Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4


Charakterystyka szlifierek kątowych

Oferta szlifierek kątowych w Pneumat System to szeroka i zróżnicowana gama profesjonalnych narzędzi sprawdzających się zarówno w przemyśle jak i pracach warsztatowych. Ze względu na dedykowaną ciężką pracę stosowane są jako szlifierki do metalu (stal, mosiądz, brąz,  aluminium), przy obróbce po spawalniczej itp. W odpowiedzi na częste pytania typu „jaka szlifierka kątowa?” przedstawiamy krótką specyfikację produktów Pneumat System. Dostarczamy m.in.:

Szlifierki kątowe pneumatyczne Desoutter – zróżnicowane modele, także z inteligentnym systemem wyciągu pyłu. Szlifierka kątowa o mocy od 220 do 3000 Wat. Prędkość obrotowa (bieg jałowy) w zależności od konkretnego modelu wynosi od 2.000 do 20.000 rpm przy analogicznym zużyciu powietrza między 17 a 74 cfm. Narzędzia ze standardowymi wielkościami wlotów 1/2 i 3/8. Gwarantujemy szeroki wybór spośród różnych wielkości tarcz ściernych.

Szlifierki kątowe Desoutter są wygodne i proste w użyciu dzięki dwu spustowemu ustawieniu w celu łatwego dopasowania do każdych warunków pracy. 1600 W na wrzecionie wyjściowym daje najlepszy w tej klasie stosunek mocy do ciężaru. Ponadto zastosowanie tych szlifierek kątowych daje bezpieczne szlifowanie wielopozycyjne. Wielopozycyjna osłona regulowana w zakresie 270 stopni zapewnia maksymalny komfort i ochronę. Szybka wymiana tarcz dokonuje się za pomocą jednego klucza i przycisku blokującego wrzeciono. Szlifierka kątowa od firmy Desoutter to także maksymalna wytrzymałość dzięki wyjątkowej technologii smarowania swoich narzędzi. Szlifierki kątowe gwarantują również zminimalizowanie zmęczenia operatora narzędzia. Szlifierki kątowe tworzą grupę modeli o niskim poziomie wibracji z układem automatycznego wyważania i rękojeścią wytłumiającą drgania ustawioną pod kątem 10 stopni, wobec czego poprawiają komfort operatora bez względu na rodzaj wykonywanej czynności.

Szlifierki kątowe pneumatyczne Fuji – modele proponowane przez Fuji to wydajne szlifierki kątowe z regulacją obrotów dzięki integralnemu odśrodkowemu regulatorowi. Ten niewielki element gwarantuje ciągłość obrotową oraz stabilność mocy szlifierki. Ma to pośrednio wpływ na bezpieczeństwo podczas pracy oraz prawidłową eksploatację narzędzia. Szlifierka kątowa pneumatyczna ma powszechne użycie w przemyśle hutniczym, stoczniowym, maszynowym, itd. Ze względu na to wykorzystywane są jako szlifierki do metalu. Pod względem konstrukcyjnym, szlifierki kątowe Fuji posiadają przekładnie zębate stożkowe, wspomniany zawór regulacyjny oraz wydajny system chłodzenia przekładni. Szlifierka kątowa dostępna o prędkości obrotowej od 6.000 do 15.000 rpm i mocy od 260 W do 1620 W. Szlifierki kątowe można zamawiać z tarczami szlifierskimi lub szczotkami drucianymi.

Szlifierki kątowe z napędem pneumatycznym firmy Fuji, to wysoce uniwersalne urządzenia wykorzystywane głównie do obróbki metalu, a ich szeroka gama pozwala na stosowanie we wszystkich pracach szlifierskich. Szlifierki kątowe FUJI charakteryzują się dużą mocą, precyzją wykonania, wytrzymałością, co w połączeniu z użyciem sprawdzonych, zaawansowanych technologii zapewnia najwyższą ergonomię, bezpieczeństwo oraz łatwość obsługi.

Szlifierki kątowe pneumatyczne Chicago Pneumatic – znany producent narzędzi pneumatycznych przygotował zarówno rozwiązania warsztatowe jak i przemysłowe. W ofercie szlifierka kątowa pneumatyczna o mocy od 375 W do 2100 W i prędkości obrotowej na poziomie od 6.500 do 20.000 rpm. Zużycie powietrza przy obciążeniu wynosi od 7.4 do 80 cfm.

Szlifierki kątowe pneumatyczne SHINANO - prędkość obrotowa między 7.000 a 12.000 rpm. Moc silnika od 650 do 1100 W. Szlifierki kątowe z wbudowanym odśrodkowym regulatorem obrotów zapewniają stałą prędkość obrotową silnika. Zastosowanie nowego typu przekładni kątowej zwiększa znacznie trwałość łożysk i pozostałych elementów. Specjalny system obiegu powietrza wewnątrz maszyny pozwala na lepsze chłodzenie współpracujących elementów.

  • szlifierki przystosowane do prac w warunkach produkcyjnych;
  • wymienny uchwyt boczny z prawej lub lewej strony (nie dot. SI-2501L i SI-2505L);
  • odśrodkowy regulator obrotów;
  • aluminiowa, lekka obudowa pochłaniająca wibracje;
  • wyłącznik bezpieczeństwa;
  • wyeliminowany do minimum moment reakcji rozruchu;
  • w modelu SI-2515l-14 wrzeciono zakończone gwintem M14.

Szlifierki kątowe Archimedes - wykorzystywane są głównie jako szlifierki do metalu tj. do wyrównywania powierzchni spawanych oraz odcinaniu nadlewków, przecinaniu rur, prętów czy kształtowników. Szlifierka do metalu od Archimedesa z powodzeniem sprawdzi się przy obróbce powierzchni odlewów i odkuwek. Standardowo szlifierki tego typu mogą być stosowane do oczyszczania powłok z farby, rdzy oraz innych zanieczyszczeń.

Do największych zalet szlifierek kątowych pneumatycznych tego producenta należą: niewielki poziom wibracji i hałasu, regulowane położenie osłony ściernicy czy ergonomiczna obudowa z uwzględnieniem termoizolacyjnych chwytów. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość odprowadzenia powietrza poza strefę pracy. Ponadto szlifierki kątowe Archimedes należą do grupy narzędzi wydajnych - sprawdź specyfikację techniczną dostępną na podstronie z ofertą. Szlifierki kątowe dostępne są o mocy od 750 do 2500 W, prędkości obrotowej od 6500 do 12000 rpm oraz gwintach G1/4 lub G3/8.FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Na pytania odpowiada

Marek Wojtyczka
Doradca techniczny ds. narzędzi pneumatycznych
e-mail: marek.wojtyczka@pneumat.com.pl

Jeśli odpowiedź na Państwa pytanie nie znalazła się poniżej,
prosimy o kontakt z naszym doradcą.
Marek Wojtyczka

 
 

Znajduję w Państwa ofercie bardzo szeroką gamę szlifierek kątowych pneumatycznych, czym wyróżniają się Państwa produkty na tle konkurencji?

Tak, to prawda. Współpracujemy z kilkoma renomowanymi producentami narzędzi pneumatycznych,
gdzie szlifierki kątowe pneumatyczne stanowią bardzo „mocną” grupę produktową.
W swej ofercie posiadamy narzędzia takich firm jak: Chicago Pneumatic (USA), Fuji (Japonia) oraz Desoutter (Francja), to uznanie na świecie marki narzędzi, których nazwy są najczęściej traktowane jako synonim najwyższej jakości, niezawodności, wysokiej produktywności stworzonej dla pracy w przemyśle.
To wymienieni wyżej producenci wytyczają „nowe ścieżki” w swoim sektorze, wprowadzając na rynek sukcesywnie nowe produkty z nowatorskimi rozwiązaniami, pozwalając czynić pracę bezpieczniejszą
i efektywniejszą.


 

Jaką szlifierkę kątową kupić ? Jaka szlifierka kątowa będzie najlepsza do pracy w przemyśle ? Czy jest w Państwa ofercie szlifierek kątowych, jakiś produkt który wyróżnia się czymś wyjątkowym ? Dla laika szlifierka to szlifierka...

O tak, posiadamy taki produkt który jest wyjątkowy i na dzień dzisiejszy jest bezkonkurencyjny.
To szlifierka kątowa na tarczę o średnicy 125mm, czyli najpopularniejszy
i najczęściej spotykany produkt w zakładach przemysłowych.

Seria produktów oznaczonych symbolem CP3650 (Chicago Pneumatic) jest wyjątkowa
ze względu na kilka kluczowych czynników:

- moc urządzenia: 1700W – żaden z producentów na rynku, nie posiada urządzenia o takiej mocy zbudowanego
na konwencjonalnym silniku łopatkowym. Gro produktów dostępnych na rynku to szlifierki o mocy w przedziale
od 650W do 1250W,
każdy kto pracował szlifierką kątową jest świadomy
jak wielki wpływ na efektywność pracy narzędzia ma jego moc.

- zastosowanie regulatora obrotów – ma on dwojakie zadanie; zapewnia optymalną moc w możliwie szerokim zakresie obrotów oraz utrzymuje tzw. bezpieczną prędkość obrotową dla danej średnicy tarczy ściernej
(w odniesieniu do materiału ściernicy i jej średnicy to producent podaje
dopuszczalną bezpieczną prędkość obrotową).

- nowatorskie rozwiązanie w przekładni kątowej – dodatkowe kanały powietrzne wykorzystują sprężone
powietrze z silnika pneumatycznego chłodząc dodatkowo przekładnię,
co w znaczącym stopniu wpływa na wydłużenie jej niezawodności

- klawisz zaworu – możliwość zamontowania w prosty sposób klawisza w dwóch pozycjach
(w zależności od preferencji operatora), na górze korpusu narzędzia lub na dole

- zastosowanie autobalansera – obniżenie poziomu wibracji do 2,0 m/s² (ISO 28927)


Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM