosuje się do pomiaru ciśnienia gazów i cieczy, które są obojętne na stopy miedzi oraz nie powodują zatorów w układach pneumatycznych. Do zastosowania w instalacjach cieplnych.

  • Manometr radialny przemysłowy – jest wykonany standardowo ze sprężyną rurkową (Bourdona). Klasa dokładności tego modelu wynosi 1,6, natomiast stop miedzi tworzy przyłącze radialne manometru oraz jest również elementem pomiarowym. Tego typu manometr stosuje się do pomiaru ciśnienia gazów i cieczy, które są neutralne na stopy miedzi oraz nie powodują problemów z przepływem w układach ciśnienia.

  • Manometr kontrolny precyzyjny – klasa dokładności tego modelu wynosi 0,6, natomiast stop miedzi tworzy przyłącze dolne manometru. Stal CrNi tworzy materiał obudowy, natomiast szybę szkło przemysłowe. Producent zatwierdził wartość temperatury medium max +80°C. Temperaturę otoczenia szacuję się w granicach od -40°C do +60°C.

  • Manometr ze stali nierdzewnej – klasa dokładności tych produktów wynosi 1,6 lub 1,0. Posiada przyłącze tylne. Tego typu manometr stosuje się do  pomiaru ciśnienia gazów, mediów ciekłych i agresywnych, które nie powodują zatorów w układach ciśnienia. Przemysł chemiczny, petrochemiczny, morski jak również do pracy w środowisku agresywnym - tym wszystkim branżom sprosta wspomniany przyrząd pomiarowy.

 

Faq - Manometry radialne - Najczęściej zadawane pytania

Manometr radialny to rodzaj manometru, w którym tarcza ze skalą i wskazówką są umieszczone równolegle do osi wlotu, a rurka manometryczna jest zamocowana pod kątem 90 stopni do osi. Wyglądem przypomina lizak, dzięki czeku ułatwia odczyt ciśnienia w trudno dostępnych miejscach na aplikacji.

Manometr dobieramy w zależności od warunków pracy danej aplikacji.  Dzięki temu, że mamy możliwość wybrania umiejscowienia przyłącza manometru radialny lub aksjalny możemy łatwo dopasować odpowiedni aparat do procesu lub aplikacji w celu dokładnego odczytu ciśnienia. Obudowy manometrów radialnych mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu stosowane są w wielu branżach, w tym w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym czy energetycznym. Są one szczególnie przydatne w aplikacjach, gdzie wymagana jest dokładna kontrola ciśnienia, takich jak pompy, sprężarki, kotły parowe, zbiorniki ciśnieniowe i wiele innych.

Manometr radialny sam w sobie nawet nie jest do końca rodzajem manometru, tylko warunkuje miejsce przyłącza. Manometry radialne mogą być klasyfikowane na wiele sposobów, w tym na podstawie skali, ciśnienia roboczego, materiału wykonania i wielu innych czynników.

Aby korzystać z manometrów radialnych w sposób prawidłowy, należy przestrzegać kilku zasad. Należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi i zalecenia producenta dotyczące kalibracji, montażu i użytkowania manometru. Jedną z najważniejszych spraw przy doborze manometrów jest uwzględnienie środowiska pracy w jakim ma pracować i na podstawie takich informacji możemy dobrać aparat w odpowiednim wykonaniu. W końcu, należy regularnie sprawdzać stan techniczny manometru i w razie potrzeby wykonywać konserwację.

W tym dziale znajdziesz: