Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Wskaźniki cyfrowe

  • Produkty
Zakres pomiarowy:
- 1999 do + 9999 cyfr (wartości minimalne i maksymalne są dowolnie programowalne)
Wyświetlacz:
4 cyfry, LED, czerwone
Temperatura pracy:
0 do + 50 °C
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 1
Wyświetlacz:
4 cyfry, LED czerwone
Sygnał wejściowe:
4…20 mA; 0…20 mA; 0…1 V; 0…10 V
Zasilanie:
9…28 V DC, maksymalny prąd wejściowy 60 mA przy 12 V DC
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 1

Wskaźniki cyfrowe umożliwiają wizualizację mierzonych wielkości, między innymi  – temperatury, przepływu, ciśnienia, regulacji parametrów procesów, sygnalizacji przekroczenia określonych poziomów czy informują o  występujących awariach.

Najważniejsze cechy oferowanych wskaźników LED:

- prosty w montażu

- obrotowa obudowa i wyświetlacz

- wyjście z otwartym kolektorem ( PNP)

- programowalne parametry: skala, punkt dziesiętny, punkt przełączenia, opóźnienie

- pamięć minimalnej i maksymalnej wartości

- pamięć ustawień w razie awarii zasilania

 

Wskaźnik cyfrowy sterowany mikroprocesorem do montażu panelowego - specyfikacja

 

Wejście (do wyboru):

4…20mA; 0…20mA; 0…1 V; 0…10 V

Wyjście analogowe:Dwa dowolnie programowalne wyjścia tranzystorowe (przełączające)
Wyjście cyfrowe:RS 485
Zasilanie:9…28 V DC, maksymalny prąd wejściowy 60 mA przy 12 V DC
Dokładność pomiaru:+/ - 0,5% + /- 1 cyfra zakresu
Wymiary:48 x 24 x 65 mm
Stopień ochrony:IP 54

Zastosowanie wskaźników cyfrowych LED

Wyświetlacze cyfrowe rewelacyjnie sprawdzają się we wszystkich gałęziach przemysłu począwszy od  branży farmaceutycznej, poprzez produkcję FMCG,  hutniczą, motoryzacyjną i spożywczą, gdzie odgrywają ważną funkcją pomiarową.

W szczególności wyświetlacze cyfrowe swoje zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie wymagana jest jednocześnie regulacja i pilotowanie urządzeniami z równoległą wizualizacją wyników. Natomiast jednokanałowe wskaźniki wykorzystywane są najczęściej przez producentów maszyn z sektora OEM, zadaniem ich jest przekazywanie danych wybranego parametru.

Wskaźniki danych posiadają:

  • wykorzystywanie Ethernetu oraz interfejsu USB do parametryzacji urządzeń i przesyłania danych; wykorzystanie serwerów www w urządzeniach oraz wprowadzanie przez niektórych dostawców rejestratorów komunikacji w standardzie bezprzewodowym,

  • najnowsze wskaźniki cyfrowe posiadają dotykowe wyświetlacze ciekłokrystaliczne,

  • wskaźniki procesowe posiadają wersje z LED, które charakteryzują się łatwością odczytu z dużej odległości i potrafią pracować w trudnych warunkach środowiskowych jak również posiadają możliwość wyświetlania danych w różnych kolorach,

  • funkcję zapisywania danych w postaci cyfrowej na kartach pamięci Flash lub pamięciach USB,

  • komunikację z użytkownikiem poprzez ułatwione programowanie.

Wskaźnik analogowy czy cyfrowy ? Zalety wskaźników LED

Wskaźniki można posegregować, np. w zależności od sposobu prezentowania informacji:

  • wskaźniki analogowe - są to proste wskaźniki z funkcją wartości mierzonej. Przeważnie nie posiadają wyjść analogowych, alarmowych, cyfrowych interfejsów.

  • wskaźniki cyfrowe - posiadają dużo więcej sygnałów pomiarowych oraz różnią się uniwersalnością układu pomiarowego.

Wyposażone są w interfejsy komunikacyjne do konfiguracji z komputerem PC, standardowe wyjścia analogowe rozszerzające funkcjonalność wskaźnika o przetwarzanie wartości mierzonej.

Zaletą są panelowe rejestratory danych, które umożliwiają dokumentowanie pracy urządzeń czy zmieniających się właściwości w czasie pracy. Wielofunkcyjność sprawia, iż są niezawodnymi elementami maszyn, systemów automatyki i linii produkcyjnych.

Ważną cechą wskaźników LED jest możliwość pracy samodzielnej po zaprogramowaniu – w zestawie z czujnikami, przetwornikami. Atutem jest współdziałanie w dużych systemach, jak również wysoka niezawodność i łatwość wymiany.

W mechanizmach gdzie stosowane są obliczenia i sterowania stosowane są rejestratory z systemem sterującym z PLC lub systemami klasy SCADA, dzięki czemu potrzeba przetwarzania danych czy regulacji z wykorzystaniem modułu panelowego występuje względnie rzadko. Najczęściej stosowanym, z uwagi na odporność na zakłócenia panujące w przemyśle, jest interfejs RS485.

Standardowe wejścia wskaźników wykorzystują sygnały prądowe 4‒20mA, napięciowe 0‒10V i rezystancyjne z przetworników ciśnienia i temperatury. Mierzony może być jeden lub kilka sygnałów wejściowych, w tym wyliczane wzajemne zależności między nimi. Oczywiście elementem przetwarzania sygnałów jest zazwyczaj ich skalowanie. Wyjścia natomiast, poza najprostszymi wskaźnikami tablicowymi, oferowane są rejestratory z możliwością ustawiania progów alarmowych. 

Wskaźnik cyfrowy DA-06 / 894.30

Wskaźnik LED DA-06 znajduje swoje zastosowanie, gdy konieczny jest lokalny odczyt wskazań z jednoczesną transmisją sygnału za pomocą wyjścia prądowego 4-20mA i złącza DIN 43650. System pozwala na szybki i prosty montaż z systemem wtykowym.

Zamontowany wyświetlacz LED pomiędzy złączem i gniazdem kablowym jest natychmiast gotowy do pracy. Minimalne i maksymalne wartości dla zakresów pomiarowych są skalowalne od -1999 do +9999 cyfr. Otwarty kolektor (PNP) jest dostępny, jako wyjście przełączające.

Wskaźniki cyfrowe z wyświetlaczami LED


Zaletą wskaźnika cyfrowego jest jego uniwersalność poprzez zamontowany w pełni programowalny wskaźnik LED.                                                        

Następujące parametry mogą być ustawione na: skalowanie, punkt dziesiętny, tłumienie, punkt i opóźnienia przełączania. Ponadto, urządzenie posiada pamięć dla min. i max. wartości zmierzone w czasie pracy. Układ elektroniczny jest wyposażony w system diagnostyczny, który monitoruje wszystkie funkcje tego urządzenia w sposób ciągły.

Wskaźnik LED wyposażony jest w pamięć trwałą, dzięki czemu w przypadku braku zasilania, nie ma żadnej obawy przed utratą danych. Komunikatywny design i logiczne oprogramowanie umożliwiają łatwą i przystępną obsługę.

Nawet, jeśli przetwornik jest montowany w niekorzystnym położeniu, urządzenie wyświetlające jest czytelne, ponieważ czytnik można obracać w poziomie (300 °) i w pionie (330 °), a czerwona dioda LED jest wysoka 7,62 mm, zapewniając odczyt nawet z odległości. Opcje obejmują w wersji Ex dla strefy 0/1 i innych połączeń elektrycznych, takich jak seria 723 lub wtyczek Binder M12x1.

Wskaźnik cyfrowy DA-06 zawiera wyjście tranzystorowe umożliwiające ustawienie alarmu przekroczonej wartości lub kontrole zadanego zakresu.

Cechy cyfrowego wskaźnika DA-06

  • Łatwy i szybki montaż typu plug-in

  • Nie wymaga dodatkowego zasilania

  • Wysoka dokładność

  • W pełni programowalny wyświetlacz

  • Obudowa i wyświetlacz obracany bezstopniowo

  • Kompaktowa obudowa

  • Zintegrowany system diagnostyczny

  • Wyjście PNP max.125mA

  • Wersja Ex (opcjonalnie)

  • Może być instalowane w dowolnym czasie ze względu na sygnał wejściowy 4-20mA

  • Zabezpieczenie hasłem przed nieautoryzowanym dostępem


Zastosowanie

Wyświetlacz cyfrowy DA 06 jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich aplikacjach, w których nie ma oddzielnego zasilania lub gdy nie ma miejsca na wyświetlacz LED w większej obudowie.

Typowy zakres zastosowania

  • Przy budowie maszyn i instalacji

  • Zastosowania laboratoryjne

  • Stanowiska badawcze

  • Serwis

  • Zastosowanie przemysłowe

Wskaźnik cyfrowy sterowany mikroprocesorem do montażu panelowego DI15 / 894.10

Wskaźnik LED jest bardzo uniwersalny, małych rozmiarów z wyświetlaczem cyfrowym, pozwala na łatwe dostosowanie do odpowiednich zadań pomiarowych na miejscu bez dodatkowej pomocy. 4-cyfrowy wyświetlacz LED, wysokość cyfr 10 mm.

Wskaźnik cyfrowy LED sterowany mikroprocesorem
Wskaźnik LED posiada wielofunkcyjne wejście do podłączenia standardowych sygnałów wejściowych, a kompaktowa budowa umożliwia używanie wyświetlacza cyfrowego DI15 w najróżniejszych aplikacjach. Dodatkowo specjalnie wykonany projekt budowy wyświetlacza pozwala na łatwe przystosowanie na miejscu do odpowiednich zadań pomiarowych bez użycia dodatkowych narzędzi. Proste menu prowadzi użytkownika poprzez wszystkie konieczne kroki programowania przy użyciu prostych symboli pojawiających się na polu wyświetlacza LED. Wyświetlacz LED wyposażony jest w dwa przełączane programowane wyjścia tranzystorowe.

Cyfrowa ocena zapewnia dokładne przełączenie w danym punkcie styków alarmowych. Czas odpowiedzi może być ustawiony od 0 do  99 minut. Czas instalacji jest zredukowany do minimum dzięki zastosowanym zaciskom sprężynowym ze stali nierdzewnej. Przyrząd może być montowany bez problemów do paneli przednich o grubości do 10 mm. Ze względu na swój kompaktowy projekt może być stosowany w miejscach, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

Wskaźnik cyfrowy do przetworników ciśnienia / 894.20

Przyłączany wyświetlacz LED model A-AI-1 lub A-IAI-1 jest idealnym rozwiązaniem dla lokalnego odczytu z jednoczesną transmisją sygnału.

Ze względu na swoje uniwersalne programowanie i prosty montaż możliwe jest podłączenie wyświetlacza nawet jeśli przetwornik jest już w użyciu. Nie jest wymagane dodatkowe zasilanie.

Operator jest prowadzony przez wszystkie kroki programu wymagane przez logicznie zorganizowane menu z prostymi charekterystykami na wyświetlaczu LCD.


Wszytkie programowalne parametry są przechowywane w pamięci EEPROM i przechowywane na wypadek awarii zasilania.

Wyświetlacz LED do zastosowań pzemysłowych 

Iskrobezpieczny wyświetlacz cyfrowy przełączalny model A-IAI został opracowany do użytku w przestrzeniach potencjalnie zagrożonych wybuchem. Ten iskrobezpieczny wyświetlacz LED przełączalny może być połączony z  przetwornikiem iskrobezpiecznym i z iskrobezpiecznym izolatorem sygnału lub zasilaczem przetwornika iskrobezpiecznego do stosowania w obszarach zagrożonych wybuchem strefa 1.

Wyświetlacze LED są wyposażone w zintegrowany układ autodiagnozy monitorujący funkcje podstawowych części wskaźników w sposób ciągły. Zintegrowana autodiagnoza wraz z komunikatami o błędach dla zerwania czujnika i górnym lub dolnym odchyleniu od zakresu zapewnia wysokie bezpieczeństwo eksploatacji.

Solidna i zwarta obudowa z tworzywa zapewnia stopień ochrony IP 65, dzięki czemu przyrząd idealnie nadaje się do bardzo różnych zastosowań przemysłowych.

Zastosowanie

  • Budowa instalacji

  • Maszyny

  • Stanowiska do prób

  • Ogólne zastosowania przemysłowe

Specjalne właściwości

  • Wyświetlany zakres -1999 ... 9999

  • Przyłączalny do przetwornika za pomocą wtyczki typu L wg DIN 43 650 i sygnału wyjściowego 4 ... 20mA

  • W pełni regulowany na miejscu

  • Stopień ochrony IP 65

  • Ochrona przeciwwybuchowa II 2G EEx ib IIC T4

    (model A-IAI-1)