Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4

Zawory i elektrozawory pneumatyczne: rozdzielające, membranowe

Zawory i elektrozawory służą do sterowania, regulacji oraz rozdziału sygnału w różnego typu aplikacjach z dziedziny pneumatyki i automatyki przemysłowej. Oferowane zawory i elektrozawory mają zastosowanie przy budowie instalacji, konstrukcji maszyn i urządzeń itd.

Zawory sterowane
pneumatycznie
Zawory sterowane elektrycznieZawory
i elektrozawory ISO
Zawory pneumatyczneZawory sterowane elektrycznieZawory i elektrozawory rozdzielające serii ISO
Mikrozawory rozdzielające ręczneZawory do montażu szeregowego G1/8Akcesoria do zaworów i elektrozaworów
Mikrozawory rozdzielające ręczneZawory do montażu szeregowego G1/8Akcesoria do zaworów i elektrozaworów
Elektrozawory membranoweZawory logiczneZawory specjalne

Elektrozawory membranowe


Zawory ATEXWyspy zaworoweZawory mechaniczne
Wyspy zaworowe

Zawory rozdzielające mechaniczne
Zawory czasoweZawory NAMURW dziale zawory i elektrozawory znajdziecie Państwo szeroki wybór produktów mających zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Zawory i elektrozawory rozdzielające VESTA z oferty Pneumat System zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, co umożliwia ich stosowanie nawet w bardzo ciężkich i wymagających warunkach.
Przeznaczone są do pracy w warunkach bezsmarowych. Doradcy techniczni naszej firmy oferują fachowe doradztwo techniczne przy doborze odpowiedniego do Państwa potrzeb zaworów i elektrozaworów.

 Katalog Pneumat System - Zawory i elektrozawory

FAQ - Najczęściej zadawane pytania


Zawory i elektrozawory pneumatyczne - oferta Pneumat System

Zawory i elektrozawory rozdzielające Vesta to kilkanaście serii z różnymi wariantami sterowania (sterowanie przy pomocy cewki, sterowanie przy pomocy  dźwigni, sterowanie przy pomocy powietrza, itp.) oraz z szerokim zakresem przyłączy G1/8, G1/4 i G1/2 w wersjach 3/2, 5/2 i 5/3.Zawory i elektrozawory rozdzielające serii E

Zawory i elektrozawory rozdzielające serii E to seria standardowych zaworów i elektrozaworów pneumatycznych 3/2 i 5/3 w następujących wariantach sterowania:Zawory i elektrozawory rozdzielające

 • sterownie pneumatyczne, powrót ciśnieniem
 • sterowanie pneumatyczne, powrót sprężyną
 • sterowanie obustronnie pneumatyczne
 • sterowanie obustronne ciśnieniem, centrowanie sprężynąZawory i elektrozawory rozdzielające serii K

Zawory i elektrozawory rozdzielające serii K są małe i łatwe w montażu. Stosowane są wszędzie tam gdzie montaż tradycyjnego zaworu jest utrudniony. Zawory i elektrozawory rozdzielające serii K charakteryzują się zwartą konstrukcją. Kompletne zawory z cewką i wtyczką wykonane są zgodnie z dyrektywami EEC dotyczącymi zgodności elektromagnetycznej ( 89/336/EEC) oraz niskiego napięcia (73/23/EEC – tylko dla wersji 110 i 220 V).Zawory i elektrozawory NAMUR

Zawory i elektrozawory NAMUR - ta seria charakteryzuje się specjalnym systemem mocowań zgodnym ze standardem NAMUR. Zawory i elektrozawory tej serii występują w następujących wariantach:

 • zawór i elektrozawór 3/2 lub 5/2 - sterowany pneumatycznie, powrót sprężyną,
 • zawór i elektrozawór 3/2 lub 5/2 - sterowany pneumatycznie, powrót ciśnieniem własnym,
 • zawór i elektrozawór 3/2 lub 5/2 - sterowany obustronnie pneumatycznie.Zawory i elektrozawory ISO

Zawory i elektrozawory ISO – produkty tej serii są znormalizowane zgodne ze standardami ISO 1 ISO 2. Dostępne sterowanie:

 • sterowanie pneumatyczne, powrót ciśnieniem własnym,
 • sterowanie pneumatyczne, powrót sprężyną,
 • sterowanie różnicą ciśnień,
 • obustronne sterowanie pneumatyczne, centrowanie sprężyną,
 • obustronne sterowanie pneumatyczne, centrowane sprężyną.Zawory mechaniczne

Zawory mechaniczne – to standardowe zawory sterowane ręcznie. Dostępne warianty to G1/4 i G1/8.Mikrozawory ręczne

Mikrozawory ręczne – to tzw. zawory krańcowe, które są stosowane do inicjowania wszelkiego rodzaju procesów mechanicznych. Mikrozawory są również wykorzystywane jako przyciski awaryjne.Zawory do montażu szeregowego

Zawory do montażu szeregowego G1/8, nie wymagają smarowania. Przeznaczone są do pracy w otoczeniu o temperaturze -10˚C do +50˚C.
W ofercie:

 • zawory bezpośredniego działania 3/2 G1/8,
 • wtyczki i cewki do elektrozaworówWyspa zaworowa MPV

Wyspa zaworowa MPV umożliwia zintegrowanie sterowania elektrycznego w popularnych elektrozaworach serii K. Każdy moduł przyłączeniowy umożliwia sterowanie pracą pary zaworów, w dwóch rozmiarach przyłączeniowych: T1 oraz T2. Główne cechy tego systemu to:

 • duże przepływy w małych gabarytach,
 • możliwość sterowania jednocześnie 32 cewkami,
 • łatwość w rozbudowie.Wyspa zaworowa 4HF

Dział zawiera informacje i szczegółowe dane techniczne dotyczące: wysp zaworowych 4hf, wysp zaworowych 4hf NETLOGIC, elementów składowych wysp zaworowych 4hf oraz systemy identyfikacji.

 • Wyspy zaworowe 4hf to systemy modularnych elektrozaworów 4HF z zintegrowanym przyłączem elektrycznym, który jest łatwy w montażu oraz łatwy w rozbudowie i modyfikacji.
 • Wyspy zawprowe 4HF NETLOGIC to wyróżnione tytułem Produkt Roku rozwiązanie, dzięki któremu nawet najbardziej skomplikowane układy pneumatyczne można zaprogramować i sterować bez niepotrzebnej rozbudowy układu wysp zaworowych i układu sterowania. Inną istotną cechą systemu 4HF NETLOGIC są niewielkie gabaryty.

W porównaniu do rozwiązań z klasycznymi zaworami system 4hf zajmuje o około 1/3 mniej powierzchni. Istotna jest również znaczna redukcja ilości przewodów pneumatycznych i przede wszystkim redukcja ilości elektrycznych przewodów sterujących.Akcesoria do zaworów i elektrozaworów

W dziale akcesoria do zaworów i elektrozaworów znajdziecie Państwo kompleksową ofertę systemu mocowań do wszystkich serii zaworów i elektrozaworów t.j.: płyty przyłączeniowe do zaworów G1/8, G1/4, komplety naprawcze płyty zaworowej (śruby + o-ringi), komplety naprawcze zaworu - zestawy uszczelnień, zaślepki płyt przyłączeniowych do zaworów, cewki do elektrozaworów, wtyczki cewek do elektrozaworów, startowe płyty przyłączeniowe, pośrednie płyty przyłączeniowe, końcowe płyty przyłączeniowe, adaptery, zestawy montażowe do płyt.
W dziale znajduje się również szczegółowa instrukcja montażu zaworów na płytach.Zawory serii ATEX

Zawory serii ATEX – mają zastosowanie w środowisku zagrożonym wybuchem. Spełniają wszystkie wymogi dyrektywy 94/9/EC dotyczące mechanicznego ryzyka zapłonu w atmosferze wybuchowej. Dzięki odpowiedniej obróbce poszczególnych części zaworu gwarantowane jest pełne uziemienie wszystkich jego elementów składowych.Elektrozawory membranowe

Bardzo bogata oferta elektrozaworów membranowych do sterowania przepływem w instalacjach pneumatycznych sprężonego powietrza typu otwórz/zamknij.
W ofercie znajdują się elektrozawory z mosiądzu, stali nierdzewnej jak również wersja ekonomiczna.FAQ - Najczęściej zadawane pytaniaNa pytania odpowiada

Tomasz Zadworny
Doradca techniczny ds. elektrozaworów
e-mail: tomasz.zadworny@pneumat.com.pl

Jeśli odpowiedź na Państwa pytanie nie znalazła się poniżej,
prosimy o kontakt z naszym doradcą.
Tomasz Zadworny


 
   
  

Jaki zawór dobrać do siłownika dwustronnego działania, a jaki do siłownika ze sprężyną?

Do sterowania siłownikami dwustronnego działania używamy zawsze zaworów pięciodrogowych (5/2, 5/3). Natomiast do sterowania siłownikami jednostronnego działania używamy zaworów trójdrogowych – 3/2.Do czego stosuje się zawory impulsowe?

Zawory impulsowe to specjalna konstrukcja zaworów 2/2 przeznaczona do otrzepywania filtrów workowych. Elektrozawory te charakteryzują się wysokim natężeniem przepływu, długim czasem życia, wyjątkowo szybkim otwieraniem i zamykaniem co w połączeniu ze specjalną kątową konstrukcją korpusu, brakiem sprężyn i specjalną konstrukcją układu membrany zapewnia wyjątkową sprawność działania w układach odpylających.

Do czego służą zawory sterowania dwuręcznego?

Zawór sterowania dwuręcznego SBI jest układem bezpieczeństwa w maszynach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia rąk operatora. Zawór SBI zmusza operatora maszyny do użycia dwóch rąk by sterować pracą maszyny. W połączeniu z dwoma przyciskami pneumatycznymi (odpowiednio rozmieszczonymi) zapewnia start urządzenia tylko i wyłącznie, kiedy operator wciśnie jednocześnie dwa przyciski. Zbyt duża zwłoka pomiędzy naciśnięciem jednego i drugiego przycisku nie uruchomi maszyny.


Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM