Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Montaż sejfu na ścianę – zrób to sam!

Mocowanie sejfu na klucze do ściany - tak to się robi z chemią Weicon!

Jeśli masz wiele kluczowych przedmiotów i zależy Ci na ich bezpiecznym przechowywaniu, warto zainwestować w sejf. Montaż sejfu na klucze może wydawać się trudny, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie. Jeśli zmagasz się z taką sytuacją, zapraszamy do przeczytania naszego najnowszego artykułu na blogu. W tekście poniżej znajdziesz zwięzłe wskazówki, które krok po kroku wyjaśnią, jak zamontować sejf na klucze na ścianie. Dzięki nim proces ten stanie się łatwy i intuicyjny, nawet dla osób bez doświadczenia w instalacji sejfów.

Poznaj sposoby montażu sejfu na klucze

Sprawdzenie powierzchni montażowej

Przed przystąpieniem do instalacji warto dokładnie przeanalizować miejsce, gdzie planujemy umieścić sejf na klucze. Choć sam sejf stanowi sprytny sposób na schowanie kluczy przed niepowołanymi osobami, warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie poprzez solidne przymocowanie sejfu do ściany. Dzięki temu utrudnimy możliwość łatwego wyjęcia, przetransportowania czy włamania się.

Na początku należy skrupulatnie zbadać powierzchnię montażową przed rozpoczęciem instalacji. Czy istnieją ukryte przewody, takie jak elektryczne czy wodne, które mogą stanowić przeszkodę? Jeśli tak, konieczne może być znalezienie alternatywnego miejsca na zamocowanie sejfu, chyba że zdecydujemy się na inny sposób instalacji, który ten problem pomija. O tym jednak za chwilę.

Niezależnie od wyboru lokalizacji, ważne jest, aby sejf na klucze nie był zbyt widoczny. Wskazane jest umieszczenie go w niewidocznym miejscu lub zakamarku, który nie przyciągnie od razu uwagi obcych osób. Przecież nie chcielibyśmy, aby sejf od razu zwracał uwagę potencjalnych złodziei.

Montaż sejfu na klucze

Mocowanie sejfu na klucze

Po znalezieniu odpowiedniej ściany do zamocowania wybranego sejfu na klucze, nadszedł czas, aby przystąpić do montażu. Warto podkreślić, że nie istnieje jedna idealna metoda instalacji sejfu na klucze. Dlatego chcielibyśmy przedstawić trzy różnorodne opcje montażu. Wybór powinien zależeć od indywidualnych preferencji lub możliwości umieszczenia sejfu w pożądanej lokalizacji.


Sejf można zamontować na kilka sposobów, jednym z nich jest montaż wiertarką

Instalacja za pomocą wiertarki

potrzebami. Nie musisz długo zastanawiać się, czy możliwe jest zamocowanie sejfu na klucze w określonym miejscu - oczywiście, jest to możliwe, pod warunkiem, że materiał ściany na to pozwala.

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć ołówkiem lub długopisem miejsca, gdzie potrzebne są otwory do montażu. Ilość wymaganych otworów zawsze zależy od rozmiaru sejfu na klucze. Większe sejfy wymagają większej liczby otworów, aby można było je jak najlepiej i najbezpieczniej zamocować, używając kołków. Następnie należy wywiercić otwory odpowiednim wiertłem.

Do tego procesu potrzebujesz:

  • Ołówek lub długopis do zaznaczenia miejsc.

  • Śruby i kołki rozporowe do montażu.

  • Wiertarka do wykonania otworów.

  • Wkrętarka akumulatorowa do dokręcenia śrub.

Po wywierceniu otworów, w każdym z nich należy umieścić kołek, a następnie zamocować sejf na klucze na ścianie i dokręcić śruby za pomocą wkrętarki akumulatorowej. Sejf jest teraz solidnie zamocowany i nie można go łatwo usunąć.


Mocowanie za pomocą kleju

Klej techniczny to świetny sposób na montaż sejfu na klucze

Czasami nie ma możliwości przeprowadzenia wiercenia, zwłaszcza w przypadku wynajmowanych lokali, gdzie wszelkie zmiany strukturalne są ograniczone lub wymagają zgody właściciela nieruchomości. Ponadto, wybrane miejsce na ścianie może być nieprzystępne ze względu na linie zasilające lub specyficzny rodzaj materiału.

Niemniej jednak istnieje sposób na zamocowanie sejfu na klucze na ścianie nawet bez konieczności stosowania tradycyjnych elementów montażowych, takich jak śruby, kołki czy nitowanie. W tym celu można użyć specjalnego kleju, jak na przykład WEICON Speed-Flex® MS Polimer, który charakteryzuje się wyjątkowo silną przyczepnością od razu po nałożeniu.

Klej techniczny zastępuje standardowe narzędzia mocujące, eliminując potrzebę używania śrub czy kołków. Dzięki swojej wyjątkowej przyczepności klejenie jest możliwe nawet na pionowych powierzchniach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Przed rozpoczęciem klejenia należy upewnić się, że powierzchnie, które mają zostać sklejone, są czyste i pozbawione tłuszczu, aby zapewnić prawidłowe połączenie. Specjalny preparat do oczyszczania powierzchni WEICON Surface Cleaner świetnie radzi sobie z usuwaniem tłuszczu, kurzu i brudu z sejfu na klucze. Jeśli ściany są pokryte tynkiem lub tapetą, można je delikatnie przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.

Podczas nakładania kleju ważne jest, aby robić to równomiernie, tą czynność ułatwi pistolet. W przypadku prostokątnego sejfu na klucze najlepiej jest nakładać pionowe linie kleju, a dla mniejszych, okrągłych sejfów na klucze wystarczy nanieść klej punktowo.

Następnie należy umieścić sejf na klucze na ścianie, delikatnie dociskając go, i przytrzymać przez kilka minut. Dzięki swojej wysokiej przyczepności od razu po nałożeniu kleju, sejf jest gotowy do użycia. Możemy być pewni, że sejf przyklejony za pomocą kleju nie oderwie się od ściany tak samo jak ten przykręcony. Co więcej, ten rodzaj montażu nie generuje hałasu ani nie pozostawia zabrudzeń, co stanowi jego znaczną przewagę nad tradycyjnymi metodami montażu!

Montaż na klej jest świetną alternatywą od montażu na narzędzia mocujące

Montaż podtynkowy

Montaż podtynkowy

Montaż podtynkowy sejfu na klucze stanowi wyjątkowe rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku modeli okrągłych lub owalnych o konstrukcji rurowej. Proces ten zaczyna się od przewiercenia otworu w betonie za pomocą odpowiedniego wiertła koronowego. Następnie sejf jest montowany przy użyciu specjalnej zaprawy kompozytowej lub, alternatywnie, przyklejany do wcześniej wykonanego otworu. Ten typ instalacji jest równie niezawodny, co tradycyjne metody, gwarantując pewność, że sejf zostanie solidnie przymocowany do ściany.

2023-11-07

Pneumat.

Autor:
Marcin Wolski
Starszy doradca
ds. Techniczno - Handlowych

Starszy doradca ds. Techniczno - Handlowych

Autor:
Marcin Wolski
Starszy doradca
ds. Techniczno - Handlowych