Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4

Szlifierki mimośrodowe - oscylacyjne

Szlifierki mimośrodowe idealnie nadadzą się do precyzyjnych prac szlifierskich oraz podczas obróbki wykończeniowej dużych powierzchni materiałów, takich jak metal, tworzywa sztuczne, drewno i powłoki lakiernicze.

 

Szlifierki oscylacyjne DesoutterSzlifierki oscylacyjne FujiSzlifierki oscylacyjne CP

 

Szlifierki oscylacyjne Desoutter

 

Szlifierki oscylacyjne Fuji

Szlifierki oscylacyjne CP


Charakterystyka oferty szlifierek oscylacyjnych Pneumat System

Asortyment firmy w tej grupie produktów tworzą :

Szlifierki oscylacyjne pneumatyczne Desoutter – modele o mocy 210 i 375 W. Szlifierka mimośrodowa obrotowo- oscylacyjna oraz z uchwytem w 3 konfiguracjach dotyczących niwelowania pyłu (bez pochłaniacza, z zewnętrznym oraz  z wbudowanym pochłaniaczem). Proponowana przez Desoutter szlifierka oscylacyjna dostępna jest w przedziale prędkości obrotowej między 8.000 na 12.000 obr/min.

Szlifierki mimośrodowe Desoutter to przede wszystkim :
- izolacyjny uchwyt kompozytowy i ergonomiczne kształty
- 2000 roboczogodzin bez konieczności konserwacji i serwisowania (jeśli eksploatacja jest zgodna z instrukcją)
- łożysko kulkowe dwurzędowe uszczelnione
- wibracje <2.5 m/s 2 a to dzięki systemowi podwójnego wyważenia, zmniejszeniu zjawiska rezonansu, wygodnej obudowie tłumiącej drgania co ma przełożenie na mniejsze zmęczenie operatora narzędzia
- wysokie bezpieczeństwo poprzez wykorzystanie dźwigni z zabezpieczeniem przed przypadkowym uruchomieniem oraz zastosowanie specjalistycznego regulatora pozwalającego na odcięcie dopływu powietrza
- wysoka wydajność wyciągu pyłów poprzez podwójny system wyciągu  (przez otwory w tarczy i po jej obwodzie) oraz zautomatyzowanej regulacji siły wyciągu. Uchwyt został zaprojektowany tak, aby zmniejszyć straty mocy podczas wyciągu pyłów.
- łopatki wykonane z materiałów kompozytowych i bez konieczności smarowania
- poziom hałasu został znacznie obniżony poprzez zastosowanie zintegrowanego tłumika z silnikiem szlifierki oscylacyjnej. Podwójny tłumik w jednostkach bez systemu wyciągu.

Szlifierki oscylacyjne pneumatyczne Fuji – szlifierki mimośrodowe o 2 typach budowy tzw. tarczowe i prostokątne (ze względu na kształt tarczy). Wykorzystywane są jako szlifierki do płaszczyzn, drewna itd. Bez względu na rodzaj, wszystkie szlifierki mimośrodowe Fuji posiadają uchwyt z blokadą. Maksymalna wartość prędkości bez obciążenia mieści się w przedziale od 5.500 do 8.000 rpm. Szlifierka oscylacyjna o mocy 118 W przy max. eksploatacji powietrza od 0.32 do 0.36 m3/min.

Szlifierki oscylacyjne pneumatyczne Chicago Pneumatic – oferta dotyczy modeli stricte warsztatowych oraz narzędzi przemysłowych. Warsztatowe szlifierki do płaszczyzn mimośrodowe CP idealnie sprawdzają się przy pracach związanych z obróbką plastyczną, szlifowaniem płaszczyzn itd. Szlifierka oscylacyjna w różnych rozmiarach, prędkości od 2,500 do 15,000 rpm oraz zużyciu powietrza przy obciążeniu od 10.7 do 26 cfm. Z kolei wśród modeli przemysłowych dostępna jest szlifierka oscylacyjna o prędkości od 9.000 do 12.000 rpm, tarczy o średnicy 150 mm oraz zużyciu  powietrza od 16.6 do 19 cfm.

Proponowane szlifierki mimośrodowe wyróżniają się niskim poziomem wibracyjnym, co stawia je w grupie szlifierek przeznaczonych do pracy ciągłej. Każda z grup szlifierek oscylacyjnych posiada własne technologie antywibracyjne, zapewniające wysoką wydajność narzędzi przy komforcie użytkowania operatora. Pracę szlifierek normuje dyrektywa 2002/44/EG o zasadach bezpieczeństwa pracy która mówi, że szlifierki powyżej 2,5 m/s2 mogą pracować tylko w trybie zmianowym.

Każda szlifierka oscylacyjna posiada nowoczesny typ kołnierza, który precyzyjnie zakrywa otwory odprowadzające pył szlifierski podczas pracy, w skutek czego powietrze na wytlocie z silnika wywołuje znaczne podciśnienie na tarczy.FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Na pytania odpowiada

Marek Wojtyczka
Doradca techniczny ds. narzędzi pneumatycznych
e-mail:
marek.wojtyczka@pneumat.com.pl

Jeśli odpowiedź na Państwa pytanie nie znalazła się poniżej,
prosimy o kontakt z naszym doradcą.
Marek Wojtyczka - specjalista ds. narzędzi pneumatycznych

       

Jaką szlifierkę mimośrodową wybrać ? Jaka szlifierka oscylacyjna będzie odpowiednia do regeneracji lakieru oraz wszelkich prac lakierniczych w warsztacie ? Jaka szlifierka mimośrodowa jest godna polecenia ?

Po kolei. Efektywne i szybkie usuwanie powłok lakierniczych gwarantują szlifierki Chicago Pneumatic
serii CP 35.. oraz CP 72.., które odznaczają się 2 typami ruchów roboczych:
- Pierwszy to ruch oscylacyjny o skoku 5 lub 10 mm.
- Drugi to połączenie ruchu mimośrodowego o skoku 5 mm z ruchem obrotowym.

Praca w trybie 2 zapewnia wysoką efektywność oraz max. skrócenie procesu obróbki. Polecamy tutaj szlifierki  do płaszczyzn o ruchu 7 mm i tarczach szlifierskich 125 lub 150 mm średniej twardości. W przypadku przygotowywania powierzchni przed szpachlowaniem zalecamy użycie szlifierki mimośrodowej o ruchu oscylacyjno – obrotowym  5mm i tarczach 125 lub 150 mm. Do szlifowania szpachlówki polecamy szlifierki oscylacyjne o wychyle 2,5 i 5 mm i tarczy szlifierskiej o średnicy 150 mm.
Kolejnymi procesami są: szlifowanie podkładu wypełniającego oraz matowanie pod cieniowanie.
W obu przypadkach także polecamy użycie modeli szlifierek z serii CP 35.. oraz CP72..

W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu !
Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM