Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4

Smarownice pneumatyczne - automatyczne

Smarownica, czyli popularnie zwany naolejacz mgły olejowej, jest ważnym elementem w układach utrzymania ruchu. Nasze smarownice sprężonego powietrza są stosowane wszędzie tam, gdzie nadrzędnym systemem napędzane są różne urządzenia, narzędzia i maszyny.

 

Smarownice pneumatyczne standardSmarownice pneumatyczne standard-miniSmarownice pneumatyczne sprężonego powietrza
T040 - SmarowniceT040 Mini - Smarownice

Smarownice sprężonego powietrza

Smarownice pneumatyczne FlowlineSmarownice pneumatyczne multifix-miniSmarownice pneumatyczne liniowe
Smarownice

Smarownice

Liniowe smarownice
Smarownice pneumatyczne FlowmatikSmarownice pneumatyczne Flowmatik Ultra

Smarownice

Smarownice

 

Oferujemy duży wybór smarownic sprężonego powietrza generujących mgłę olejową z opcją zautomatyzowanego tankowania zbiorniczka pod ciśnieniem, dzięki czemu nie jest wymagane opróżnianie instalacji z powietrza.


Charakterystyka smarownic pneumatycznych

Oferujemy duży wybór smarownic, dostępnych w kilku różnorodnych seriach. Naszym klientom proponujemy:

Smarownice serii standard – smarownica pneumatyczna o gwincie od G1/4 do G1. Rozmiarom odpowiadają wielkości przepływów mieszczące się w przedziale od 2600 do 8200 Nl/min. Smarowniczka standard o różnych pojemnościach zbiorników dla max. ciśnienia równego 15 bar.

Smarownice serii standard mini – smarownica dla gwintów G1/8 i G1/4 i przepływu 700 Nl/min. Stała pojemność zbiornika wynosząca 28cm3 

Smarownice serii futura – innowacyjne smarownice automatyczne futura posiadają opcję zautomatyzowanego tankowania zbiornika dzięki instalacji węża zasilającego do nypla znajdującego się w górnej części urządzenia. Smarownica pneumatyczna po przyciśnięciu nypla za pomocą dyszy Venturiego zasysa olej z głównego zbiornika i napełnia zbiorniczek smarownicy. Nie ma potrzeby spuszczania powietrza z sieci ! Dla tego typu smarownic automatycznych zalecamy zastosowanie oleju Torcula 32. Smarowniczki o gwintach od G1/4 do G1. Zapewniamy bardzo duży asortyment dodatków do smarownic futura.

Smarownice serii flowline – smarowniczki dla ciśnienia max. 12 bar i roboczego 10 bar. Smarownica pneumatyczna z poliamidowym dozownikiem oleju i korpusem wykonanym z aluminium. Smarownice automatyczne flowline posiadają standardowe uszczelnienie NBR a temperatura medium nie powinna przekroczyć 60°C. Smarowniczki o zakresie gwintów od G1/4 do G1. Realny przepływ z kolei wynosi między 1500 a 2500 l/min. Polecanym olejem do smarownic jest olej do narzędzi pneumatycznych Torcula 32. Wśród części zamiennych do tej serii smarowniczek znajdą Państwo obudowy, zbiorniki, szklanki, zestawy uszczelnień, uchwyty czy zestawy połączeniowe.

Smarownice serii multifix-mini – smarowniczka tej serii dla gwintów G1/8 i G1/4 przyjmuje stały przepływ na poziomie 1010 l/min. Smarownice automatyczne z dozownikiem oleju wykonanym z poliamidu i szkła. Mosiężne smarowniczki o uszczelnieniu NBR dla ciśnień maksymalnych 16 i 20 bar – w zależności czy smarownica jest z tworzywa czy metalu. Wśród osprzętu znajdą Państwo zestaw połączeniowy, łączniki, zbiorniki czy kopułki.

Smarownice liniowe –  smarowniczka dla gwintu G1/4, temperatury medium i pracy równej max 50°C  oraz ciśnieniu pracy między 2 a 6 bar. Zbiorniczek oleju smarowniczki wykonany został z poliwęglanu.

Smarownice serii flowmatik – smarownice pneumatyczne których przepływ nominalny wynosi od 500 do nawet 1500 l/min. Smarownice G1/4, G3/8 i G1/2.

Smarownice serii flowmatik ultra – smarowniczki od G1/4 do G1 wykonane z polikarbonatu. Smarownica pneumatyczna dla maksymalnej wartości przepływu 5000l/min.Instalacja smarownicy pneumatycznej

Do gwintowanego przyłącza smarownicy które znajduje się na dnie urządzenia należy podłączyć wąż zasilający. W momencie wciśnienięcia przycisku, dzięki specjalnej dyszy, realizowane jest zassanie oleju z głównego zbiornika by następnie napełnienić pojemnik ze środkiem smarującym.

Aby smarownica pneumatyczna działała poprawnie, obligatoryjnie musi być choćby minimalny przepływ powietrza. Smarowniczki mają zautomatyzowane dozowanie oleju na wcześniej  przyjętem poziomie, wprost proporcjonalnie do przepływu powietrza.


Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM