Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4

Szybkozłączki pneumatyczne

Szybkozłączki idealne do zastosowania w:
Technice medycznej, dentystycznej, technologii pomiarowej, technice laboratoryjnej, systemach smarowania, narzędziach pneumatycznych, chemii.

Ciśnienie robocze:od 0 do 35 bar max.
Temperatura medium i otoczenia:od -20°C do +100°C
Budowa:mosiądz, mosiądz niklowany, stal szlachetna, stal
Sprężyna, pierścień zatrzasku, kulki:Stal nierdzewna
Uszczelnienie:Perbunan

 

Szybkozłączki jednostronnie odcinająceSzybkozłaczki obustronnie odcinająceRozdzielacze z szybkozłączkami pneumatycznymi
Szybkozłączki jednostronnie odcinająceSzybkozłączki obustronnie odcinająceRozdzielacze wraz z szybkozłączkami pneumatycznymi z mosiądzu
Szybkozłączki z upustem powietrzaSzybkozłączki bezpieczneNiezamienne szybkozłączki pneumatyczne

Szybkozłączka z upustem powietrza

Szybkozłączki bezpieczne

Niezamienne szybkozłczki pneumatyczne

Systemy rozprowadzania sprężonego powietrza
Systemy rozprowadzania sprężonego powietrza


Charakterystyka budowy szybkozłączy

Najczęściej stosowane szybkozłączki pneumatyczne możemy podzielić na 2 podstawowe grupy funkcjonalne:

 • szybkozłączki jednostronnie odcinające
 • szybkozłączki obustronnie odcinające

Kompletny zestaw szybkozłączy składa się z dwóch elementów: gniazda szybkozłączki (złącze samoodcinające) i króćca szybkozłączki (wtyk złącza).
Gniazdo zbudowane jest z korpusu, zaworu odcinającego (normalnie zamknięty NC) oraz elementów ruchomych: sprężyny, pierścienia zatrzasku, kulek. Zastosowanie zaworu odcinającego w gnieździe szybkozłączki, umożliwia precyzyjne odcięcie powietrza dopływającego z instalacji pneumatycznej - zabezpiecza to przed niepowołanym wyciekiem.

szybkozłączki jednostronnie odcinające Natomiast króciec szybkozłączy jest elementem dociskowo – zabezpieczającym, nie posiadającym elementów ruchomych (w wersji jednostronnie odcinającej) lub posiadającym dodatkowy zawór odcinający (w wersji obustronnie odcinającej). Część wtykowa króćca jest znormalizowana, dzięki czemu pasuje on do gniazda szybkozłączy o tym samym przepływie nominalnym NW. Cześć przyłączeniowa króćca oraz gniazda zakończona może być gwintem lub złączem pod wąż. Gwinty dzielimy na zewnętrzne oraz wewnętrzne (metryczne, stożkowe, cylindryczne) o różnych średnicach (G 1/8 , G 1/4 czy G1/2). Jako oznaczenie końcówek złączy pod wąż używa się rozmiar średnicy zewnętrznej węża, i przyjmuje ona wartości 4, 6, 9 itp. Odpowiednie wyprofilowanie końcówki pod wąż ułatwia wciśnięcie węża w króciec, jednocześnie utrudniając ześlizgnięcie się węża. Dla całkowitego wyeliminowania ryzyka przypadkowego zsunięcia węża z szybkozłączki, wąż dodatkowo zabezpieczany jest opaską zaciskową.Zastosowanie szybkozłączy w praktyce

Szybkozłącze pneumatyczne należy do grupy najczęściej stosowanych elementów armatury pneumatycznej. Mają zastosowanie m.in. urządzeniach ciśnieniowych, robotach, maszynach pakujących, w stomatologii, medycynie, systemach smarowania, systemach pomiarowych, środowisku chemicznym, laboratoriach, przy budowie maszyn, w instalacjach przemysłowych i wysokociśnieniowych, wyposażeniu zakładów produkcyjnych czy montażowych.

Szybkozłącza pneumatyczneDuże i różnorodne zastosowanie sprawia, że właściwy wybór szybkozłączy powinien być odpowiednio przeanalizowany pod względem ich docelowego wykorzystania. Powinniśmy uwzględnić ciśnienie robocze i jego spadek, rodzaj uszczelnienia oraz wartość przepływu. Dla prawidłowej pracy szybkozłączy nie powinno się podłączać szybkozłączek pod ciśnieniem. Dbać należy natomiast o czystość podłączanych urządzeń oraz sprawdzać stan uszczelnienia i zużycia. Warto również stosować zaślepki zabezpieczające.Podział szybkozłączy ze względu na wykonanie

W ofercie dostępne są różne modele szybkozłączy (proste, kątowe) w zależności od preferencji klienta co do ergonomii i miejsca instalacji. Głównym parametrem różnicującym szybkozłączki jest wartość średniego przepływu nominalnego NW. Dostępne wersje mieszczą się w przedziale od 2,7 do 12 NW. Szybkozłącze i jego poszczególne parametry są kompatybilne tylko z elementami w swojej kategorii NW. Im większa wartość przepływu nominalnego tym większa średnica szybkozłączy.

Szybkozłącza pneumatyczneZe względu na wykonanie materiałowe wyróżniamy szybkozłącze z mosiądzu niklowanego, mosiądzu, stali szlachetnej i stali. 


Mosiądz niklowany to standardowa konstrukcja mosiężna wzmocniona powłoką niklowaną, zwiększająca odporność na zużycia mechaniczne. Wytrzymałe szybkozłącze wykonane ze stali szlachetnej stosowane jest wszędzie tam gdzie medium jest szczególnie wymagające, a normy jakościowe szczególnie ważne. Przykładem zastosowań może być przemysł farmaceutyczny czy spożywczy. Stal zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W oferowanych szybkozłączach stosowane jest kilka rodzajów uszczelnienia. W zależności od przepływu nominalnego, a przede wszystkim temperatury medium przepływającego przez elementy, wyróżnia się uszczelnienia:

 • Perbunan, szybkozłącze z mosiądzu, mosiądzu niklowanego, ze stali szlachetnej do pracy w temperaturze od -20°C do +100°C
 • NBR, szybkozłącze z mosiądzu oraz mosiądzu niklowanego, do pracy w temperaturze -20°C do +100°C
 • Viton, szybkozłącze ze stali szlachetnej, do pracy w temperaturze -20°C do +200°CSzybkozłącza jednostronnie odcinające – charakterystyka oferty szybkozłączek Pneumat System

Szybkozłączki jednostronnie odcinające posiadające niewielkie rozmiary. Średnice nominalne mieszczą się w zakresie 2,7 – 12 NW.
Ze względu na kruszec z jakiego zostały zrobione dzielimy je na :

szybkozłączka z mosiądzu

1. szybkozłącze, króćce z mosiądzu:

 • NW 2,7 z gwintem zewnętrznym jak i wewnętrznym do M5 do G1/8, przyłączem do węża prostym oraz skręcanym o średnicach fi 3 oraz 4.
 • NW 5 z gwintem zewnętrznym jak i wewnętrznym do G1/8 do G 3/8, przyłączem do węża prostym oraz skręcanym o średnicach fi 4 do 9. W ofercie dostępne także szybkozłączki do węży spiralnych zarówno w wersji ze sprężyną jak i bez sprężyny, sztywne oraz obrotowe.
 • NW 7,2 – z gwintem zewnętrznym lub wewnętrznym od M 12 do G ½ , przyłączem do węża o średnicach od 6 do 13. Oferta obejmuje również szybkozłączki NW 7,2 ze sprężyną do węży spiralnych sztywne i obrotowe i NW 7,2 ze złączem do węży i gwintem o średnicach 6-10 i gwintach M14 i G1/4. Przepływ wynosi 1000 l/min.
 • NW12 – z gwintem zarówno wewnętrznym jak i wewnętrznym i złączem G1/2 i G3/4. Maksymalne ciśnienie dochodzące do 16 bar. Wykorzystywane wszędzie tam gdzie przepływy są wyjątkowo natężone.

 

 

2. szybkozłącze, króćce z mosiądzu niklowanego :

 • NW 2,7 - z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od M5 do G1/8, o średnicach wewnętrznych 3 i 4. Sprężyna, pierścień zatrzasku i kulki wykonane ze stali nierdzewnej.
 • NW 5 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/8 do G3/8 i średnicy od 4 do 9, NW 5 ze sprężyną do węży spiralnych o konstrukcji sztywnej i obrotowej. Dostępne również NW 5 ze złączem wtykowym o złączu 6 i 8 mm.
 • NW 7,2 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/8 do G1/2, o średnicach od 6 do 13.
 • NW 7,8 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2 i średnicach 6, 9 i 13. Duży przepływ równy 2100 l/min.
 • NW 10 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, G3/8 do G3/4 i średnicami 10,13,16 mm. Przeznaczone do zastosowań o dużym zużyciu mechanicznym. Solidna i wytrzymała konstrukcja.

3. szybkozłącze, króćce ze stali szlachetnej :

 • NW 5 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, G1/8 do G3/8 i średnicy wewnętrznej węża równej 6. Uszczelnienie Viton, stal szlachetna 1.4305.
 • NW 7,2 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2 i średnicy wewnętrznej od 6 do 13. Uszczelnienie Viton, stal szlachetna 1.4305.
 • NW 7,8 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2 i średnicy od 6 do 13. Stosowane w urządzeniach ciśnieniowych, instalacjach pomiarowych, technologii przemysłowej, systemach ochronnych.

4. szybkozłącze, króćce ze stali :

 • Króciec NW 7,4 - z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2, średnica wewnętrzna między 6 – 13.
 • NW 7,6 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2, średnica wewnętrzna między 6 – 13.
 • NW 10 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, G3/8 i G1/2 i średnicy wewnętrznej 10 i 13 mm.Szybkozłącza obustronnie odcinające - charakterystyka oferty szybkozłączek Pneumat System

Szybkozłączka obustronnie odcinająca – wyposażona w zawory zwrotne, zbudowana z mosiądzu o uszczelnieniu Perbunan.

 • NW 5 - z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, G1/8 i G1/4 i średnicy 4 i 9.
 • NW 7,2 - z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2 i średnicy od 6 do 13.

Szybkozłączka obustronnie odcinająca zabezpiecza przed wyciekiem medium. Znajdujący się dodatkowy w króćcu zawór odcinający zabezpiecza przed wypływem powietrza z węża. W przeciwieństwie do szybkozłączy jednostronnie odcinających kompatybilność jest ograniczona do króćców obustronnie odcinających. Znajdują zastosowanie w sprzęcie ratowniczym i narzędziach hydraulicznych, w narzędziach do napinania śrub, ściągania łożysk.Ofertę szybkozłączy uzupełniają

Rozdzielacze wraz z szybkozłączami pneumatycznymi – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/8. Dwu i trzy - drożny rozdzielacz zbudowany z mosiądzu o maksymalnym ciśnieniu roboczym równym 35 bar. Rozdzielacz pneumatyczny z 2 szybkozłączkami składa się z dwójnika i szybkozłączki, natomiast rozdzielacz z 3 szybkozłączkami poza szybkozłączką zawiera też trójnik. Każdy rodzaj szybkozłączy oraz brak spadków ciśnienia roboczego na wyjściu.

Szybkozłączki bezpieczne – charakteryzują się uszczelnieniem NBR, aluminiową obudową, oraz przepływem 1800 l/min. Maksymalne ciśnienie wynosi 12 bar. Odłączenie króćca składa się z 2 etapów, co niweluje możliwość przypadkowego wypięcia szybkozłączki. I etap powoduje rozprężenie a tym samym zmniejszenie ciśnienia. Procesowi temu towarzyszy charakterystyczny dźwięk (syk) wydobywającego się sprężonego powietrza. II etap końcowy to manualne wypięcie. Szybkozłączka z grupy "Bezpieczna Pneumatyka", coraz częściej stosowana przez firmy.

bezpieczne szybkozłączki

Dostępne modele :

 • NW 7,4 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2 i złączem 6,9, 13.
 • NW 7,6 - z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2 i wewnętrznej średnicy węża od 6 do 13.
 • NW 7,8 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2 i średnicy złącza od 6 do 13.
 • NW 10 - z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, dostępne G3/8 i G1/2.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również :

Szybkozłączka z upustem powietrza – o przepływie 1100 l/min w wersjach :

 • NW 7,2 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2, o przyłączach od 6 do 13.
 • NW 7,4 - z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, od G1/4 do G1/2, średnica złączy od 6 do 13.

Niezamienna szybkozłączka pneumatyczna – charakteryzuje się dużą przepustowością i kolorowym oznakowaniem złączek i wtyczek. Kolory ściśle określają pasujące do siebie elementy, co w maksymalny sposób ułatwia identyfikację interesujących nas elementów. Dostępne modele :

 • NW 5 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, G1/8 i G1/4
 • NW 7,8 – z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, G1/4 i G3/8

Systemy rozprowadzania sprężonego powietrza – pozwalają na ruch poszczególnych segmentów o 1800C. Złącze G1/2 z 2 lub 3 wejściami. Zastosowano uszczelnienie NBR.


Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM