Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Manometry specjalne

  • Info
  • Bestsellery

W ofercie Pneumat System są manometry do ciepłownictwa, puszkowe, kontrolne, różnicowe i z kontaktami.

Manometr grzewczy przemysłowy zbudowany został ze sprężyny rurkowej (Bourdona) do pomiaru ciśnienia cieczy oraz gazów o temperaturze medium nie przekraczającej 200°C. Obudowa manometru wykonana została z malowanej na czarno stali, element pomiarowy oraz przyłącze z mosiądzu, a szybka ze szkła. Temperatura otoczenia dla prawidłowej pracy  manometru wysokociśnieniowego powinna wynosić od -20°C do +60°C. Manometry stosuje się w instalacjach cieplnych do pomiaru ciśnienia gazów i cieszy obojętnych na stopy miedzi, jak również takich, które nie powodują zatorów w układach ciśnienia.

Manometry puszkowe służą do pomiaru ciśnienia mediów gazowych suchych i nieagresywnych oraz do mierzenia małych ciśnień, z korekcją punktu zerowego. Zarówno przyłącze, jak i element pomiarowy mierników puszkowych wykonane są ze stopu miedzi. Szyba została zrobiona ze szkła przemysłowego, a obudowa ze stali CrNi. Temperatura medium nie powinna przekraczać 100°C, a temperatura otoczenia powinna by c w przedziale od -20 do +60°C. Manometry puszkowe stosowane są w technologii medycznej, próżniowej oraz przy monitorowaniu filtrów. Zakresy ciśnień manometrów od 40 do 400 mbar.

Manometry kontrolne (precyzyjne) występują w kilku wersjach, jako manometr precyzyjny – wzorcowy o przyłączu dolnym i skali w MPa, wakuometr precyzyjny – wzorcowy o przyłączy dolnym i skali w MPa, manometr precyzyjny – wzorcowy o przyłączu dolnym o klasie dokładności 0,6 oraz wakuometr precyzyjny – wzorcowy o przyłączu dolnym.  Wykorzystywane są do pomiaru ciśnienia cieczy oraz gazów obojętnych na stopy miedzi i nieprzewodzących zatorów w układach ciśnienia. Manometry kontrolne wykonane zostały z wykorzystaniem sprężyny rurkowej tzw. sprężyny Bourdona. Element pomiarowy i obudowa zrobiona jest ze stali CrNi, zaś przyłącze ze stopu miedzi. Temperatura medium powinna wynosić maksymalnie 80°C, a temperatura otoczenia od -40°C do +60°C.

Wśród dostępnych w Pneumat System manometrów membranowych mamy:

- manometr membranowy o żeliwnej obudowie i klasie dokładności 1,6
- wakuometr membranowy o żeliwnej obudowie
- manometr membranowy ze stali nierdzewnej o klasie dokładności 1,6.

Manometry membranowe sprawdzają się przy pomiarze ciśnienia gazów i cieczy do pomiarów
o zwiększonym przeciążeniu oraz niepowodujących zatorów w układach ciśnienia. Temperatura medium powinna wynosić maksymalnie 100°C, a temperatura otocznia od -20°C do +60°C. Element pomiarowy wykonany został ze stali nierdzewnej, zaś obudowa z pomalowanego na czarno żeliwa, szybka zrobiona jest ze szkła przemysłowego.

Obudowa manometrów różnicowych wykonana jest z pomalowanej na czarno stali, a element pomiarowy oraz przyłącze ze stopu miedzi. Manometr różnicowy składa się z rurkowej sprężyny (Bourdona) z równoległymi przyłączami oraz dwoma oddzielnymi układami pomiarowymi. Manometry różnicowe służą do pomiaru różnicy ciśnień lub do pomiaru dwóch ciśnień jednocześnie. Temperatura otoczenia powinna zawierać się w zakresie od -20°C do +60°C. Maksymalna temperatura medium to 60°C. Zakres mieszonego ciśnienia wynosi 0 – 10 bar.

Manometry kontaktowe z kontaktami, które posiadamy w ofercie to:
- manometr z magnetycznym urządzeniem kontaktowym, przyłącze dolne, klasa dokładności 1,0
- wakuometr z magnetycznym urządzeniem kontaktowym.

Manometry kontaktowe wykonane zostały ze standardowej sprężyny rurkowej (Bourdona) z magnetycznym urządzeniem kontaktowym (1xNO i 1xNC). Przyłącze oraz element pomiarowy wykonane zostały ze stopów miedzi, zaś obudowa ze stali CrNi. Temperatura medium to maksymalnie +80°C, a temperatura otoczenia od -40°C do +70°C. Tego typu manometry są przeznaczone do pomiaru ciśnienia cieczy i gazów obojętnych na stopy miedzi. Zakres ciśnienia dla manometrów kontaktowych wynosi od 0 do 600 bar.