Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Kompresory powietrza: przemysłowe, warsztatowe

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Opis produktu:
Nowy typ kompresorów tłokowych z napędem bezpośrednim z silnikiem typu V –nowy model pomp sprężających VKM 4020. Wyjście sprężonego powietrza z kompresora jest wyposażone w standardowe szybkozłącze NW 7.2. Sprężarka jest zasilana jednofazowo 230V. Standardowo kompresory wyposażone są presostat, manometr oraz reduktor ciśnienia.
Zalety:
Zastosowanie nowej pompy spowodowało zwiększenie wydajności produktu do starszych braci sprężarek AMICO, jak również zwiększone maksymalne ciśnienie tłoczenia do 10 bar. Kompresory zostały wyposażone w większe zbiorniki dla Bravo w zbiornik 100 litrowy, natomiast dla SuperTiger w 50 litrowy zbiornik.
Zastosowanie:
Sprężarki są stosowane do niskowydajnych urządzeń pneumatycznych, przedmuchu, pompowania kół – warsztaty samochodowe, warsztaty przemysłowe.
Ocena średnia:
Liczba wariantów: 2

Definicja sprężarki

Sprężarkami nazywamy maszyny, które wytwarzają gazy np. powietrze pod wysokim ciśnieniem. Mogą służyć również do wymuszania przepływu. W naszej podstawowej ofercie znajdują się sprężarki wyporowe tłokowe. Są to sprężarki, które działają na zasadzie przetworzenia energii elektrycznej w inny rodzaj energii - energię sprężonego gazu z wykorzystaniem układu tłok-cylinder.

W ofercie Pneumat. znaleźć można specjalistyczne sprężarki wyporowe, zwane też objętościowymi. Sprężarki wyporowe charakteryzują się pulsacyjnym procesem sprężania, a wzrost wartości ciśnienia jest efektem zmniejszenia objętości czynnika roboczego. Kompresory nazwę swą zawdzięczają procesom zasysania i przetłaczania określonych objętości gazu w postaci kolejnych porcji z wykorzystaniem elementu roboczego. Do tej grupy zaliczamy nasze kompresory tłokowe.

W nomenklaturze branżowej stosuje się dwa określenia: sprężarki i kompresory. Często używa się ich jako synonimy, jednak należy zaznaczyć, że kompresory to pojęcie szersze. Obejmuje ono poza sprężarkami dynamicznymi i wyporowymi, wentylatory oraz dmuchawy.

Sprężarka odgrywa istotną rolę, ponieważ to od niej wszystko się zaczyna w pneumatyce

Zasada działania sprężarki tłokowej

Sprężarki, które oferujemy są to sprężarki tłokowe wyporowe. Działają one na zasadzie przemieszczania się tłoka w zamkniętym cylindrze. Ruch tego tłoka powoduje zwiększanie ciśnienia w cylindrze. Cząsteczki gazu są zagęszczane poprzez redukcję przestrzeni, w której się znajdują. Następnie gaz (w tym przypadku powietrze) jest podawany do zbiornika lub poza agregat sprężający.

Rysunek techniczny procesu spreżania powietrza

Sprężarki, które oferujemy w większości są sprężarkami jednocylindrowymi, choć posiadamy także modele dwucylindrowe i o dwóch stopniach sprężania. Posiadają one dwa cylindry połączone ze sobą najczęściej poprzez układ chłodzący, czyli prostą chłodnicę powietrza. W pierwszym stopniu agregatu sprężającego następuje sprężenie wstępnie do ciśnienia ok. 7-8 bar, a w drugim stopniu do docelowej wartości ciśnienia (najczęściej jest to 14-15 bar). Takie sprężarki dwustopniowe są wykorzystywane do wytworzenia ciśnienia o wyższej wartości. Sprężarki o jednym stopniu sprężania wytwarzają powietrze o ciśnieniu 7-10 bar.


Budowa sprężarek tłokowych

Sprężarki składają się z agregatu sprężającego jedno lub dwucylindrowego, jedno lub dwustopniowego oraz z napędu – najczęściej to silnik elektryczny. Ten silnik może być połączony z zespołem sprężającym bezpośrednio przez sprzęgło lub przez przekładnię pasową. Są to dwie wersje najczęściej stosowane.

Rysunek techniczny sprężarki powietrza - budowa

Mówiąc o budowie sprężarki należy wymienić również zbiornik i dodatkowy osprzęt. Zależy od niego wygoda eksploatacji sprężarki. Jeżeli osprzęt jest odpowiednio dobrany, z łatwością regulacji, sprężarka staje się w większym stopniu bezobsługowa. Wartym uwagi elementem wyposażenia sprężarki są kółka jezdne. Jest to szczególnie istotne przy większym zbiorniku, ponieważ wówczas sprężarka ma większą masę. Jeżeli jest ona używana jako pomocnicza, musi być mobilna. Kółka poprawiają komfort jej użytkowania.

Dodatkowo sprężarka powinna być wyposażona w odpowiedni presostat, który zapewnia ograniczenie ciśnienia, a co za tym idzie, zapewnia bezpieczeństwo pracy. Dzięki niemu przy osiągnięciu maksymalnego ciśnienia następuje wyłączenie agregatu sprężającego, a następnie ponowne włączenie, kiedy ciśnienie w zbiorniku spadnie do zadanej wartości. Dzięki temu taka sprężarka może pracować w trybie automatycznym. Niektóre modele sprężarek wyposażone są w filtry. Dzięki nim na wyjściu otrzymujemy powietrze, które jest już wstępnie uzdatnione.


Jak dobrać kompresor? Rzeczy niezbędne do doboru sprężarki

1) Ciśnienie robocze urządzeń zużywających sprężone powietrze - znajomość tego parametru zapewnia, że kompresor jest w stanie zasilić urządzenia odpowiednim ciśnieniem, które umożliwi ich poprawną pracę. W przypadku dostarczenia zbyt niskich wartości ciśnienia urządzenia mogą nie zadziałać, z kolei dla zbyt wysokiego poziomu ciśnienia sprężarka narażona jest na szybsze zużycie, a zakład na wyższe koszty związane z poborem energii.

2) Rodzaj aplikacji - niektóre aplikacje wymagają specjalnych rozwiązań. W zależności od zastosowania, gdzie dopuszcza się niewielkie ilość resztek olejowych (1-3 mg/m3) możemy skorzystać z kompresorów olejowych. Natomiast w przypadku układów, w których obecność oleju może zagrażać sterylności prowadzonego procesu zastosowanie znajdują kompresory bezolejowe.

3) Wydajność tj. zapotrzebowanie urządzeń na sprężone powietrze. - każde urządzenie posiada określone wymagania względem wydajności, które zapewniają poprawną pracę układu. Warto ustalić jakim stopniem zużycia sprężonego powietrza charakteryzuje się układ, aby nie przewymiarować ani niedowymiarować kompresora. Należy pamiętać, że awarie podczas pracy mogą pojawić się zarówno przy przeszacowaniu, jak i przy niedoszacowaniu układu, dlatego tak istotny jest poprawny dobór urządzeń na podstawie wydajności.

Wydajność sprężarki musi być odpowiednio dobrana do maksymalnego zapotrzebowania na powietrze w zakładzie.

Zbyt mały kompresor może być przyczyną:

  • chwilowych przerw w pracy niektórych narzędzi na skutek nadmiernego spadku ciśnienia w instalacji,

  • nieprawidłowej pracy przez zbyt małą wydajność sprężarki dla określonego narzędzia/maszyny.

4) Tryb pracy kompresora - sprężarkę dobiera się do układu na podstawie rodzaju jej pracy, tj. czy układ ma działać w trybie ciągłym czy przerywanym. Do pracy sporadycznej poleca się inne typy kompresorów niż przy aplikacjach z ciągłym poborem powietrza.

5) Możliwość przemieszczania - sprężarka może być zamontowana na stałe na nogach lub na podstawie. Może posiadać także kółka umożliwiające przemieszczanie urządzenia.

6) Gabaryty - sprężarki mogą być wykonane ze zbiornikiem posadowionym poziomo lub pionowo. Jeżeli Klient ma mało miejsca (często tak jest, że sprężarka pomocnicza znajduje się w niewielkim pomieszczeniu lub laboratorium), wtedy zbiornik pionowy jest korzystniejszy, bo zajmuje mniej miejsca na podłodze.

7) Wymagania obsługi i serwisu - użytkownikom sprężarek zależy na tym, aby potrzeba obsługi i konserwacji urządzenia - wymiana oleju, obsługa zespołu sprężającego były jak najrzadsze.


Zastosowania sprężarek powietrza

Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe w większości przypadków nie są przeznaczone do pracy ciągłej. Muszą one pracować z przerwami w stosunku 50/50: przez 50% czasu eksploatacji sprężarka pozostaje w spoczynku, przez 50% czasu pracuje. Wpływa to na ich trwałość. Jeśli sprężarka jest intensywnie eksploatowana, czyli niezgodnie z zaleceniami producenta, jej trwałość spada. Istnieją jednak modele przeznaczone do pracy ciągłej.

Sprężarki wyporowe tłokowe znajdują zastosowanie głównie w warsztatach jako sprężarki pomocnicze. Pełnią także istotną rolę w lakierniach, warsztatach samochodowych, wulkanizacji, laboratoriach itp. Sprężarki bezolejowe z powodzeniem wykorzystywane są w zastosowaniach medycznych.

Poza tym sprężarki sprawdzają się na różnego rodzajach wystawach, targach, konferencjach jako źródło sprężonego powietrza do napędu prezentowanych maszyn i urządzeń. Sprężarki tłokowe w przemyśle znajdują zastosowanie jako lokalne sprężarki do zasilania pojedynczych maszyn i stosowane tylko doraźnie, a także jako sprężarki pomocnicze dla sprężarki śrubowej w chwilach zwiększonego zapotrzebowania.


Ikona przemysłu motoryzacyjnego

Przemysł
motoryzacyjny

Ikona mycia i suszenia

Mycie
i suszenie

Ikona przemysłu chemicznego

Przemysł
chemiczny

Ikona przemysłu spożywczego

Przemysł
spożywczy

Ikona linii produkcyjnej

Linie
produkcyjne

Ikona przemysłu lotniczego

Przemysł
lotniczy


Kompresory w ofercie Pneumat.

W naszej ofercie znajdą Państwo sprężarki tłokowe, kompresory stomatologiczne, kompresory lakiernicze, kompresory do aerografów.

Sprężarki tłokowe można dzielić ze względu na:

1. Ciśnienie pracy

  • sprężarki standardowe (do ciśnienia max. 8 bar)

  • wysokociśnieniowe (do ciśnienia 10-15 bar)

2. Głośność pracy

  • sprężarki niewyciszone

  • sprężarki ciche

3. Sposób smarowania

  • sprężarki olejowe (smarowane olejem)

  • sprężarki bezolejowe

Profesjonalne kompresory tłokowe z oferty Pneumat. to kompleksowe rozwiązanie i możliwość rozwoju układów sprężonego powietrza w Państwa firmie.

Wieloletnie doświadczenie w branży pneumatycznej, liczne realizacje z zastosowaniem zaawansowanej technologii oraz stałe poszerzanie wiedzy na temat nowych możliwości dają Państwu gwarancję fachowej obsługi.

Zakres usługi to nie tylko sprzedaż kompresorów, ale przede wszystkim szeroko pojęte doradztwo techniczne przy doborze odpowiedniego do potrzeb urządzenia. Naszą ofertę wyróżnia dłuższy od konkurencji okres gwarancji na wybrane modele kompresorów.

Aktualnie w ofercie naszej firmy znajdą Państwo kompresory renomowanych producentów: Fini, Gentilin - Włochy, Bambi - Wlk. Brytania.

Kompresory tłokowe od Pneumat. to nowoczesne, niezawodne i wydajne urządzenia. Kompresory tłokowe FINI - oferta ekonomicznych i stylowych sprężarek włoskiego producenta.


Montaż kompresorów powietrza

Większość sprężarek z naszej oferty to urządzenia typu plug and play. Podpinamy się do instalacji elektrycznej (zazwyczaj jest to gniazdko elektryczne 230 V albo przyłącze do sieci trójfazowej) i sprężarka jest gotowa do użytku. Dodatkowo podczas planowania montażu należy wziąć pod uwagę element mobilności - czy sprężarka ma możliwość przemieszczania się, czy powinna zostać na stałe przytwierdzona do podłoża, a także wielkość (w szczególności zbiornik) oraz poziom emitowanego hałasu. Sprężarki wyciszone wyposażone są w specjalne uszczelnienia wewnątrz agregatu sprężającego. Na ich cichą pracę wpływają także sposób realizacji tłoczenia oraz zastosowane przy produkcji materiały. Nie próbuj wyciszyć sprężarki montując osłony dźwiękoszczelne na własną rękę. Może to skutkować brakiem chłodzenia urządzenia i prowadzić do niebezpiecznych sytuacji!


Akcesoria do sprężarek tłokowych


Zalety sprężarek z oferty Pneumat.

Korzystna cena w stosunku
do wysokiej jakości wykonania

Ograniczone potrzeby serwisowe,
dostęp do części zamiennych

Gotowość do działania dzięki
wbudowanej, typowej szybkozłączce

Niezawodność
i wysoka trwałość

Dostępność
z magazynu

Szeroka oferta dostosowana
do wielu zastosowań


Problematyka sprężonego powietrza w serwisach ogumienia samochodów ciężarowych - kompresory od Pneumat.

Podstawowym problemem z jakim borykają się serwisy ogumienia samochodów ciężarowych to zapewnienie odpowiedniego ciśnienia sprężonego powietrza przy pompowaniu opon. Tradycyjne kompresory pracują z reguły w zakresie ciśnień 8-10 bar. Rzeczywiste ciśnienie, jakie osiąga kompresor rzadko przekracza 9,5 bar, co często jest niewystarczające. Składa się na to kilka czynników, a przede wszystkim: straty ciśnienia na przewodach pneumatycznych, złączkach i pistolecie do pompowania oraz fakt, że w momencie ubytku powietrza ze zbiornika spada równocześnie jego ciśnienie.

Z myślą o tej grupie odbiorców wprowadziliśmy do swojej oferty kompresory w wersji 14-barowej. Istotną cechą oferowanych kompresorów tłokowych, oprócz wysokiego ciśnienia roboczego, są niewielkie gabaryty. Wszystko to dzięki zastosowaniu pionowego zbiornika ciśnieniowego, którego orientacja znacznie pomniejsza przestrzeń niezbędną do montażu kompresora. Sprężarki przeznaczone są dla małych i średnich serwisów. Dla większych serwisów wyposażonych w wiele stanowisk montażowych przeznaczone są bardziej wydajne sprężarki - chętnie pomożemy przy doborze właściwych urządzeń.

Wydajność efektywna na poziomie 634 l/min zapewnia stały dopływ powietrza zarówno do pompowania opon jak i zasilania narzędzi pneumatycznych do odkręcania śrub. Dla coraz popularniejszych w naszym kraju serwisów wyjazdowych, docierających bezpośrednio do klienta, przeznaczony jest mobilny kompresor EKN9. Dzięki niewielkiemu zużyciu energii elektrycznej kompresor ten może być zasilany z agregatu prądotwórczego. Kompresor EKN9 standardowo wyposażony jest w długi wąż pneumatyczny umożliwiający swobodne operowanie wokół całej ciężarówki oraz pistolet do pompowania kół.

Faq - kompresory - najczęściej zadawane pytania

Nie zaleca się takiego rozwiązania, jeśli nie ma znaczących strat na instalacji ponieważ sprężarka o niższym ciśnieniu roboczym (fabrycznie) ma większą wydajność, a przewymiarowanie sprężarki o 1 bar powoduje zwiększenie kosztów związanych z energią elektryczną o 6-10%. Jednak niekiedy dodatkowe koszty energii związane z wyższym ciśnieniem roboczym, mogą być akceptowalne, jeśli jest to ujętę w planie inwestycyjnym klienta. Przykład: opłaca się kupić sprężarkę 10 barową, jeśli plan inwestycyjny firmy zakłada rozbudowę zakładu, a spadki ciśnień dodatkowej instalacji spowodują, że przy 7 barowej sprężarcę, może być niewystarczające ciśnienie dla odbiorników końcowych, wtedy kupno sprężarki 10 barowej jest uzasadnione. Każdy przykład trzeba rozpatrywać jednostkowo – dlatego firma Pneumat System zaprasza do kontaktu z naszymi Doradcami w celu doboru odpowiednich rozwiązań inwestycyjnych.

Sprężarka tłokowa wcale nie musi być głośniejsza od kompresora śrubowego. Jednak jeśli chodzi o zasadę – to sprężarki śrubowe są o wiele cichsze, aniżeli sprężarki tłokowe. Oczywiście w naszej ofercie znajdą Państwo ultra ciche modele sprężarek tłokowych. Jednak dobór sprężarki, tylko pod kątem poziomu hałasu, powinna być sprawą drugorzędną, na samym początku powinno się odpowiedzieć na pytania, które są przedstawione poniżej, czyli jak na co zwrócić uwagę przy wyborze kompresora – gdy ustali się podstawowe parametry, powinno się zająć opcjami dodatkowymi tzn. np. jak głośny jest kompresor powietrza.

Różnica polega na procesie sprężania powietrza. W sprężarce jednostopniowej finalne ciśnienie sprężonego powietrza powstaje podczas 1 procesu sprężania. W kompresorach wielostopniowych ciśnienie końcowe osiąga się przynajmniej przez kilka procesów sprężania, wśród których zachodzi także proces schładzania powietrza. Porównując dwie sprężarki tj. jedno i dwustopniową osiągające te same parametry końcowe to sprężarka jednostopniowa musi dostarczyć więcej energii. Sprężarki dwustopniowe z chłodzeniem międzystopniowym posiadają większą sprawność w stosunku do kompresorów jednostopniowych.

Szukając właściwej dla siebie sprężarki powietrza należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym jest wydajność, którą można wyrażać w litrach na minutę (l/min), metrach sześciennych na minutę (m3/min) lub godzinę (m3/h). Z punktu widzenia energochłonności ważny jest także faktyczny pobór mocy przez urządzenie. Istotną informacją jest także charakter pracy sprężarki, który jest uzależniony od tego czy rozbiór powietrza jest stały lub okresowy (sprężarka tłokowa). Warto wziąć pod uwagę także maksymalne nadciśnienie tłoczne, wielkość zbiornika (małe czy duże potrzeby?), poziom hałasu (praca blisko sprężarki czy wydzielona sprężarkownia?), wymiary, markę (opinie, dostęp do części serwisowych) czy opcjonalny osprzęt.

Istnieje wiele sposób minimalizacji strat generowanych przez kompresory powietrza. Rekuperacja energii z napędu oraz medium roboczego jest jednym z nich.  Sprężarka może być zabudowana w panelach HMI bądź systemach telemetrycznych. Na sprężarce zainstalować można także kontroler parametrów powietrza z alarmowaniem odnośnie najważniejszych parametrów pracy m.in. mocy, ciśnienia roboczego czy natężenia przepływu w ujęciu objętościowym. Kolejnym krokiem jest użycie zintegrowanego sterowania przebiegu pracy. Warto także kontrolować koszty związane z przygotowaniem i uzdatnianiem sprężonego powietrza tj. energii, amortyzacji czy kosztami całkowitego utrzymania infrastruktury systemu pneumatycznego. Ważne jest także prawidłowa współpraca kompresora z podsystemami odpowiedzialnymi za przygotowanie sprężonego powietrza m.in. osuszaczami, układem filtracyjnym, zbiornikami ciśnieniowymi. Dobrą praktyką jest również raportowanie odnośnie efektywnego czasu pracy i przestojów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zbiorniki ciśnieniowe służące do magazynowania sprężonego powietrza posadowione na sprężarce należy je zgłosić do UDT wg poniższych zasad:

*Obecnie, od 27 stycznia 2022:

PD x V > 800 bar x dm3

V – pojemność zbiornika w dm3 (litrach)

PD – nadciśnienie w barach, nadciśnienie dopuszczalne, określone przez producenta (lub nadciśnienie nastawy zaworu bezpieczeństwa).

źródło informacji: Internetowy System Aktów Prawnych

*Uwaga: dotychczas iloczyn ten wynosił: 300

Chłodzenie pomaga w kontrolowaniu temperatury kompresora, co z kolei zapobiega uszkodzeniom, przedłuża żywotność sprzętu i zwiększa efektywność energetyczną. Skuteczne chłodzenie jest szczególnie istotne w przypadku sprężarek wielostopniowych i zaprojektowanych na wyższe cisnienia.

Są używane głównie w przemyśle ciężkim, takim jak przemysł petrochemiczny, stoczniowy czy energetyczny, a także w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Praca powyżej maksymalnego ciśnienia może prowadzić do przegrzewania, uszkodzenia uszczelnień, a nawet uszkodzeń mechanicznych kompresora.

Zależy to od środowiska pracy. W miejscach z dużą ilością pyłu lub zanieczyszczeń filtry powinny być sprawdzane i czyszczone co tydzień. Zalecenia dotyczące okresowej wymiany elementów filtracyjnych na nowe zwykle zawiera DTR danego modelu kompresora.

Najczęstsze przyczyny to zanieczyszczone filtry, uszkodzone lub przestarzałe uszczelki, oraz zużycie elementów zespołu sprężającego.

Regularna konserwacja, czyszczenie filtrów, właściwe chłodzenie oraz monitorowanie ciśnienia i temperatury to kluczowe czynniki zwiększające efektywność.

Można, ale ważne jest użycie odpowiednich filtrów i separatorów, aby zapobiec kondensacji i korozji wewnątrz systemu. Podwyższonej wilgotności otoczenia najczęściej towarzyszy wyższa temperatura powietrza zasysanego do sprężarki, w efekcie do instalacji podawane jest sprężone powietrze wymagające osuszacza o odpowiednio większej wydajności względem warunków nominalnych (podawanych w katalogu).

Kompresory te dostosowują prędkość pracy do aktualnego zapotrzebowania, co może prowadzić do zauważalnej oszczędności energii i dłuższej żywotności kompresora. Wymierne korzyści w takim przypadku uzyskuje się, gdy zużycie powietrza przez urządzenia pneumatyczne jest zmienne i waha się w zakresie 40-80 % wydajności nominalnej danego kompresora.

Kompresory o wyższych obrotach często są mniejsze i lżejsze, ale mogą mieć niższą efektywność energetyczną w porównaniu z kompresorami o niższych obrotach. Właściwości dotyczące wydajności określa ich konstrukcja, często podobne kompresory różnią się wydajnością  (i trwałością) np. zależnie od zastosowanej przekładni pasowej i zastosowanego silnika.

Najczęstszymi metodami są słuchowe wykrywanie wycieków, testy z użyciem roztworu/płynu na bazie mydła oraz specjalne detektory ultradźwiękowe.

Pozwalają na precyzyjne dostosowanie wydajności kompresora do aktualnego zapotrzebowania, co może prowadzić do oszczędności energii. Powszechnie rozwiązanie takie określa się jako „kompresory o zmiennej wydajności”, albo „z falownikiem”.

Przez wloty powietrza, wycieki, zużyte uszczelki oraz wskutek korozji wewnętrznych części kompresora. Dlatego ważne, by kompresor był wyposażony w skuteczny i regularnie wymieniany na nowy, oryginalny filtr po stronie ssącej.

W tym dziale znajdziecie Państwo szczegółowe i rzetelne informacje na temat kompresorów tłokowych oraz osprzętu do wymienionych urządzeń.

Pobierz katalog Sieci sprężonego powietrza
Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Krzysztof Kornacki
Product Manager
tel.: 71 325 74 00
email: kompresory@pneumat.com.pl

Biogram

W zespole doradców technicznych Pneumat. od 2021 roku. Wcześniej przez wiele lat doświadczenie zdobywał w działach sprzedaży, wsparcia technicznego, aftermarketu i serwisu w polskich oddziałach międzynarodowych firm-producentów w branży osuszania i filtracji przemysłowej oraz procesowej. Specjalista wsparcia technicznego w zakresie uzdatniania gazów i cieczy oraz generatorów gazów dla przemysłu i laboratoriów. Z oddaniem, rzetelnością i pasją współpracuje z Klientami, pomagając w doborze optymalnych rozwiązań.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Krzysztof Kornacki
Product Manager
tel.: 71 325 74 00
email: kompresory@pneumat.com.pl

Biogram

W zespole doradców technicznych Pneumat. od 2021 roku. Wcześniej przez wiele lat doświadczenie zdobywał w działach sprzedaży, wsparcia technicznego, aftermarketu i serwisu w polskich oddziałach międzynarodowych firm-producentów w branży osuszania i filtracji przemysłowej oraz procesowej. Specjalista wsparcia technicznego w zakresie uzdatniania gazów i cieczy oraz generatorów gazów dla przemysłu i laboratoriów. Z oddaniem, rzetelnością i pasją współpracuje z Klientami, pomagając w doborze optymalnych rozwiązań.



W tym dziale znajdziesz: