Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Reduktory do gazów technicznych

  • Info
  • Bestsellery

Reduktory ciśnienia do gazów technicznych służą regulacji wartości ciśnienia w przypadku, gdy medium jest gaz taki jak argon, hel, propan, metan, dwutlenek węgla itp. Stosowane są także przy cieczach takich jak woda lub olej hydrauliczny. Wykorzystuje się je w celu zmniejszenia wyższej wartości ciśnienia przed zaworem do ciśnienia jakie jest wymagane za zaworem. Dostosowanie wartości ciśnienia przebiega niezależnie od przepływu i zmiany ciśnienia. Reduktor działa samodzielnie dzięki ciśnieniu różnicowemu.  W efekcie czego ciśnienie na wylocie zawsze będzie takie samo, niezależnie od zmian wartości ciśnienia wlotowego.

W naszej ofercie znajdują się następujące rodzaje reduktorów:

  • Reduktory ciśnienia standardowe wykonanie- przeznaczone do instalacji, w których medium jest sprężone powietrze. Pracują w temperaturze od -20°C do +60 °C. W zestawie występuje gwint G1/4”. Korpus jest mosiężny, uszczelnienie wykonano z NBR, natomiast membrana jest z PTFE lub NBR. Stopień ochrony wynosi IP25. Wersja reduktora z odpowietrzaniem wtórnym.

  • Reduktory ciśnienia do gazów- stosowane przy azocie, helu, argonie, propanie, metanie. Temperatura pracy wynosi od -20°C do +60 °C. Ciśnienie maksymalnie osiąga wartość 30 lub 50 bar w zależności od produktu. Przyłącze manometru standardowo jest gwintowane G1/4”. Stopień ochrony stosowany przy tym reduktorze to IP25. Korpus wykonany jest z mosiądzu, uszczelnienie wykonano z NBR, natomiast membranę z teflonu lub NBR. Reduktory do gazów szlachetnych występują bez odpowietrzania wtórnego. Należy pamiętać o dobraniu odpowiedniego produktu do używanego gazu technicznego. Prosimy o podanie gazu przy zamówieniu.

  • Reduktory ciśnienia do cieczy- używane do redukcji ciśnienia wody czy olejów hydraulicznych. Średnica otworu gwintowego wynosi 1/4”. Obudowa sprężyny C85. Podobnie jak w poprzednich wariantach tolerowana temperatura zawiera się między -20°C a +60 °C. Wersja bez odpowietrzania wtórnego.

  • Reduktory do tlenu- wyłącznie przy medium jakim jest tlen. Występuje gwintowanie G1/4”, G3/8”, G1/2”. Ciśnienie maksymalne przy jakim reduktor prawidłowo funkcjonuje wynosi 30 bar lub 50bar w zależności od wersji produktu. Wersja występująca z ochroną IP25, bez odpowietrzania wtórnego.

  • Reduktory do dwutlenku węgla- przeznaczone dla instalacji, w których medium jest dwutlenek węgla CO2. Standardowo przyłącze reduktora gwintowane jest G1/4”. Korpus produkowany jest z mosiądzu, uszczelnienia z EPDM, natomiast membrana z PTFE / NBR.  Obudowa sprężyny to C85. Stosowany stopień ochrony wynosi IP25. Ten produkt także produkowany jest bez odpowietrzania wtórnego.

Doradca ds. techniczno-handlowych

Opiekunem kategorii jest:
Joanna Dzięciołowska
Doradca ds. techniczno-handlowych
tel.: 71 325 74 00
email: przygotowaniepowietrza@pneumat.com.pl

Biogram

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, wydziału Chemicznego. Z firmą Pneumat związana od wielu lat. Prywatnie miłośniczka kryminałów.

Doradca ds. techniczno-handlowych

Opiekunem kategorii jest:
Joanna Dzięciołowska
Doradca ds. techniczno-handlowych
tel.: 71 325 74 00
email: przygotowaniepowietrza@pneumat.com.pl

Biogram

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, wydziału Chemicznego. Z firmą Pneumat związana od wielu lat. Prywatnie miłośniczka kryminałów.



Faq - Reduktory do gazów technicznych - Najczęściej zadawane pytania

Reduktor do gazów technicznych to urządzenie służące do zmniejszania ciśnienia gazu technicznego np. argonu, azotu, helu.

Reduktory do gazów technicznych są stosowane w różnych aplikacjach przemysłowych i laboratoryjnych, takich jak wytwarzanie spawalniczego gazu ochronnego, zasilanie urządzeń pomiarowych, testowanie i kalibracja, oraz w wielu innych zastosowaniach, które wymagają kontrolowanego przepływu gazu i precyzyjnej regulacji ciśnienia.

Dobór odpowiedniego reduktora do gazów technicznych do konkretnej aplikacji zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj gazu, ciśnienie w instalacji, przepływ wymagany w aplikacji, temperatura i wiele innych. Warto skonsultować się z fachowcem lub producentem, aby dobrać odpowiedni rodzaj i model reduktora do konkretnych potrzeb aplikacji. Warto również dokładnie przeanalizować wymagania aplikacji, aby wybrać reduktor o odpowiedniej konstrukcji i parametrach.

W tym dziale znajdziesz: