Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Pistolety do kleju

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Charakterystyka:
PILOT III-K to uniwersalny i wszechstronny pistolet pneumatyczny, przeznaczony jest wyłącznie do korzystania z klejów na bazie rozpuszczalnika.
Zastosowanie:
- przemysł tapicerski - przemysł meblarski - przemysł motoryzacyjny Rodzaje dysz 1,0; 1,2; 1,5 (standard); 1,8; 2,0 mm
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 10
Charakterystyka:
Wszystkie części automatu mające kontakt z natryskiwanym medium są wykonane ze stali nierdzewnej. Do klejów o wysokiej zawartości części stałych stasuję się specjalne głowice powietrzne HS (wysokiej zawartości części stałych) i SHS (bardzo wysoka zawartość cząstek stałych).
Zastosowanie:
Do wszystkich standardowych klejów rozpuszczalnikowych.
Wersje:
z dyszą szeroko-strumieniową, - z dyszą okrągło-strumieniową.
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 1
Oferujemy zróżnicowane parametrowo i pod względem budowy markowe pistolety do kleju automatyczne i ręczne zasilane sprężonym powietrzem. W skład oferty wchodzą :

Pistolety do kleju ręczne Walther Pilot

Pistolet do kleju MAXI K – bardzo lekki (440g) i poręczny pistolet do klejenia. Opcjonalnie  w wersji z kubkiem asymetrycznym bądź przyłączem 3/8” (większość modeli).

Pistolet do klejów Pilot III K
– model wykorzystywany w przemyśle meblarskim, tapicerskim czy branży automotive. Pistolety pneumatyczne tej serii dedykowane są tylko do klejów na bazie rozpuszczalników. Obudowa teflonowa gwarantuje łatwe czyszczenie pistoletu, ponadto model sprawdzi się przy natryskiwaniu kleju o znacznej zawartości elementów stałych. Pilot III K dostępny jest z kubkiem grawitacyjnym, ssącym lub metalowym z dociskiem powietrza oraz z dyszami od 1. Do 2 mm. Pistolet pracuje prawidłowo dla ciśnienia roboczego max 8 bar.

Pistolet do kleju Pilot Premium – powiększony kanał materiałowy, korpus wykonany z chromowanego aluminium ergonomiczna budowa (bez względu czy operator jest prawo czy lewo ręczny) to tylko niektóre atuty tego pistoletu do klejenia. Wykonanie ze stali nierdzewnej oraz szeroki wybór dysz (0,5-2,5)– to kolejne ważne argumenty za wyborem pistoletu Pilot Premium.

Pistolet do klejów Pilot XIII-ND – seria wydajnych pistoletów klejących do klejów dyspersyjnych wykonanych ze stali szlachetnej. Zakres dysz od 0,5 do 2,5 mm (możliwość montażu kubka 600ml).

Pistolet do kleju Pilot Extrusionpistole – pracujący w aplikacjach wysokociśnieniowych, mający zastosowanie przy nakładaniu medium o wysokim poziomie gęstości.
 Pistolet do kleju Pilot i Premium Extrusionpistole – ręczny pistolet pneumatyczny do klejenia, nakładania silikonu, kitu oraz wszelkich materiałów lepkich. Model dostępny z dyszami od 1.0 do 3.0 mm.

Pistolet MAXI ND-K – pistolety natryskowe tej serii używają metodą natrysku niskim ciśnieniem.


Pistolety do kleju automatyczne Walther Pilot

Trzy modele pneumatycznych automatów klejących z dyszami od 0,5 do nawet 3,5 mm.

Automaty do kleju dedykowane są różnym gałęziom przemysłu w tym przemysłowi obuwniczemu, elektronicznemu itd. Automaty do klejów dyspersyjnych o słabej lepkości oraz na bazie rozpuszczalnika.

Oferujemy pistolety automatyczne do kontroli zarówno wewnętrznej jak zewnętrznej. Maksymalne ciśnienie robocze dla automatów wynosi 8 bar, a wykonane są ze stali nierdzewnej. Automaty do kleju dostępne są z różnymi typami głowic oraz dysz.


Faq - Pistolety do kleju - Najczęściej zadawane pytania

Kleje wodne zazwyczaj są stosunkowo niskiej lepkości a najlepsze rezultaty osiąga się przy wykorzystaniu pistoletów niskociśnieniowych ND-K. Co do sterowania i regulacji zewnętrznej, to należy wybrać wtedy modele 923-ND-K lub 728-ND-K (external control) – sterowanie odbywa się za pośrednictwem ciśnienia sprężonego powietrza dostarczanego do pistoletu. Zamiast dwóch pokręteł na pistolecie do kleju, są dwa wejścia na węże ze sprężonym powietrzem. Na tych wężach instaluje się na panelu sterowniczym reduktory.

Wszystko oczywiście zależy od aplikacji. W pewnych aplikacjach zmiana połączeń na klejone jest uzasadniona (mogą one tworzyć automatycznie uszczelnienie i barierę przed korozją, ułatwiają połączenia bardzo małych części a w dużych przenoszą obciążenia na większej powierzchni, są lżejsze oraz łatwiej łączą odmienne materiały o nieregularnych kształtach). W innych zaś przypadkach klejenie nie jest zalecane (odpowiedni dobór kleju oraz systemu nanoszenia wymaga czasu i wiedzy technicznej, przy mniejszych partiach może to być nieekonomiczne, wymaga przygotowania powierzchni, jednak w niektórych przypadkach może przyśpieszyć całą aplikację). Tak więc ten temat ma wiele aspektów i wymaga precyzyjnego doboru, w przypadku pytań możemy pomóc w doborze systemów natrysku a zaprzyjaźnione firmy w doborze klejów.

W tym dziale znajdziesz: