Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4

Zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza, osprzęt do zbiorników ciśnieniowych

Zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza oferowane przez Pneumat System dostępne są w dwóch wariantach: pionowym oraz poziomym. Każdy zbiornik ciśnieniowy z naszej oferty posiada certyfikat wydany przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

 

Zbiorniki ciśnieniowe
(pionowe)

Zbiorniki ciśnieniowe
(poziome)

Zbiorniki ciśnieniowe
o pojemności 1-12 l

Zbiorniki cisnieniowe (pionowe) do sprężonego powietrza
Zbiorniki ciśnieniowe (poziome)


zbiorniki ciśnieniowe o pojemności 1-12l

Osprzęt do zbiorników ciśnieniowych

Zbiorniki ciśnieniowe
Walther Pilot

 


Osprzęt do zbiorników ciśnieniowych 

  Katalog Pneumat System - Zbiorniki ciśnieniowe

FAQ - Najczęściej zadawane pytania


Zbiorniki ciśnieniowe - funkcje, budowa, nadzór

Zbiorniki ciśnieniowe instalowane są za sprężarkami. Zbiorniki ciśnieniowe wykorzystywane są jako kompensatory ciśnień i akumulatory do przechowywania powietrza i innych gazów technicznych.

Stosowane we wszystkich instalacjach sprężonego powietrza, zbiorniki ciśnieniowe spełniają przede wszystkim funkcje:

• zmniejszania pulsacji ciśnienia w instalacji sprężonego powietrza (np. w przypadku jednoczesnego włączenia kilku kompresorów powietrza)

• akumulacji wymaganej ilości sprężonego powietrza

• ochładzania powietrza to temperatury otoczenia - co spowoduje skroplenie się nadmiaru wody

• oddzielania kondensatu (wykorzystując silę odśrodkową, następuje wstępna separacja co wpływa na jakość magazynowego sprężonego powietrza)


Zbiorniki sprężonego powietrza wykonywane są ze stali węglowej lub stali kwasoodpornych.

Ze względu na wysokie ciśnienia gazów jakie występują w instalacjach pneumatycznych, posiadają one kształt rurowy z przyspawanymi do nich owalnymi dennicami, co pozwala na równomierne rozkładanie się ciśnienia na ściany zbiornika.

Prosta konstrukcja zbiornika ciśnieniowego jest ściśle określana i zatwierdzana przez Urząd Dozoru Technicznego. UDT kontroluje dokładność wykonania spawów i króćców, a także wymaga prowadzenia odpowiedniej dokumentacji, sposobu podłączenia zbiornika ciśnieniowego do instalacji oraz zamontowanego do niego osprzętu.

Przyłącza montażowe na zbiorniku sprężonego powietrza, mogą być gwintowe, kołnierzowe, a także rurowe (do w spawania), dzięki czemu możliwe jest dokładne, bezpieczne i szczelne połączenie z instalacją pneumatyczną bądź gazową.

Ze względu na ergonomię, zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza wykonywane są w dwóch wersjach (orientacji): pionowej oraz poziomej. W praktyce nie wpływa to na własności zbiornika – to klient decyduje jak będzie wygodniej zamontować zbiornik w danym miejscu.Wzorcowa sprężarkowniaZbiorniki ciśnieniowe - dobór, warianty

Dobór zbiornika ciśnieniowego jest wykonywany na podstawie wydajności kompresora.
W zależności do tego, jakie ciśnienie otrzymujemy na wyjściu z kompresora oraz od tego, jakie ciśnienie sprężonego powietrza wymagane jest przez odbiorniki (np. narzędzia pneumatyczne), stosujemy zbiorniki o różnych wytrzymałościach na wysokie ciśnienia: od 8 bar do prawie 40 bar. Wyższe ciśnienie wymaga użycia innych materiałów wykończeniowych zbiornika.

Proponujemy zbiorniki ciśnieniowe o różnych wariantach:

  • poziome
  • pionowe
  • wielkości od 0,06 m3 do 15 m3
  • ciśnienie 0,8; 0,9; 1,0; 1,1; 1,25; 1,5 i 4 Mpa

Zbiorniki ciśnieniowe stosuje się zazwyczaj dla temperatur powietrza w zakresie od -10°C do +50°C.

Dobrze dobrany zbiornik akumulacyjny pozwala efektywnie zwiększyć wydajność całego systemu, dlatego warto wziąć pod uwagę sytuacje gdzie zaistnieje nagła potrzeba dużej ilości magazynowanego powietrza. Ponadto w punkcie maksymalnego poboru powietrza, zbiorniki przeciwdziałają zbyt częstej pracy sprężarki.

Zbiorniki ciśnieniowe produkowane są zgodnie z Dyrektywami Nr 87/404/EWG lub 97/23/WEFAQ - Najczęściej zadawane pytaniaNa pytania odpowiada

Bartłomiej Kikut
Doradca techniczny ds. zbiorników ciśnieniowych
e-mail: bartlomiej.kikut@pneumat.com.pl

Jeśli odpowiedź na Państwa pytanie nie znalazła się poniżej,
prosimy o kontakt z naszym doradcą.


 
  

Z czego wykonane są zbiorniki ciśnieniowe

Zbiorniki ciśnieniowe w zależności od potrzeb wykonywane są ze stali węglowej w standardzie lakierowane farbą.  Przy zastosowaniach zbiorników ciśnieniowych w przemyśle spożywczym wykonuje się zbiornik, albo ze stali nierdzewnej co niestety jest kosztowne lub też zbiornik ze stali węglowej. Zbiornik ciśnieniowy maluje się od wewnątrz specjalną powłoką farby atestowanej przez PZH (Państwowy Zakład Higieny), która posiada odpowiednie parametry aby spełniać warunki spożywcze w miejscu użytkowania. Wykonując zbiornik w opcji standard jest możliwość dodatkowego zabezpieczenia go warstwą cynku (ocynk).Od czego zależna jest wytrzymałość zbiornika na ciśnienia?

Wytrzymałość zbiornika na ciśnienia robocze zależna jest w dużej mierze od obliczeń konstrukcyjnych zbiornika ciśnieniowego. Dużą rolę w nich odgrywa odpowiednio wyliczona grubość ścianek zarówno płaszcza jak i dennic.

Czy zbiornik potrzebuje zawór bezpieczeństwa i osprzęt?

Zbiornik sprężonego powietrza  zgodnie z wymogami UDT (Urzędu Dozoru Technicznego) musi być zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa w celu ograniczenia nadmiaru ciśnienia, który jest określony dla każdego zbiornika ciśnieniowego. Zawór taki jako bezpiecznik musi posiadać certyfikaty i dopuszczenia wraz z wykonaną próbą ciśnieniową albo na istniejącym już układzie lub też u producenta.

Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM