Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Filtry do kabin lakierniczych

  • Produkty
Charakterystyka:
Mata filtracyjna G3 jest powszechnie stosowana jako filtr podłogowy w komorach lakierniczych. Głównym zadaniem filtra lakierniczego G3 jest przechwycanie i wiązanie mgły lakierniczej tj. pozostałości lakieru w postaci mgły, które nie osiadły się na powierzchni lakierowanej. Struktura materiałowa maty lakierniczej G3 składa się ciętych i położonych w sposób nieregularny włókien szklanych. Włóknina filtracyjna (filtry kieszeniowe) z filtrem klasy G4. Włókniny filtracyjne stosowane są jako filtry podstawowe do urządzeń klimatyzacyjnych i szaf oraz jako maty w systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych komór lakierniczych.
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 2
Charakterystyka:
Filtr papierowy został wykonany z 8 warstw naciętego papieru. Kolejne warstwy maty filtracyjnej charakteryzują coraz drobniejsze nacięcia papieru zapewniające separację materiału. Technologia wykonania filtra papierowego odznacza się wgłębną chłonnością przy zachowaniu stałej różnicy ciśnień przepływu powietrza i doskonałymi parametrami filtracji. Porównując inne ogólnodostępne filtry lakiernicze, filtr papierowy z naszej oferty został zaimpregnowany, dzięki czemu wydłuża się jego żywotność. Papierowe filtry do lakierni - zalety: - wysoka skuteczność separacji, - wysoka chłonność cząstek, - zmniejszone wymagania dotyczące czyszczenia i konserwacji. Rozmiar rolki : 1,06 x 10 m
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 2
Charakterystyka:
Filtr lakierniczy harmonijkowy to filtr wykonany z kartonu, powlekany i wzmocniony. Oferowany filtr kartonowy wykonany został z dwóch warstw plisowanego i perforowanego kartonu. Filtry kartonowe Andreae wykorzystują zasadę rozdzielania bezwładnościowego pochłaniania, dzięki temu procesowi zatrzymują w przestrzeni między warstwowej cząsteczki farb. Wszyty pasek ograniczający, ułatwia właściwe rozłożenie filtra kartonowego. Filtr kartonowy posiada budowę, która pozwala na kilkakrotnie większy wychwyt mgły olejowej w porównaniu z tradycyjnymi filtrami włókninowymi.
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 2

Filtry papierowe do kabiny lakierniczej

Filtr papierowy został wykonany z 8 warstw naciętego papieru. Kolejne warstwy maty filtracyjnej charakteryzują coraz drobniejsze nacięcia papieru zapewniające separację materiału.

Technologia wykonania filtra papierowego odznacza się wgłębną chłonnością przy zachowaniu stałej różnicy ciśnień przepływu powietrza i doskonałymi parametrami filtracji.

Porównując inne ogólnodostępne filtry lakiernicze, filtr papierowy z naszej oferty został zaimpregnowany, dzięki czemu wydłuża się jego żywotność.

Papierowe filtry do lakierni - zalety:

- wysoka skuteczność separacji,

- wysoka chłonność cząstek,

- zmniejszone wymagania dotyczące czyszczenia i konserwacji.

Warstwowość filtra papierowego

Warstwowość filtra
Mata filtracyjna

Filtr kartonowy do ściany lakierniczej Andreae

Filtr kartonowy do ściany lakierniczej

Filtr lakierniczy harmonijkowy to filtr wykonany z  kartonu, powlekany i wzmocniony. Oferowany filtr kartonowy wykonany został z dwóch warstw plisowanego i perforowanego kartonu. Filtry kartonowe Andreae wykorzystują zasadę rozdzielania bezwładnościowego pochłaniania, dzięki temu procesowi zatrzymują w przestrzeni między warstwowej cząsteczki farb. Wszyty pasek ograniczający, ułatwia właściwe rozłożenie filtra kartonowego. Filtr kartonowy posiada budowę, która pozwala na kilkakrotnie większy wychwyt mgły olejowej w porównaniu z tradycyjnymi filtrami włókninowymi. Filtr kartonowy pochłania nadmiar materiału w postaci mgły farby (która wytwarzana jest kiedy następuje proces lakierowania) a resztki farby odkładają się w środku filtra. Skuteczność  separacji filtrów harmonijkowych Andreae oscyluje w granicy 96%-98%. Jak przy każdego typu filtracji, należy pamiętać o cyklicznej wymianie filtrów lakierniczych. Filtry kartonowe znajdują zastosowanie w systemach odciągach lakierni (nie tylko ściany i kabiny lakiernicze, ale i odciągi podłogowe).

Mata filtracyjna G3 i G4

 

Filtr powietrza wlotowego klasy G3/F5

Maty filtracyjne powietrza - zastosowanie: filtracja powietrza w kabinach natryskowych.

Opakowanie: w rolkach 20 x 2 m lub pocięte do specyfikacji.

Filtr powietrza wlotowego G3/F5
Filtr powietrza G4

Filtr powietrza wlotowego klasy G4

Włóknina filtracyjna (filtry kieszeniowe) z filtrem klasy G4. Włókniny filtracyjne stosowane są jako filtry podstawowe do urządzeń klimatyzacyjnych i szaf oraz jako maty w systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych komór lakierniczych. Standardowe rozmiary. Niestandardowe rozmiary na zamówienie.

Charakterystyka mat filtracyjnych G3

Mata filtracyjna G3 jest powszechnie stosowana jako filtr podłogowy w komorach lakierniczych. Głównym zadaniem filtra lakierniczego G3 jest przechwycanie i wiązanie mgły lakierniczej tj. pozostałości lakieru w postaci mgły, które nie osiadły się na powierzchni lakierowanej. Struktura materiałowa maty lakierniczej G3 składa się ciętych i położonych w sposób nieregularny włókien szklanych. Filtr G3 cechuje się chłonnością na poziomie 550g/m2 wg normy DIN53438-F1. Mata filtracyjna sprzedawana jest w rolkach po 40 m2.

Charakterystyka filtrów kieszeniowych G4

Filtrów kieszeniowych z powodzeniem można używać zarówno w filtracji wstępnej jak i głównej.

Przy filtracji wstępnej używa się mat filtracyjnych G4, a mata montowana może być w kanale zasysającym świeże powietrze na specjalnie przygotowanym do tego stelażu mocującym. Zygzakowata forma pozwala na efektywnie zwiększyć powierzchnię filtra. Filtry kieszeniowe pełnią rolę filtrów wstępnych i dzięki swojej dużej efektywności działania, wykorzystywane są w różnych konstrukcjach kabin lakierniczych. Do zalet filtrów kieszeniowych zaliczyć możemy większą powierzchnię aktywną co pośrednio wpływa na lepszą wydajność mat filtracyjnych. Filtry kieszeniowe są filtrami znormalizowanymi, dlatego też pasują do większości aplikacji i układów lakierniczych. Kolejną zaletą naszych mat filtracyjnych jest ich szybka i nieskomplikowana wymiana.

Maty filtracyjne składają się ze zróżnicowanej grubości włókien poliestrowych ułożonych progresywnie i zespolonych termicznie. Włókna ułożone z malejącą gęstością zapewniają maksymalną chłonność i wydajność filtra kieszeniowego, zakładając że jest on prawidłowo eksploatowany. Filtry progresywne charakteryzują się tym że jedna strona filtra jest nawiewna, a druga wywiewna, co jest bardzo istotne przy montażu. Oprócz oznaczeń producenta, można to rozpoznać po strukturze materiałowej (strona wywiewna maty zawsze jest gęściejsza). Filtry kieszeniowe instalowane są w aplikacjach nawiewno-grzewczych. Ramy filtrów G4 wykonane są z tworzywa sztucznego.

Mata filtracyjna G4 jest stabilna podczas długookresowego użytkowania i nie traci swojej przyczepności, nawet w przypadku długiego składowania. Wiązki maty filtracyjnej są dobrze powiązane, nie kruszą się i wykazują odporność na działanie substancji rozpuszczalnikowo - pochodnych. W przypadku zastosowania filtrów G4 jako elementów filtracji głównej, dają one gwarancję pełnej izolacji drobin pyłu oraz równomierne rozłożenie strumienia powietrza w komorze lakierniczej.

Włókniny filtracyjne skutecznie zatrzymują drobiny zanieczyszczeń, a wysoka przyczepność zapewnia blisko 100% skuteczność w usuwaniu niepożądanych pyłów, substancji i elementów. Aktywna powłoka mat filtracyjnych w który wyposażone są nasze filtry lakiernicze sprawia, że wszelkiego rodzaju wibracje przenoszone przez turbiny, silniki i napędy nie przyczyniają się do pogorszenia ich parametrów technicznych.

Proponowane przez Pneumat System włókniny filtracyjne mają budowę progresywną (postępowy układ włókien) co przekłada się na minimalizowanie oporów powietrza przelotowego oraz zwiększanie szybkości przepływu. Zastosowanie rozwiązanie pozwala maksymalnie chłonąć pył i zanieczyszczenia.

Co zrobić ze zużytymi filtrami lakierniczymi?

Jak każdy odpad przemysłowy (a nie komunalny!) należy składować go w odseparowanym miejscu, by następnie przekazać go specjalistycznym firmom, które działają na terenie kraju. Taki zużyty filtr lakierniczy jest poddawany procesom utylizacyjnym i recyklingowym, gdyż część jego elementów kwalifikuje się do powtórnego przetworzenia.