Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Filtry przemysłowe powietrza

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Materiał:
aluminium
Przepływ nominalny:
1 m³/min
Przyłącze:
3/8 cal
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 12
Przepływ nominalny:
46,00 m³/min
Przyłącze:
3 cal
Wkład filtra:
WS75140
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 12

Oferta filtrów dla przemysłu

Sprawną filtrację przemysłową powietrza zapewniają tylko odpowiednio dobrane, wysokiej jakości systemy filtrujące. Oferujemy szeroki wybór filtrów do wielu zastosowań np. w automatyce, elektronice, przemyśle spożywczym, chemicznym, petrochemicznym, przy produkcji farb i plastików.

Filtry przemysłowe powietrza używane są do usuwania cząstek stałych, wody, oparów oleju, smaku i zapachu. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości filtrację sprężonego powietrza o ekonomicznej eksploatacji, starannie wykonane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji. Dobrej jakości filtry ograniczają późniejsze koszty eksploatacji. Odpowiedni dobór wielkości i gradacji filtra przemysłowego jest kluczowy. Ekonomiczne filtrowanie sprężonego powietrza oparte jest na redukcji spadków ciśnienia podczas filtracji. Dokładność zależna jest od zastosowanego złoża filtrującego. Do standardowego procesu cząstek stałych sprawdzą się filtry wykonane z mosiądzu spiekanego lub włókien akrylowych, celulozy. Zapewniają one małe spadki ciśnienia w sieci, niektórych aerozoli. Tam gdzie wymagana jest filtracja cząstek 0,1 μm lub mniejszych, oraz filtracja oleju stosowane są złoża wykonane z mikrowłókien borokrzemianowych lub węgla aktywnego. Te ostatnie stosowane są w aplikacjach, gdzie wymagane jest powietrze bez oparów i zapachów. Filtracja przemysłowa węglem aktywnym odbywa się na zasadzie absorbcji, „przyciągając” zanieczyszczenia i gromadząc je w materiale filtracyjnym. Złoża wykonane z węglowa aktywnego lub mikrowłókna borokrzemianowe stosowane są tam, gdzie wymagana jest najwyższa czystość powietrza na wyjściu.

Posiadamy w ofercie między innymi:

Filtry gwintowane o obsługiwanym ciśnieniu do 16 bar, temperaturze pracy do 60°C. Filtry przemysłowe o korpusie wykonanym z anodyzowanego aluminium odpornego na korozję, działanie wody morskiej. Możliwość montażu manometru różnicowego. W ofercie filtry standardowe serii PSF oraz Clearpoint. Seria PSF o szerokim zastosowaniu standardowo wyposażona jest w obudowę, wkład do filtra oraz zawór manualny. W ofercie dostępne 6 różnych wkładów filtracyjnych (WB, WP, WR, WM, WS oraz WA). Systemy oczyszczania sprężonego powietrza Clearpoint wyróżniają się zwiększoną trwałością filtra przemysłowego, niskimi kosztami eksploatacji przy obniżonym spadku ciśnienia w filtrze. Filtry przemysłowe powietrza typu C, G, F, S, N wyposażone opcjonalnie w pływakowy zrzut kondensatu. Filtry gwintowane węglowe Clearpoint, usuwają zanieczyszczenia w postaci par oleju do 0,005 mg/m3. Dzięki temu wyróżniają się dużo dłuższym kontaktem powietrza ze złożem filtracyjnym zapewniając dokładniejszą filtrację.

Filtry kołnierzowe z węglem aktywnym lub flanszowe – stosowane przy wysokiej wielkości przepływu od 36,67 do 523,33m³/min.

Spadek ciśnienia podczas filtracji przemysłowej 0,07 bar.  Owe filtry wymagają stosowania sprężonego powietrza o wilgotności do max. 30% i cechują się wysokim okresem trwałości wysokowydajnego złoża. Do oczyszczania sprężonego powietrza o dużej pojemności sprawdzą się filtry flanszowe serii PSBF, które wykonane zostały z wysokiej jakości stali zgodnie z wymaganiami Pressure Equipment Directive PED 97/23/CE. W ofercie dostępne 6 różnych poziomów filtrowania, dodatkowe montowalne wskaźniki ciśnienia oraz akcesoria do odprowadzania kondensatu. Dostępne również filtry przemysłowe flanszowo – kołnierzowe serii Clearpoint powlekane wewnątrz i na zewnątrz, ze zoptymalizowanym przepływem.

Filtry wysokociśnieniowe zdolne do bezpiecznej pracy nawet przy wysokich ciśnieniach, w ofercie filtry do 50 bar; 100-400 bar, 100- 500 bar. Przy filtracji sprężonego powietrza w warunkach przemysłowych pod wysokim ciśnieniem kluczowe jest bezpieczeństwo – filtry przemysłowe w ofercie sklepu są staranie wykonane przy użyciu odpornych na korozję materiałów. Dla ciśnień poniżej  50 bar seria PSHF o solidnej aluminiowej konstrukcji lub zoptymalizowane filtry dla przemysłu Clearpoint wykonane ze stopów odpornych na agresywne kondensaty. Wybór filtrów wysokociśnieniowych Clearpoint pozawala na czerpanie wielu korzyści – odporność termiczna do 120°C, elektroniczne sterowanie drenu z funkcją samokontroli – pozwala na niezawodną pracę bez strat sprężonego powietrza. Powyżej 50 bar do wyboru filtry wysokociśnieniowe 100-500 bar serii Clearpoint lub 100-400 bar serii CHP – używane np. w branży automotive, przemyśle elektroniczny, tworzyw sztucznych.

Filtry sterylne – używane tam gdzie wymagane jest powietrze pozbawione nie tylko cząstek stałych, olejów czy aerozoli, ale również wolne od mikroorganizmów zdolnych do rozmnażania. W ofercie znajdują się  filtry dla przemysłu serii PSSPF, flanszowe PSSF stosowane np. przy produkcji opakowań, biotechnologii, przemyśle browarniczym, chemicznym, mleczarskim, fermentacyjnym, farmaceutycznym. Tam gdzie wymagane jest powietrze o wysokiej czystości, przeznaczane np. do oddychania, napowietrzania brzeczki piwnej, przy dużym ryzyku wystąpienia korozji. Filtry sterylne wykonywane są ze stali nierdzewnej 1.4301, na zamówienie 1.4404. Filtry powietrza przemysłowe są zdolne do pracy w temperaturze do 150°C. Systemy filtracji o specjalnym zastosowaniu powinny być regularnie poddawane sterylizacji, aby upewnić się, że powietrze na wyjściu jest zawsze najwyższej jakości. Częstotliwość sterylizacji zależna jest od aplikacji w jakiej używany jest filtr przemysłowy, rodzajów mikroorganizmów w kontakcie, ich stanu (form wegetatywnych, przetrwalników), warunków otoczenia oraz panującej temperatury. Sterylizacja pod kątem wegetatywnych form bakterii i wirusów wymaga temperatury jedynie 80°C przez 30 minut, podczas kiedy odporne na wysokie temperatury przetrwalniki nicieni agar wymagają prowadzenia procesu sterylizacji w temperaturze 134°C, przez okres do 6h.

Dobór wielkości porów filtra pary oraz dokładności mikronowej zależy od wymaganej jakości pary w danej aplikacji. Należy wcześniej zbadać czy nie istnieje konieczność użycia filtra wstępnego ze względu na możliwość osadzania się na filtrze cząstek stałych.

Filtry sterylne pozwalają na osiągnięcie powietrza o najwyżej jakości, wkład filtrów wykonany z włókien borokrzemianowych umożliwia usuwanie nawet do 99,99% zanieczyszczeń.

Aby czas eksploatacji filtra przemysłowego był jak najdłuższy:

! używaj suchej pary mogącej łatwo przepływać przez filtr,

! używaj manualnego zaworu kondensatu lud odwadniacza, aby usuwać cały kondensat z obudowy filtra i orurowania,

! unikaj kontaktu z filtrem zbyt dużej ilości kondensatu,

! unikaj wilgotnej pary, która nie będzie łatwo przepływać przez filtr (zawiera dużo kondensatu); zwiększa ona spadek ciśnienia i wraz z podniesioną temperaturą powodują zbyt duże naprężenia elementu filtracyjnego,

! nie oszczędzaj na filtrach cząstek stałych; cząstki zawarte w parze mogą zapchać lub przebić filtr poddawany sterylizacji parą,

! nie używaj agresywnych chemicznych dodatków do pary; mogą one uszkodzić sterylizowane filtry.


Faq - Filtry dla przemysłu - Najczęściej zadawane pytania

Przy doborze filtrów przemysłowych należy zwrócić uwagę na odpowiedni przepływ, ciśnienie robocze i wymagany stopień filtracji powietrza. Dobór filtra przemysłowego należy skorygować o współczynniki korekcyjne podawane przez określonego producenta. Istotnym parametrem filtra jest również generowany przez niego spadek ciśnienia na sieci.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Krzysztof Kornacki
Product Manager
tel.: 71 325 74 00
email: uzdatnianie@pneumat.com.pl

Biogram

W zespole doradców technicznych Pneumat. od 2021 roku. Wcześniej przez wiele lat doświadczenie zdobywał w działach sprzedaży, wsparcia technicznego, aftermarketu i serwisu w polskich oddziałach międzynarodowych firm-producentów w branży osuszania i filtracji przemysłowej oraz procesowej. Specjalista wsparcia technicznego w zakresie uzdatniania gazów i cieczy oraz generatorów gazów dla przemysłu i laboratoriów. Z oddaniem, rzetelnością i pasją współpracuje z Klientami, pomagając w doborze optymalnych rozwiązań.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Krzysztof Kornacki
Product Manager
tel.: 71 325 74 00
email: uzdatnianie@pneumat.com.pl

Biogram

W zespole doradców technicznych Pneumat. od 2021 roku. Wcześniej przez wiele lat doświadczenie zdobywał w działach sprzedaży, wsparcia technicznego, aftermarketu i serwisu w polskich oddziałach międzynarodowych firm-producentów w branży osuszania i filtracji przemysłowej oraz procesowej. Specjalista wsparcia technicznego w zakresie uzdatniania gazów i cieczy oraz generatorów gazów dla przemysłu i laboratoriów. Z oddaniem, rzetelnością i pasją współpracuje z Klientami, pomagając w doborze optymalnych rozwiązań.



W tym dziale znajdziesz: