Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Wkrętaki elektryczne precyzyjne

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Sposób uruchomienia:
przez docisk
Waga:
0.80 kg
Moment zalecany:
2.03 Nm
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 8
Waga:
0.6 kg
Prędkość obrotowa:
70 - 320 rpm
Kontroler:
ESP C(A) LT
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 3
Waga:
3,4 kg
Szerokość:
195 mm
Zakres momentów:
0,5-15 Nm
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 8

Nowoczesne wkrętaki niskonapięciowe to idealne rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie komfort i niezawodność działania.

Oferta produktowa Pneumat System jest mocno zróżnicowana pod względem funkcjonalności i parametrów technicznych. Proponowane przez nas typy wkrętarek cechują się wysoką wydajnością minimalizując przy tym możliwość przegrzania. Standardowymi produktami są wkrętarki niskonapięciowe typu SLC, SLBN.

Posiadamy bogaty wybór modeli ww. typów które charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami takimi jak : prędkość obrotowa, zakres momentu, długość, ciężar, rodzaj sterownika czy obudowy. Trwała i wygodna obudowa naszych produktów zapewnia bezpieczną i wydajną pracę. Gama produktowa Pneumat System dostosowana jest do preferencji i wymagań naszych klientów.

Konserwatywnym gustom polecamy standardowy model wkrętarki SLC w formie prostej lub kątowej. Wkrętarki SLBN to nowoczesne rozwiązanie doskonale sprawdzające się w montażu urządzeń i elektroniki, posiadające certyfikat ESD. Serie SLBN charakteryzuje największa wydajność i moment obrotowy (230 rpm – 2000 rpm). Wkrętaki elektryczne SLB posiadają certyfikat ESD, dzięki czemu nie są zagrożone wyładowaniami elektrostatycznymi. Obudowa wkrętarek elektrycznych nie magazynuje ładunku statycznego, dzięki czemu wkrętaki SLBN dedykowane są pracom związanym z montażem elektroniki.

Posiadamy wkrętaki elektryczne charakteryzujące się dużą ergonomią zapewniającą niezawodność, optymalizację realizowanych dokręceń oraz komfort operatora. Każdy model proponowanego przez nas wkrętaka elektrycznego charakteryzuje się dużym przedziałem wydajności  pozwalającym na dostosowanie narzędzia do wymagań stawianych wkrętarkom tj. jakości i czasu realizacji pracy, momentowi obrotowemu czy kątowi dokręcania.

Oferowane wkrętarki elektryczne serii SLC i SLBN w porównaniu do innych wkrętaków będących na rynku należą zdecydowanie do narzędzi o zmniejszonej energochłonności.

Decydując się na wkrętarki elektryczne od Pneumat System mają Państwo pewność dobrej jakości oferowanego produktu tj. narzędzia o zredukowanym hałasie podczas pracy, ograniczonej wibracji czy wspomnianej już wcześniej ergonomii. W razie pytań - zapraszamy do kontaktu !

Kompleksowo dostarczamy także sterowniki do wkrętarek elektrycznych, które pełnią funkcje diagnostyczno - kontrolne. Sterowniki gromadzą i analizują cenne dane, które pozwalają na dokładne poznanie szczegółów danej operacji dokręcania czy minimalizację błędów i nieprawidłowych operacji.

Wkrętarki elektryczne - ważne informacje

Nowoczesne systemy montażu dostosowują się do zwiększonych wymagań produkcyjnych, co skutkuje krótszymi czasami cyklu, większą liczbą wariantów i zwiększoną złożonością dla operatorów montażu końcowego. Więcej wariantów wymaga dodatkowych funkcji wsparcia przeznaczonych dla operatorów zespołów w celu uniknięcia błędów montażowych.

Wkrętaki elektryczne znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagana jest precyzja kontroli momentu dokręcania oraz zapewnienie jakości produktu. Znajdują one zastosowanie przy dokręcaniu połączeń w branżach elektronicznych, produkcjach medycznych, produkcjach samochodowych. Zostały one zaprojektowane tak, aby po osiągnięciu zadanego momentu dokręcania zatrzymały się, co zapewnia nam powtarzalność procesu produkcyjnego.

Dlaczego kontrola momentu dokręcania jest tak ważna? Pozwala zaoszczędzić na kosztach produkcji oraz zapewnić jakość produktu. Zmniejszenie ilości błędów montażowych to kolejny powód dlaczego sporo firm decyduje się na wybór wkrętaków elektrycznych. Są one niezbędne we wszystkich firmach gdzie jakość produktów oraz powtarzalność momentu dokręcania jest bardzo ważna.

Przy dokręcaniu połączeń w elektronice bardzo często stosowane są wkrętaki niskonapięciowe. Inżynierowie zajmujący się produktami mikroelektronicznymi są świadomi znaczenia kontroli wyładowań elektrostatycznych. Zapobieganie występowaniu wyładowań elektrostatycznych może znacząco wpływać na wydajność produkcji, koszty produkcji, jakość produktu, niezawodność produktu, reputację i rentowność firmy

Wkrętaki niskonapięciowe ze względu na typ uruchomienia możemy podzielić na dwie grupy:

  • Uruchamianie dźwignią – wkrętak wyposażony jest w przycisk, który umożliwia operatowi włączenie wkrętaka poprzez lekkie naciśnięcie dźwigni spustu.Wkrętak z dźwignią

  • Uruchamiany poprzez docisk – operator uruchamia wkrętak poprzez lekkie dociśnięcie końcówki wkrętaka.

Wkrętak załączany przyciskiem

Wybór sposobu uruchamiania zależy w głównej mierze od preferencji operatora.

Przy korzystaniu z wkrętaków elektrycznych bardzo często korzysta się również z ramion reakcyjnych, które zapewniają kontrolę poziomych i pionowych operacji. Zwiększają one efektywność oraz komfort pracy operatora. Dodatkowo ramiona reakcyjne absorbują siły powstałe podczas korzystania z wkrętaków elektrycznych zwiększając ergonomię pracy oraz poprawiając wydajność pracy operatora.

Wkrętak elektryczny wymaga podłączenia do sterownika. To właśnie w sterowniku tworzymy złożone algorytmy procesów produkcyjnych dostosowane pod konkretne aplikacje. Sterownik analizuje czy połączenie zostało dokręcone z odpowiednia wartością i zwraca nam wartość logiczną.

Faq - Wkrętarki elektryczne - Najczęściej zadawane pytania

Główne zastosowanie wkrętarki elektryczne niskonapięciowe znajdują w aplikacjach związanych z montażem elektroniki jak i podzespołów elektrycznych. Oferowane przez Pneumat System wkrętaki elektryczne posiadają certyfikat ESD w celu zapewnienia ochrony komponentów elektronicznych przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Proponowane przez Naszą firmę wkrętaki niskonapięciowe są produktami wysokiej jakości, które nie wymagają dodatkowej obsługi dzięki zastosowaniu silników bezszczotkowych – mówiąc kolokwialnie…, nie wkładamy rąk w narzędzie. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania ograniczyliśmy interwencje serwisowe do niezbędnego minimum, wynikającego często z naturalnego zużywania się elementów wkrętaka elektrycznego.

Jest ich całkiem sporo, wymienię kilka z nich: regulacja momentu (siły dokręcania); regulację czasu wolnego startu (faza wstępna dokręcania); prędkość dokręcania; czas fazy dokręcania ; automatyczną zmianę kierunku obrotów; zatrzymanie narzędzia po upływie określonego czasu. Prócz wymienionych zastosowano również porty WEJŚCIE/WYJŚCIE w celu integracji z PLC.

Wkrętaki bezszczotkowe niskonapięciowe

Wkrętaki elektryczne niskonapięciowe bezszczotkowe, to jedne z najpopularniejszych urządzeń przeznaczonych do montażu ręcznego podzespołów elektronicznych, elektrycznych, RTV i AGD. Szczególne zastosowanie znajdują na liniach montażowych w dużych zakładach produkcyjnych.Wkrętak bezszczotkowy w fabryce

Wyjątkowe zalety wkrętaków niskonapięciowych typu SLBN to wysoka wydajność, oszczędność energii, zaawansowana ergonomia oraz silnik bezszczotkowy, który do minimum ogranicza awaryjność urządzeń czyniąc go narzędziem bezobsługowym. Wkrętarki niskonapięciowe mają prosty kształt rękojeści, co zazwyczaj idealne trafia w potrzeby wyposażenia linii montażowych. Wkrętaki występują w dwóch typach. Jeden z typów jest uruchamiany przez dźwignię zamontowaną liniowo na korpusie narzędzia, drugi natomiast przez docisk. Zmiana kierunku obrotów odbywa się przez przełącznik suwakowy zamontowany również na korpusie urządzenia.

Dźwignia uruchamiająca narzędzie

Kolejną niekwestionowana zaletą wkrętaków elektrycznych niskonapięciowych bezszczotkowych SLBN jest ich bardzo szeroki zakres momentu dokręcania (siła dokręcania). Narzędzia obsługują
zakresy od 0,02 Nm aż do 12 Nm, co czyni je bardzo uniwersalnymi a zarazem atrakcyjnymi dla użytkownika. Co również istotne, wkrętak niskonapięciowy SLBN posiada regulację siły dokręcania na zewnątrz korpusu, co zdecydowanie ułatwia dostosowanie parametrów narzędzia do zaistniałej potrzeby eliminując dodatkowe klucze regulacyjne. W komplecie z narzędziem jest dostarczany dodatkowo pierścień zabezpieczający pokrętło regulacyjne. Jego zamontowanie na wkrętaku nie jest obligatoryjne, ale jego użycie zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym rozregulowaniem / przestawieniem siły dokręcania.

Pokrętło regulacyjne siły dokręcania

W wszystkich wkrętakach bezszczotkowych SLBN zamontowany jest uchwyt montażowy, który przeznaczony jest do łatwego podwieszenia narzędzia na balanserze niwelującym nam wagę wkrętaka. Jest to bardzo istotna kwestia, która wpływa na komfort pracy operatora, co w połączeniu z uchwytem wykonanym z miękkiej gumy oraz niski poziom hałasu <70dB (A) (EN 60 745), czyni wkrętaki niskonapięciowe typu SLBN produktami bardzo przyjaznymi dla użytkownika. Poziom wibracji: < 2,5 m/s². (EN 60 745).

Narzędzia SLBN są wkrętakami posiadającymi certyfikat ESD (wyładowania elektrostatyczne) zgodnie z wymaganiami normy IEC 61340-5-1.

Certyfikacja IEC 61340-5-1

W tym dziale znajdziesz: