Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Szlifierki pneumatyczne

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Moc:
500 W
Typ szlifierki:
Krótka
Prędkość obrotowa:
20000 rpm
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 45
Moc:
400 W
Prędkość obrotowa:
24000 rpm
Średnica tulejki zaciskowej:
6,35 mm
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 10
Średnica tarczy:
125 mm
Moc:
1700 W
Prędkość obrotowa:
12000 rpm
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 14

Dostarczamy zróżnicowane szlifierki pneumatyczne przemysłowe i warsztatowe takich marek jak Chicago Pneumatic, Desoutter, Fuji. Posiadamy szeroką ofertę szlifierek ręcznych do specjalistycznych i profesjonalnych prac po spawalniczych, w lakiernictwie, sektorze odlewniczym czy przemyśle ciężkim i obróbczym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Oferta szlifierek pneumatycznych w Pneumat System

Szlifierka pneumatyczna jest narzędziem używanym do wygładzania powierzchni oraz stosowanym przy obróbce gładkościernej tj. obróbce spoin spawalniczych, zgrzein, usuwania ognisk korozji czy przygotowania powierzchni pod powłoki lakiernicze.

Szlifierki pneumatyczne powszechnie wykorzystywane są w przemyśle drzewnym, motoryzacyjnym, technice warsztatowej tj. lakierniach, zakładach blacharskich itd. Dysponujemy profesjonalną i ciekawą ofertą narzędzi szlifujących pneumatycznych dostarczając :

Szlifierki pneumatyczne trzpieniowe - są narzędziami o napędzie pneumatycznym, przystosowanymi do pracy ściernicami trzpieniowymi bądź też frezami o średnicy trzpienia od 3÷6 mm. Zróżnicowana moc narzędzi oraz prędkości obrotowych, pochylenie głowicy kątowej pod kątem 90° i 120° jak i różne długości całkowite wybranych modeli umożliwiają obróbkę powierzchni trudno dostępnych. Pokryte specjalnym materiałem rękojeści w znacznym stopniu redukują poziom wibracji i hałasu co czyni pracę przyjemną, bezpieczną i wygodną dla operatora.
Szlifierka pneumatyczna trzpieniowa serii CP-Industrial Tools znajduje zastosowanie przy obróbce spawów, małych odlewów, odkuwek, matryc, form wtryskowych, oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka jakość i precyzja przy szlifowaniu obrabianych elementów.

Szlifierki pneumatyczne kątowe - są urządzeniami wysoce uniwersalnymi. Kompaktowa budowa, antywibracyjna rękojeść boczna z możliwością obustronnego mocowania, stosunkowo duża moc urządzeń w odniesieniu do ich masy, oraz możliwość stosowania różnych wielkości ściernic stawia pneumatyczne szlifierki kątowe CP-Industrial Tools w grupie produktów najwyższej jakości i funkcjonalności dostępnych na polskim rynku. Szlifierka pneumatyczna znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle stoczniowym, produkcji maszyn górniczych, konstrukcji stalowych, oraz wszędzie tam gdzie występuje konieczność obróbki wykańczającej – czy to po spawaniu, czy też przy obróbce odlewów.

Szlifierki pneumatyczne proste - długie wrzeciona gwarantują skuteczną pracę w niewielkich obiektach, wszędzie tam, gdzie miejsce jest ograniczone. Szlifierka pneumatyczna prosta jest wykorzystywana jest przy precyzyjnych pracach obróbczych oraz w specyficznych warunkach pracy np. odlewnictwie.

Szlifierki pneumatyczne oscylacyjne - przeznaczone są do do obróbki wykańczającej powierzchni lakierowanych, jak i metalowych przed ponownym malowaniem. Zwarta budowa, łatwe manewrowanie, mała waga, regulacja prędkości, duża moc, niski poziom wibracji, ergonomiczna obudowa pokryta kompozytem, możliwość stosowania tarcz na rzep (H&L) lub tarcz samoprzylepnych (PSA), możliwość podłączenia do własnego (SV) lub centralnego (CV) odciągu pyłów zapewnia doskonałą pracę w poziomie jaki i w pionie. Wszystkie z wymienionych zalet szlifierek pneumatycznych mimośrodowych CP-Industrial Tools pozwalają na stwierdzenie, że dajemy Wam produkt najwyższej jakości w swojej grupie z dostępnych obecnie na polskim rynku.

Szlifierki pneumatyczne taśmowe - przemysłowe jak i narzędziowe szlifierki do prac szlifierskich przy materiałach o trudnej / nieregularnej budowie tj. rur, naroży itp. Stosowane z różnymi stopami metali, gatunkami drewna czy typami rur. Szlifierka pneumatyczna typu taśmowego z powodzeniem jest stosowana jako narzędzie do tępienia ostrych krawędzi, szlifowania powierzchni płaskich, wykańczaniem, zaokrąglaniem itd.    

Szlifierki pneumatyczne do prac wykończeniowych - zwane popularnie polerkami, przeznaczone są do obróbki wykańczającej różnego rodzaju powierzchni. Szlifierki-polerki CP-Industrial Tools na szeroką skalę stosowane są w procesie przygotowywania powierzchni przed lakierowaniem. Ze względu na dużą gamę proponowanych produktów, szlifierko-polerki z napędem pneumatycznym znajdują zastosowanie w małych warsztatach lakierniczych, dużych zakładach produkcyjnych, przemyśle szkutniczym i motoryzacyjnym.

Szlifierki pneumatyczne czołowe - pionowe narzędzia szlifujące z różnymi typami i wielkościami tarcz.

Szlifierka pneumatyczna czy elektryczna?

W przypadku dobrej wydajności kompresora wybór szlifierki pneumatycznej jest najbardziej racjonalny. Na plus dla szlifierek pneumatycznych zaliczyć można wagę, wymiary narzędzi oraz ich ergonomię. Przy prawidłowej eksploatacji szlifierki pneumatyczne wyróżniają się także zwiększoną żywotnością i bezawaryjnością pracy.

Budowa i zasada działania szlifierki pneumatycznej

Po uruchomieniu szlifierki przełącznikiem, do szlifierki sprężone powietrze zostaje doprowadzone końcówką. Następnie medium przelatuje przez filtr i ląduje w zaworze, który sterowany jest za pomocą przełącznika. Pneumatyczna szlifierka ma skrzydełkowy regulator prędkości obrotowej, który działa na zasadzie siły odśrodkowej. Prędkość regulowana jest za pomocą wkrętu, który napina sprężynę oddziałującą w sposób bezpośredni na dławik. Zwiększenie siły odśrodkowej powoduje przymykanie dławika, co przyczynia się do zniwelowania natężenia przepływu sprężonego powietrza dopływającego do silnika. To z nim sprzęgnięte jest bezpośrednio wrzeciono szlifierki z zamontowaną tarczą szlifierską.

Jak zwiększyć efektywność pracy szlifierek pneumatycznych?

W przypadku szlifierek pneumatycznych jak i innych narzędzi zasilanych sprężonym powietrzem należy zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych ze środowiskiem pracy, parametrami oraz szeroko rozumianą jakością i dobrymi praktykami.

Aby zmaksymalizować efektywność każdej szlifierki, warto zwrócić uwagę na właściwy dobór ciśnienia zasilanego powietrza. Jest ono zazwyczaj nastawiane przy użyciu reduktora ciśnieniowego, który zawarty jest w stacji przygotowania sprężonego powietrza. Tutaj zawsze należy przestrzegać DTR załączonej do szlifierki, choć wartością właściwą jest też ciśnienie na poziomie 6,3 bar. Taka wartość ciśnienia powietrza w zupełności sprawdza się w pracy warsztatowej, niemniej jednak warto kontrolować tą wartość na manometrze zainstalowanym między wlotem powietrza a zakończeniem węża, a pomiar tej wartości należy zrealizować przy włączeniu spustu bez obciążenia samej szlifierki pneumatycznej.

Kolejnym parametrem jest wolumen sprężonego powietrza, a więc prawidłowo skonfigurowane złączki i średnica węża pod dane wartości przepływu. W przypadku techniki warsztatowej wystarczy średnica wewnętrzna na poziomie 8-10 mm, choć przy serwisie większego i cięższego sprzętu równie dobrym wyborem mogą być przewody o średnicach 11-13 mm. Niemniej jednak zawsze pierwszeństwo mają wytyczne producenta zawarte w DTR dołączonej do narzędzia, co nie zmienia faktu, że warto wybrać wysokiej jakości elementy złączne i przewód, gdyż te komponenety pełnią ważną rolę dla właściwej pracy narzędzia pneumatycznego.

Warto zadbać także o same medium zasilające, jakim jest sprężone powietrze. Czystość, a więc pozbycie się wszelkich potencjalnych bądź obecnych zanieczyszczeń takich jak woda, olej, rdza, cząstki stałe itd. Aby tych związków nie uświadczyć, warto kontrolować poziom cieczy w zbiorniku sprężarki, używać odpowiednich filtrów sprężonego powietrza, które znajdują się w danej instalacji pneumatycznej. Istotnym zadaniem jest okresowe kontrolowanie i opróżnianie filtra ze zgromadzonego kondensatu.

Dodatkowo można zadbać o smarowanie sprężonego powietrza, a oczyszczone w filtrze powietrze powinno zostać naolejone w smarowniczce. Kluczowe jest jednak zachowanie właściwych proporcji, gdyż za duża lub za mała wielkość oleju przyczynia się do większej dynamiki eksploatacji podzespołów ciernych narzędzia i przyspieszają ich zużycie. Zbyt duża ilość czynnika olejowego może być przyczyną sklejenia łopatek wirnika na silniku i powodować problemy z uruchomianiem szlifierki po dłuższej przerwie w użytkowaniu. Podobnie jak w przypadku samochodów, należy co jakiś czas sprawdzać poziom oleju, a w przypadku jego niewystarczającej ilości - uzupełniać. W tym wypadku liczy się jakość oleju pneumatycznego - poza właściwościami smarno-konserwującymi, ważna jest także jego charakterystyka czyszcząca.

Przestrzeganie tych wytycznych pozwala nam zapewnić maksymalnie długą i bezawaryjną pracę szlifierki jak i każdego innego narzędzia z silnikiem pneumatycznym. Jest to gwarancją zachowania wysokich parametrów pracy, niskiego zużycia powietrza oraz żywotności narzędzia szlifującego.

W tym dziale znajdziesz: