Login: 
Hasło: 
infolinia
Wybór języka pod Google
Translate
wpisz kod lub nazwę produktu:
tylko dostępne
szukaj w treści serwisu:
 
data: , czas:

Jak dojechać:

Wyznacz trasę dojazdu do: Wrocław, Paprotna 4

Kompresory tłokowe, śrubowe, sprężarki przewoźne

  • uslugiWięcej informacji
  • doprezaczeWięcej informacji
  • bambiWięcej informacji
  • WyprzedażWięcej informacjiW tym dziale znajdziecie Państwo szczegółowe i rzetelne informacje na temat kompresorów tłokowych, śrubowych, a także sprężarek przewoźnych oraz osprzętu do wymienionych urządzeń.

 


Kompresory w ofercie Pneumat System

Kompresory śrubowe i tłokowe oraz sprężarki przewoźne z oferty Pneumat System to kompleksowe rozwiązanie problemów automatyzacji w Państwa firmie. Wieloletnie doświadczenie w branży pneumatycznej, liczne zaawansowane technologicznie realizacje oraz ciągły pęd do poszerzania wiedzy o nowinki techniczne są gwarancją naprawdę fachowej obsługi.
Zakres usługi to nie tylko sprzedaż kompresorów, ale przede wszystkim szeroko pojęte doradztwo techniczne przy doborze odpowiedniego do potrzeb urządzenia oraz fachowy serwis kompresorów. Naszą ofertę wyróżnia dłuższy od konkurencji okres gwarancji na wybrane modele kompresorów oraz monitoring serwisów - usługa polegająca na przejęciu od klienta odpowiedzialności za terminowość przeglądów kompresorów.
Aktualne w ofercie naszej firmy znajdą Państwo się kompresory trzech renomowanych producentów: Orlik - Czechy oraz RNNER Gmbh- Niemcy.

Kompresory tłokowe Orlik to nowoczesne, niezawodne i wydajne urządzenia. Producent kładzie duży nacisk na długą żywotność, łatwość wymiany części oraz małe wymagania konserwacyjne. Orlik oferuje 3 lata gwarancji na kompresor oraz 6 letni okres gwarancji na zbiornik- co bardzo wyróżnia ofertę na rynku polskim. Kompresory tłokowe Orlik występują w wersjach ze zbiornikiem ciśnieniowym poziomym i pionowym o pojemności do 300 l.i mocy silnika do 7,5 kW.

Kompresory tłokowe FINI

Niemieckie kompresory śrubowe RENNER Gmbh mają bardzo szerokie zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu od małych warsztatów posiadających niewielkie instalacje pneumatyczne, po duże zakłady przemysłowe z zaawansowanymi liniami technologicznymi. Aktualnie w naszej ofercie dostępne są modele o wydajności 0,2 m3/min do 73,5m3, w wersjach ciśnieniowych 7,5bar, lObar, 13bar.

 Problematyka sprężonego powietrza w serwisach ogumienia samochodów ciężarowych - Kompresory ORLIK

Podstawowym problemem z jakim borykają się serwisy ogumienia samochodów ciężarowych, to zapewnienie odpowiedniego ciśnienia sprężonego powietrza przy pompowaniu opon. Tradycyjne kompresory pracują z reguły w zakresie ciśnień 8-10 bar.Kompresor ORLIK na zbiorniku poziomym

Rzeczywiste ciśnienie, jakie osiąga się w oponie rzadko przekracza 9,5 bara, co często jest niewystarczające. Składa się na to kilka czynników, a przede wszystkim: straty ciśnienia na przewodach pneumatycznych, złączkach i pistolecie do pompowania oraz przede wszystkim fakt, że w momencie ubytku powietrza ze zbiornika spada równocześnie jego ciśnienie.

Z myślą o tej grupie odbiorców wrocławska firma Pneumat System wprowadziła do swojej oferty kompresory ORLIK w wersji 12 barowej. Flagowym modelem nowej serii jest kompresor SKS9/1,2/200. Istotną cechą tego kompresora, oprócz wysokiego ciśnienia roboczego, są Kompresor ORLIK na zbiorniku pionowymniewielkie gabaryty. Wszystko to dzięki zastosowaniu pionowego zbiornika ciśnieniowego, znacznie pomniejszającego niezbędną do montażu kompresora przestrzeń. Model ten przeznaczony jest dla małych i średnich serwisów. Dla większych serwisów, wyposażonych w wiele stanowisk montażowych przeznaczony jest kompresor PKS40/12/300. Wydajność efektywna na poziomie 634l/min zapewnia stały dopływ powietrza zarówno do pompowania opon jak i zasilania narzędzi pneumatycznych do odkręcania śrub. Dla coraz popularniejszych w naszym kraju serwisów wyjazdowych, docierających bezpośrednio do klienta, przeznaczony jest mobilny kompresor EKN9. Dzięki niewielkiemu zużyciu energii elektrycznej kompresor ten może być zasilany z agregatu prądotwórczego. Kompresor EKN9 standardowo wyposażony jest w długi wąż pneumatyczny umożliwiający swobodne operowanie wokół całej ciężarówki oraz pistolet do pompowania kół. Wszystkie kompresory ORLIK jako jedyne w kraju kompresory tłokowe objęte są 3-letnim okresem gwarancyjnym.FAQ - Najczęściej zadawane pytaniaNa pytania odpowiada

Aleksandra Karolczak
Doradca techniczny ds. kompresorów śrubowych i tłokowych
e-mail: aleksandra.karolczak@pneumat.com.pl

Jeśli odpowiedź na Państwa pytanie nie znalazła się poniżej,
prosimy o kontakt z naszym doradcą.
Aleksandra Kozłowska


 
 
  

Czy opłaca się kupić sprężarkę o większym ciśnieniu roboczym niż zużywa urządzenie zasilane sprężonym powietrzem, tj. potrzebne ciśnienie rzędu 7 bar dla narzędzi i zasilić je np. sprężarką 10 bar?

Nie zaleca się takiego rozwiązania jeśli nie ma strat na instalacji ponieważ sprężarka o ciśnieniu roboczym ma większą wydajność, a przewymiarowanie sprężarki o 1 bar powoduje zwiększenie kosztów związanych z energią elektryczną o 6-10%. Podwyższanie ciśnienia również zwiększa nam temperaturę sprężonego powietrza o 8stC przy zwiększeniu ciśnienia o 1 bar.O ile głośniejsze są sprężarki tłokowe w porównaniu ze sprężarkami śrubowymi?

Porównując sprężarki dostępne w naszej ofercie poziom hałasu dla sprężarek śrubowych zaczyna się od 59dB(A), sprężarki tłokowe są głośniejsze ponieważ ich poziom hałasu zaczyna się od 76dB(A). Porównując dwie sprężarki o tym samym silniku elektrycznym np. 3 kW, poziom hałasu dla sprężarki śrubowej jest rzędu 59dB(A), natomiast dla sprężarki tłokowej wynosi 79dB(A). Jeśli urządzenie ma pracować w pomieszczeniu w którym na stałe pracują ludzie  polecam zakup urządzeń o niższym hałasie.

Czy kompresor śrubowy może pracować usadowiony na otwartej przestrzeni, ewentualnie osłonięty wiatą?

Standardowe kompresory śrubowe mają wymóg temperatury otoczenia pracy w zakresie od +5stC do +40stC. W związku z posadowieniem urządzenia na zewnątrz trzeba układ olejowy kompresora rozszerzyć o grzałkę która będzie zabezpieczać odpowiednią temperaturę oleju wymaganą do poprawnej pracy kompresora. Ten element układu traktowany jest jako opcja w naszej ofercie. W związku ze specyfiką pracy kompresora śrubowego tj. zasysa on powietrze z otoczenia, należy osłonić kompresor tak aby nie zasysał on zanieczyszczeń do układu wewnętrznego. Może to spowodować jego uszkodzenie. Przed podjęciem takiej decyzji zalecamy każdy przypadek konsultować z naszymi specjalistami. 
Sklep internetowy

Login: 
Hasło: 

Zawartość koszyka (0.00)Zapytanie ofertowe

Siedziba Wrocław
Oddziały
Oddział Katowice
Oddział Poznań
Oddział Rzeszów
Oddział Łódź
Oddział Kraków
Oddział Gorzów
Oddział Bydgoszcz

 
 
Zaloguj się do WebCM